daha önce belli bir zaman gym yapıp tekrar başlayanlar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve demefe tarafından 24 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. demefe

demefe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,

Yeni üye oldum. Çok faydalı bir forum. Lakin daha önce forum üyelikleri kullanmayan bir arkadaşınız olarak benim bu forum başlığı açmama fazlalık demeyiniz.Tam aradığım cevabı bulmakta çok zorlandım. Benim aşağıdaki kriterlerime göre bir spor programı almak isterim.Ayrıca vücudumun (baş hariç ve şortlu:) fotosunu çekip uzman olduğunu düşündüğüm arkadaşlardan yada sadece uzman bir iki bu sporun üstadından bilgi almak istiyorum.
    Eminim saçma sapan akıl verenlerde alakasız şeyler yazanlarda olacak. Yada bir bedene 10 farklı programı reva görende. Belki işimden dolayı sık giremem yada sürekli İnternet kullanmak istemeyen biri olarak.. Ama özelden de msj atabilirsiniz. Bedensel ve spor bazında özelliklerim aşağıdadır.

1. 32 yaşına yeni girdim. 171 boy 65.5 kilodayım. 40 beden ölçüsü
    2.2003 de menüsküs olana kadar futbol oynadım ama bacaklarım hep çok güçsüzdü. İnceydi....Halende bacaklarım vücudumla orantılı da olsa güçlü değil. Hemen yorulan bir aşamada.2003 den sonra her yıl 5 ay ortalama ile 7-8 kış sezonu üst kısmımı şekillendirerek çalıştım.
    3. Her salondaki hocalar birader senin vücut yatkın dedi. Şuan göbek karnımda çıkmış olsa da sadece boyun ve omuz kısmı bu sporu yaptığımı gösteriyor veya gösteriyormuş.
    4.artık bırakmamak kaydıyla ama asla iri yarı biri olarak değil hem fit hem ruhen huzurlu hem spora bulaşmış bedensel yorgunluğunu atmış olmak istiyorum.
    5.kollarım zor gelişiyor. ince bilekliyim. Göbeğim yanlış beslenmekten iğrenç olma aşamasına gidiyor ama çok da değil.
    6.1 yıl sonra aikido ile ilgilenmek için şimdiden bu spora tekrar başladım.
    7.kullandığım ilaçlar da var. mide ilacı..psikolojik etkiliyor bazen..oda farklı bir toz ile etkileşim olur diye korkuyorum.. oluyor da...ama en azından gücüm olsun diye belli zaman kullanmam gerekiyor diyorlar..

Özetle bu kardeşinize sağlık bilim ve sırf kendi özelliklerinize değil onun yapısına uygun ne ile başlatır nereye kadar sürdürtür ve ne önerirsiniz?
    Akşam vücudum fotosunu ekliycem.
    Saygılarımla,

Sayfayı Paylaş