DİKKAT!!! Msn’de yeni tuzak : “Akp Kapatıldı”

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Despo tarafından 13 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Saat=18:57 itibari ile,Msn’den gelen bir ileti ile yeni bir tehlikeyi farkettim.Buradan sizleri uyarmak istiyorum. Lütfen güvenliğiniz için,yazıda geçen adrese girmeye çalışmayınız!!
    Son günlerin en poüler olayı olan “Akp’nin Kapatılması” konusunu kullanarak, kullanıcılar için tehlikeli olabilecek bir durum.Msn’nizden ileti olarak yada mail ile size şöyle bir yazı geliyor : ”Akp kapatilmis aciklamada cok ilginç” ve altındada gitmenizi istedikleri adres olan”www.francenatural.fr/akp/“ (TIKLAMAYIN)
    Eğer bu tuzağa düşerek,sayfaya girerseniz,Microsoft’un “Açılır Pencere Engelleyicisi” sizi koruyor.Fakat tehlikeyi yayanlar bunuda düşünmüşler ki sayfada sizin için bir açıklama bırakmışlar:

Sizden hem eklentiyi çalıştırmanızı hemde sayfayı kapatmamanızı istiyorlar.Eğer çalıştırısanız neler olabileceğini bilemiyorum.Ama inanın hiçde iyi şeyler olmayacak sizin için!
    Bu örnektede gördüğümüz gibi,tehditleri üretenler.insanları en çok ilgi gösterebilecekleri yöntemlerle vurmaya çalışıyorlar.Nelere en çok rağbet olursa,o yerlerden kullanıcıları vuruyorlar.Lütfen interneti kullanırken,web sayfalarını gezerken,msn de konuşurken şüphe duyduğunuz olaylara hemen tepki vermeyin!Dikkatlice inceleyin.Bu konuda uzman birisine danışın.Güvenli günler diliyorum.
    Kaynak:http://www.zehirliorumcek.net/?p=87

Excursion, guardbody, diez ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bu arada ayni iletiyi bana msnden birisi yolladi:
    "Sen fenerliydin degil mi? www.link... UTANIN UTANIN :D"