Düzenli uyku...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve kaba tarafından 21 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Günde kaç saat düzenli uyku uyuyorsunuz?

1. 4

oy sayısı 0
    0,0%
  2. 5

oy sayısı 1
    2,5%
  3. 6

oy sayısı 7
    17,5%
  4. 7

oy sayısı 9
    22,5%
  5. 8

oy sayısı 10
    25,0%
  6. 9

oy sayısı 3
    7,5%
  7. 10

oy sayısı 4
    10,0%
  8. Düzenli uyumuyorum..

oy sayısı 6
    15,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. kaba

kaba Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba. Düzenli uykunun vücut geliştirme, fitness ve sağlıklı yaşam için önemli olduğnu hepimiz biliyoruz.
    Düzenli uyku derken uyuma ve uyanma saatlerimiz belli ve istisna durumlar dışında bu saatlerin dışına çıkmamaktan bahsediyorum. Ben 1 saat öğlen 7 saat gece olmak üzere her gün 8 saat uyuyorum. Merak ediyorum acaba kaçımız düzenli uyuyor.

2. Vjolenza

Vjolenza Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Gece 10 sabah 6.45

kaba bunu beğendi.
  3. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
  4. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Uykuyu günlük 8 saat'in altında tutmasak şu gelişimimizin %10-20 düzeyinde artacağı kanaatindeyim. Uykunu almış olursan ;
    1- Kahvaltıyı iştahla yapıyorsun
    2- Güne yorgun ve halsiz uyanmıyorsun
    3- Gün içinde ağrın sızın daha az oluyor
    4- Antrenmanda ağzın ayrılmıyor konsantrasyon tam vs vs..

Ama sosyokültürel etkiler var, 10 da uyursan ne ders çalışabiliyorsun, ne internette bilgilenmeye vakit kalıyor, ne açıp bir film izlemek, ne özel hayat.

kaba bunu beğendi.
  5. Kürşad-

Kürşad- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    "buyume hormonlari uyurken salgilanir" ...bu lafi duydugumdan beri 8 saatin altina inmemisimdir ki oda okul zamani.yazinda 10 saatin altina inmem.biliyorum fazlasi bisey kazandirmadigi gibi boy harici konulara zarari bile olur ama fena alistim sanirim...tam bi asker kafasi vardir o ayri konu.saat 5 de uyanacam der yatarim 5 de uyanirim.uykumun agir olmasini istemem 3 oda ilerideki iseme sesine anina uyanirim."kalk" komutunu alir almaz gozumu acar,acar acmaz ayaga kalkarim.eskindede tam aksine yatagin icinde vakit gecirmeden kalkamazdim..bide bugun bi dinleniyim diyip yattigim vardir ki 17 saat uyudum.nasil uyudum nasil kontrol ediyorum bilmiyorum ama kalktigimda enkaz gibiydim.

6. ahmet emre çimen

ahmet emre çimen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    uyku düzenim hiç yok ama günde 8 saatten az uyuyunca gün içinde de uyuyup tamamlıyorum erken yatamıyorum üni. öğrencisiyim her gün geç yatıp geç uyanıyorum sabah dersim varsa da öğlen gelip uyuyorum..

7. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Uyuma planını epey beğendim, fırsatım olsa ben de öğleye 1 saat koyabilmek isterdim, geceki 2-3 saatlik bir uykuya bedeldir o gelişim açısından.
    O bir saati nasıl ayırıyorsun, onu merak ettim? :)

8. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    uyku düzenim yok 1-2-3 aralığında yatıyorum gece sabah 11 - 12 gibi kalkıyorum nasıl bitkinim nasıl yorgunluk var özellikle bacaklarımda kahvaltı zar zor yapıyorum

9. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    düzenli uyku derken, gece saat 2-3'te yatıp öğlen 1-2 de kalkmak da düzenliye girer mi? Bu şekilde kalkınca öğleden sonra inanılmaz yorgun oluyorum. Acaba yatağa akşam 11 gibi en geç girmem mi lazım? yaşım 31, 24 yaşımdan beridir genelde düzensiz uykum böyle... gece yatınca 3'te sabah 6 da kalkıp yemek bile yediğim oluyor bisküvi filan ama bazen... bu şekilde gece geç yatmak zararlı mıdır acaba? sonuçta kafadan 9 saat uyumuş oluyorum en azından sonuçta. uyku süresi açısından bir sorun yok bana göre ama kimisi istersen 11 saat uyu gece geç yatıp öğlen veya öğleden sonra kalkmak günde 3-4 saat uykuyla gezmek benzeri vücudu yıpratır diyorlar, ne diyorsunuz arkadaşlar? yani ha 4 saat uyumuşsun ha 10 saat uyumuşsun ikisi de beter diyen olmuştu.

10. kaba

kaba Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Okuldan eve gelir gelmez kendimi yatağa atıyorum :D

Sayfayı Paylaş