Dışarıdan bakınca vücudum belli olmuyor :(

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fatiko15 tarafından 26 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar 1 yilimi doldurdum.Beslenmem ve supplementim tam. 77 KG, 180 boy 38 cm kol %17 yag oranim var.Milletin kolu 38 39 cm benle ayni.Hoca bizi olctu.Bana olsa olsa 35 cm kol dedi.38.5 civari geldi.Beslenmem ara ogunlerim supplementlerim tam.Salonda hoca benimle dalga geciyor bukadar ustune dusmeme ragmen iyi olamiyorum diye baskalariyla kiyasliyo.Hocanin anllattigi her yol dopinglere cikiyo.Moralim bozuk.l.Neden vucudum serbestken cok kucuk kendini gostermiyor ? 38 cm ama 34 35 gbi duruyo.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Başladığında kaç kiloydun?

3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    68 69 kg filandim 29 cm kolum vardi.3 4 ay bilincisz bos boz yaptim.Subat ayinda bilincli basladim.Subat ayindan 73 civariydim kolum 35 cmdi.Haziran ayinda 77 kg, kol 38 cm.Baya bir ivme yakaladim.2 aydir yerimde sayiyirom.Olcum iyi ama sorun disaridan o olcunun gozukmemsi.3 4 cm azmis gibi gozukuyo.

4. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeş sicak ve sogukkenki halini resim atarmisin

Discovery Elite cihazımdan gönderildi

5. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Birkaç fotoğraf eklermisin belkide dışarıdan bakanlarda problem vardır :) Bakmak ve görmek arasındaki fark.. Ayrıca yerinde sayıyorsan beslenmene ve antreman programına tekrar göz at derim.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ayda yaklaşık 1 kg almışsın. Çok kötü değil. Aynı şekilde devam edebilirsin. 2 aydır yerinde saymanın sebebi vücudun irileştikçe kalori ihtiyacının artması. O yüzden artık kilo almak için sana daha önce ayda 1 kilo aldıran beslenmeden daha fazla kalori alman lazım. Hocan steroid öneriyor ama sadece daha fazla yemeni söyemiyor. Hocanı sevmedim.
    Kendini kimseyle kıyaslama. Herkesin genetik yapısı farklı, ilk başladığı nokta farklı, ilaç kullanıyor olabilirler vs...Birçok faktör var burada. Sen kendi gelişimine bak ve işi ciddiye aldığın Şubat'tan beri gelişimin kötü değil. Daha fazla yardımcı olabilmek için ihtiyacım olanlar bench press, squat ve deadlifti maksimum kaçar kilo, kaç tekrarla yaptığın. Bench presste yardımcının dokunduğu tekrarlar sayılmaz, sıfır yardımla yaptığın tekrarları yaz. Squat yapıyorsan bacağın üst kısmı en az yere paralel olarak iniyorsa yaz, yoksa işimize yaramaz. Bir de programını at. İçimden bir ses brosplit yaptığını söylüyor :)

7. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Sevgili doxux.Inan bu zor animda bana destek oldun.Motivasyonum cok kotu.Ozelden gorusme sansimiz var mi acaba ? Hocam steroit satmaz.ama bana 3 saate bir yersem yaglanacagimi soyledi.40 cm+kol ve define bir vucut ilacsiz olmaz bu sporun gercegi dedi.
    Suan telden girdigim icin foto atamam aksam atabilirim insallah.
    Squatta 90 kg ile 6 tekrar, bench presste 70 kg ile 6 tekrar yapabiliyorum.Tek seferde nizami 10 barfix cekebiliyorum.Ayrica sirt cekislerinde som tekrarda 5 yapiyorum ve cubugu en yuksek agirliga takarak yapiyorum.

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Fotoğrafa gerek yok. Şubat'tan beri işi ciddiye alan birisi için tam beklenecek noktadasın, geri kalmış falan değilsin. Programın hala full body olursa daha hızlı ilerlersin. Veya güç programları uygulayabilirsin veya karışık. Yani şöyle bir şey:
    Squat
    Bench Press
    Bent-Over Row
    Barbell Omuz Presses
    Stiff-Legged Deadlifts
    Barbell Curl
    Calf Raise
    3x10'dan hepsi, haftada 3 gün. Veya şu: http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=159678631
    Veya Starting Strength, Stronglifts...Bunların hepsi kendini kanıtlamış fullbody programlarıdır.
    Bench presste ağırlık göğsüne değsin, en azından değmeye çok yaklaşsın, yarım yapma. Squatta en az bacağın üst kısmı yere paralel olana kadar eğil. Yediklerini arttır. Hocanı da boşver. Muhtemelen birkaç ay içinde intermediate programlara geçmeye hazır olursun.

9. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Diyetisyene gittim.77.8 kg, 61.3 kg kas, 13.5 kg yag var.Yag oranim %17. Bazal metabolizma hizi 1923 cal.Aktive cal 250 cal yaziyo.Sizce gunluk nekadar kalori almaliyim ve oranlar nasil olmali ?

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    2700 civarı muhtemelen uygundur eğer ölçüm doğruysa. 500 kalori fazla yapar, ayda 2 kilo demek olur. Daha yavaş kilo almak istersen 2450 kaloriyi deneyebilirsin. Ayda 1 kilo. Gelişim daha yavaş olur. Eğer kullandığın ağırlıkları arttıramazsan aldığın kalori miktarını arttırabilirsin. Bench presse 5, squata 10 kg ekleyene kadar bu şekilde beslenip sonra fazla yağlar için yağ yakımına girebilirsin.

11. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Gunluk 200 kalori fazla alayim.Nekadari yagdan nekadari protein ve karbonhidratan gelmeli ? Haftada kac gun kardiyo ?

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ miktarı 70-80 gr'ın altına düşmesin. Protein de 150'nin altınsa düşmesin. Kalanının ağırlığı karbonhidrat olmak üzere nereden istiyorsan oradan karşılayabilirsin.

13. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Kalorinin yuzdesi olarak kac yuzde almaliyim ? Mesela yuzde 50 protein yuzde 30 karbo v.s v.s

14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ben minimum ihtiyaçlar karşılandığı sürece farketmeyeceğini düşünüyorum, forumda birçok insan buna karşı çıkarak yüzdeler verecektir. Kendi tercihini yapmalısın.

15. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Kardiyo sıklıgı nasil olmali

16. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları: