Daha 16 yaşndaym 1.81 boy 77kg zıplamam artmasnı istiorm

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nharmony tarafından 9 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nharmony

nharmony Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    11
    meraba yaşım 16 daha 1.81 boy 77 kg ym basketbolcuyum hızımı biraz vücudumu geliştirmek istiyorum ama korktugum seyler war ben calısırken ya bole ayı gibi kaslı bşey olrsam ozman koşmam düşer zıplamam düşer tek korkum o ole olmadan bi kas tabakası gous kası tabakası istiyorum neler yapmalym?

2. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    düşük ağırlıklarla çok tekrarlı setler yaparsın.fazla hacimlenmeden hafif kaslanırsın.başlık açmadan önce forumu okumanı tavsiye ederim.bununla ilgili çok sayıda konu var.

3. nharmony

nharmony Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    11
    tesekkurler...baktım aradm da pek bulamaynca konu actm :S k.bkmayn

4. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bence yaşın iyi çok aşırıya kaçmadıkça bb sana basketbol oynarken zarar değil yarar sağlar.bacak kaslarını geliştirirsen daha hızlı koşar dahaçok zıplarsın.100 m koşucularına bakarsan çok kaslı olduklarını görürsün.Ancak şunu da unutma fazla kas fazla enerji harcar.daha çabuk yorulursun.kaslarını geliştirdiğin zaman güçlenirsin ve omuz omuza mücadelelerde rakibine karşı avantaj kazanırsın.zaten pro basketçilerin çoğu hatta hepsi ağırlık antrenmanları yapar

Son düzenleme: 9 Haziran 2009

Sayfayı Paylaş