Düzenli spora start ve yağ yakımı ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Lyne tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Lyne

Lyne Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, ben aranızda yeniyim.

12 kilo fazlam var bunu hem spor hemde dengelı beslenmeyle bırlıkte vermek ve bunu korumak ozellıklede sonrası ıcın sıkılasmak ıstıyorum.

Haftada 3-4 gun yarım saat yürüyüş 15 dk bisiklet toplamda 45 dk olarak baslamamı ıstedı hocam.
    2 hafta sonrasında 1 saate cıkarıcakmıs. beslenmede ıse aslında yeterlı bılgıye sahıbım tek problem uygulamak malesef.
    sımdı artık start vermeyı planladım. benım ıcın altın ıpuclarınız varmı benı daha da motıve edecek spordan once olsun sonra olsun yağ yakımımı hızlandırmak ıcın fikirler..
    Anladıgım kadarıyla sız baya tecrubelısınız, yorumlarınızı beklıyorum sımdıden tesekkurler. thums:

deja-vu bunu beğendi.
  2. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    Diyet yapanlarda genelde mucize bir program beklerler veya arayışı içindeler :) Ama şimdiden söyliyeyim öyle mucize bir program veya altın sırlı bilgiler yok.

Hocanın verdiği program banada cazip geldi o konuda eleştirim yok. Beslenme idmandan daha önemli. Beslenme programını görseydik daha iyi olurdu.

Beslenmedeki yanlışlar veya ilaveler sana fayda getirir.

deja-vu ve benekli bunu beğendi.
  3. Lyne

Lyne Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    BLACKFLASH öyle bir mucize beklentim yok :) işin gerçeğiyle gayet iç içeyim..

Benim sizden beklediğim beslenme hakkında olsun spor hakkında olsun ufak ufak tıyolar..
    elbette spor hakkında daha deneyımlı bırı olarak benden bır farkınız vardır degıl mı :)

Mesela burada tesadufen bır yazı okudum spordan bellı bır sure once turk kahvesı ıcmek hem yağ yakımını hemde enerjıyı artırıyormus vb bır kac faydadan daha bahsedılmıstı bu tıp tıyoları kastediyorum ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:51 ----------

Beslenmeye gelince ise çok sıkı diyetlerden yana değilim..
    Kilo problemi bittikten sonrada normal duzenıme yakın bır program olmalı dıye dusunuyorum..

S: Haslanmış yumurta, domates, peynir, salatalık, biber, 1 dil ekmek
    K: 1 meyve (mevsım meyvesı)
    Ö: Az yağlı etli yada etsiz sebze yemeği, yoğurt, 1-2 kaşık pilav gibi
    İ: 3 ceviz, 2 badem, 2 fındık
    A: Çorba, Salata, 1 dil ekmek
    G: 1 bardak süt ( en son 20:00)

Gunde 1 kup yada 2 kup az sekerlı sutlu yada sutsuz turk kahvesı ıcıyorum :S

Gr hesaplarından pek hazetmıyorum ama normalde yedıgımız tabak yada ölçülerden 3 te 1 daha az olması gereklı kı kılo vermede bırseyler etkılı olsun bunu bılıyorum ama genel olarak bahsettıgım beslenme budur..

Son düzenleme: 16 Ekim 2010
    salihaayşen ve deja-vu bunu beğendi.
  4. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle aramıza hoşgeldin .. şahsen ben yaptıklarımı söyliyim belki sanada faydası olur 1 sene içerisinde 1 gram almadan 30+cm boy atmıştım . hocanın vericeği şekilde başla antremanlarına (kafana takılırsa buraya yazarsan görüşleri alırsın) antremandan önce bişeyler yeme aç karnına git spordan sonra ben genelde eve gidip ağır olmıycak şekilde karnımı doyuruğ meyvemi yerip dinlenirim =) çok su iç başarmayı iste gerisi gelicektir ;)

deja-vu bunu beğendi.
  5. Lyne

Lyne Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    TRAPEZ teşekkur ederım hosbulduk..
    Bilgilerin ıcın cok saol yalnız nasıl 30+cm boy atmıssın onu anlayamadım ?
    yaptıgın spor nedır ?

deja-vu bunu beğendi.
  6. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bb yapıyorum yani 55 kiloykan 1.40 boyum vardı 1 sene sonra 1.74 ken 54 kiloydum halada öyleyim :)

deja-vu bunu beğendi.
  7. Lyne

Lyne Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    İnsan bır senede nasıl 30 cm uzar boyle bırsey bilimsel olarak mumkun mu ya :)
    bende 170 ım 5-6 cm daha uzamak ıcın neler yapabılırım o zaman soylermısın :)

bb tam anlamıyla bılmıyorum yanı vucut gelıstırme demek oluyor sanırım degıl mı ?
    bana uygun olmaz o zaman ? :S

deja-vu bunu beğendi.
  8. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Kafan iyi mi :)

deja-vu bunu beğendi.
  9. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    hayır metabolizmam hızlı :)

deja-vu bunu beğendi.
  10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    @lyne;

dikkat etmeniz gereken belli başlı bazı şeyler var kilo verme konusunda, öncelikle yatma saatinize yakın, glisemik endeksi yüksek besinler tüketmemelisiniz, meyveler de bunlara dahil, özellikle portakal, mandalina vs; bunları spordan sonra tüketmeniz daha mantıklı olur, lifli gıdaları mutlaka tüketin, şeker alımınızı minimum düzeyde tutun...
    Yemeklerden sonra asla şeker tüketmeyin yağlanmaya davetiye çıkarır, özellikle tok karına meyve vucutta alkol etkisi yapar...
    Spor öncesinde, kahve içebilirsiniz, caffein yağ yakımında rol oynayan bir uyarıcıdır...

salihaayşen, teija, deja-vu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. Lyne

Lyne Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    speedtouch

Tesekkurler verdıgın bılgıler ıcın... dedıklerını farkında olmadan uyguluyormusum..
    genellıkle spora gıtmeden oncekı arada kahve ıcıyorum geldıkten sonrada 1 yada 2 mandalına yıyorum.. doğru olmasına sevındım..
    glisemik endeksi cok duyuyoruz ama tam olarak ne oldugunu bılmıyorum onuda ögreneyım ve dıkkat edeyım saolasın..

deja-vu bunu beğendi.
  12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    glisemik endeks gıdaların kan şekerini yükseltme hızına verilen addır, genelde bu tür gıdalar şekerli gıdalardır, idman sonrasında desteğe ihtiyaç duyan glikojen depoları için bu tarz gıdalardan tüketiriz, fakat tok karna ve yatmaya yakın tüketilirse yağlanmaya davetiye çıkarır.

deja-vu ve Lyne bunu beğendi.
  13. deja-vu

deja-vu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lyne selam :rolleyes:
    ben de foruma üyeyim ama pek aktif diilim : ))
    burası bana çok profesyonel geldiği için bir buçuk iki yıla yakın sporla ilgilensem de pot kıracakmışım gibi geliyor ve pek yorum yazmıyorum :lol:
    hatta (1 aydır) spor hocam olan flex-point de buranın yöneticilerinden ama işte öyle :D
    başlık açamamıştım seninkini görünce hemen geldim :cool:
    boyu uzayan arkadaş yardım etsin bize de biz de uzayalım ;)

14. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    genellikle 8.sınıftan lise ye geçerken boy atar insanlar bendede o zamanlar olmuştu ... ekstra pek birşey yapmadım yani =)

deja-vu bunu beğendi.
  15. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ne 34 cm mi ¿ :) 8.sınıfta 1.40 mıydın :D

Bi fotoğraf falan var mı ? Çok merak ettim :) Bende uzayayım bari bi 30 cm :D 2 olurum Valla :)

deja-vu bunu beğendi.
  16. Lyne

Lyne Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar ben sporumu haftada 4 gun 1 er saate cıkardım.
    yarım saat yuruyus yarım saatte donusumlu olarak bısıklet+kondusyon bısıkletı olarak calısıyorum.
    toplamda yaktıgım kalorı 460-480 arasında. bu sekılde kılo vermem gerekırken ben vermemısım 200 gr da almısım.
    spora ılk baslandıgında kılo alınabıldıgını duydum ancak normalde kolay kılo verebılen bırı oldugum ıcın sporla bırlesınce daha hızlanırım sanıyordum tersı oldu.

ben bu calısmamı bazı yağ yakıcılarla desteklemek ıstıyorum.
    l-carnitin + cla mı kullanmalıyım yoksa forumda yenı gordugum anımal cuts hıdroxy vb urunlerden mı baslayayım bana tavsıyenız nedır ?
    cevaplarınızı beklıyorum.

17. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aldığınız Besinlerin kalorisi Yaktığınızdan Fazla olabilir mi acaba?

18. Lyne

Lyne Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    +diyette yapıyorum nasıl olabılır kı...

19. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    200 gr. fazla çıkmanızın pek bi önemi yok. Önemli olan vücut kompozisyonunun nasıl değiştiğidir. Siz vücut yağ oranın düşürmüş, kas oranını arttırmışsanız ne mutlu... Ama spor yaparken de diyete azami dikkat göstermek gerekiyor. Ani kalori düşüşleri vücuda yarardan çok zarar getirir. Eğer aldığınız kalori miktarının yeterli olduğunu düşünüyorsanız antrenman yoğunluğunu biraz arttırın.

CLA+l-carnitine mi, yoksa Hydroxycut mı derseniz bence ilk tercih başlangıç için daha doğru olur. Gerçi uygun diyetle ona bile gerek yok ama, motive edici etkisi bile bazen işe yarıyor bu tür ürünlerin...

Lyne bunu beğendi.
  20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ben de hydroxycut'ın şu an fazla kaçacak bir ürün olduğunu düşünüyorum, cla+carnitin yeterli olacaktır, galaois'in de söylediği gibi aslında onlara da gerek yok tabi ama; az da olsa faydası olacaktır ayrıca sizin motivasyonunuza destek olucaktır, yanlız burda durulması gereken asıl nokta beslenme, aç kalarak zayıflamaya çalışmamalısınız bu vucudunuz tepki olarak depolama durumuna geçmesine yol açar ve kilo vermekte zorlanırsınız, bence buraya günlük beslenme programınızı yazarsanız forum üyleri daha kolay yardımcı olurlar.

Lyne bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş