Düzenli hale geldiğimi hissedemıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve regola5 tarafından 18 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. regola5

regola5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Satış danışmanı
    Merhabalar 1 sene 3 aydır Body ile uğraşıyorum o gün hocamla konuştuğumda bana irileşiyorsun ama yağlı olarak irileşiyorsun düzenli beslenmediğin için kas olarak irileşemıyorsun dedi. Bende sabah kalktığımda kahvaltımı yaparım genellıkle peynır ekmek zeytın .(yumurta çok nadir). spordan sonrada gelip protein tozumu içerim yarım saat sonra yemek hazır olur ne geldiyse yiyorum. Haftada 1 kerede ab:confused:ur cubur az derecede yiyorum. Benım daha dıkket etmem gereken noktalar nelerdir? hep kafama takılıyor.

2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Bir kere herşeyden önce, bulk dönemi geçirmeden ve body geçmişi olmaksızın sadece saf kas olarak kütle artışı sağlamak o kadar da göründüğü kadar kolay bir şey değil... Ancak tam olarak hedefinin ne olduğunu bilememekle birlikte 1 sene 3 ay da kütle kazanmak için az zaman değil... Bundan sonra programına cardio da eklemeyi dene, protein ağırlıklı beslen, yağ, karbonhidrat azalt, şekeri kes (antreman sonrası alınacak basit karbonhidrat içerikli besinler hariç, muz, kiraz, üzüm gibi)

3. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1 sene 3 ay boyunca diyet yaptın mı? Yaptıysan kas inşası diyeti miydi yoksa Cutting (Definisyon) diyeti miydi? Bu süre zarfında hep Bulk'da mı kaldın? Hiç cardio yapmadın mı? Yaş/Boy kaç?

Hocam daha açıkça yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim ama sana tavsiyem şu yaz aylarının sıcağından istifade et ve eğer 15 ay boyunca Bulk'da kaldıysan, protein tozunu keserek ve düşük kalorili ve sağlıklı bir Cutting diyeti uygulayarak Ekim-Eylül'e kadar falan sadece cardio-karın kasları egzersizleri-15x4 Bench Press / 15x4 Dumbell Flys yap. O kadar zaman Bulk'da kaldıysan o yağları yaz sıcağı tamamen geçmeden erit, bak nasıl sıkılaşınca, kaslar gözükünce kendini süper hissedeceksin. Yağlı olduktan sonra kaslı olmanın bir anlamı yok, bu spor güzellik sporudur; aynaya bakarak karar alman gerekiyor.

Edit: İmla

4. regola5

regola5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Satış danışmanı
    Öncelikle ilginize Teşekkür ederim. Hedefim biraz iri şekilli bir vücut.Yaşım 19 Boyum 1.80 Kilomda 77 . Hiç ama hiç diyet yapmadım ne geldiyse yedım. ve sadece ilk 1 ay cardio yaptım herşey bundan ibaret . Bir türlü istediğim şeye ulaşamadım dediğiniz gibi sıkılaşmasını istiyorum

5. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Usta 1.80 boyla 77 kiloda isen ve vücudun yağlı ise bunun tek açıklaması düzensiz beslenme olabilir. Yaz bitene dek yukarıda yazdığım gibi çalış, özellikle karın hareketlerini çok iyi yap ki belin incelsin. Ama 15x4'lük hareketleri de ihmal etme ki azıcık sıkılaşsın vücudun. Cardio ise 45 dakikadan az, 1 saatten fazla olmamalı.

Ondan sonra da adam gibi bir beslenme programıyla Bulk'a girer şişersin. Seneye Mayıs-Haziran gibi gene Cutting'e girdin mi vücudun servise hazır olur.

Bulk'a girmeden önce bol bol beslenme makalesi oku. İnternet kaynıyor ağzına kadar Bulk/Cutting diyetleri, tüyolar, deneyler bidi büdü ile. Ağırlık çalışmasını yapa yapa, yaşayarak öğreniyor insan ama iş beslenme olunca mürekkep yalamak lazım biraz yoksa yaşayarak öğrenmeye kalkmak çok zaman kaybettirir insana

Ayrıca sana tavsiyem abur cuburlar ile kaçamak yapma, tümden kes hepsini. Şarküteri, hamur işleri, şekerlemeler, çikolatalar vs hepsi çöp yiyecektir. Sadece ağırlık çalışmasından sonra cüzi miktarda bir basit şeker öğünü iyidir o kadar. Kaçamak yapacaksan protein ağırlıklı bir yemeği, 1 öğün olarak ye. Döner, dürüm, hamburger, kırmızı et, mangal vs... 15 ay yaptıysan bunu ve hocan sana vücudun yağlı diyorsa da tek sorumlusu bu yiyeceklerdir.

Son düzenleme: 19 Temmuz 2011

Sayfayı Paylaş