1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Dünden bugüne.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve MR.e tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. MR.e

MR.e Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web tasarım.
    Yer:
    Samsun
    19 yaşındayım, yaklaşık 7-8 aydır bu sporla ilgileniyorum. Gayet sabırlı bir şekilde idmanlarımı sürdürmekteyim.İlk 3 ayım diğer spor salonlarında abuk subuk programlarla geçsede toparladım diye düşünüyorum.

Genetik olarak göğüs ve kanat adeleleri açısından şanslıyım, kol ve omuz açısındanda bir o kadar şanssızım. Göğüs idmanlarında ara sıra kendimi iyi hissettikce 120-130 zorluyorum ama kolda 50 kiloda kaldım.

Başladığımda 68 kilo neredeyse adelesizdim şimdi 76 kilo sırf adele. Sıfır yağ sayılmam ama =)

Hiç kür yapmadım. Doğal yaparım yavaş yaparım. Demiyeceğim tabi ki o kadar da değil. Temelimi oturttuktan sonra yaparım uygun bir kür.

Kimse kilo alamıyorum yada veremiyorum demesin. Sadece idman günü yemeğe abanın bakın nasıl kilo alınıyor, hemde sırf adeleye...

Günlük beslenmem; Sabah 4 yumurta, miğdemin kaldıracağı kadar köy peyniri ( köyümün peyniri ) yarım litre süt. Bunları bir ekmekle tüketmeye gayret ediyorum hep. İdman öncesi bir kaşık çiğ yeşil mercimek, bir avuç kuru üzüm, bir avuç fındık, bir kaşıkda keçiboynuzu pekmezi. İdman sonrasında 1 saat arayla 100 gram proteinli herhangi bir besini 2 saate bölerek tüketiyorum. Akşam yatarken ise kocaman kocaman 2 tabak makarna ile 250 gr yoğurt yiyerek uyuyorum. Bu arada idmanda su içmek yasak. Herkezin yapabileceği gayet basit ve verimli bir beslenme programı.

İdmanlar adeleyi geliştirmekten ziyade yıpratmaya yönelik olarak yapılır. Karşılığı uyku ve beslenme olarak verilir. Böylece sonraki idmanlarda kondisyonunuzu korursunuz.

7 ay'a göre gelişim normal mi? yoksa eksik mi?
    Fotoğraflar sırasıyla, Spora başlamadan 2 ay önce, 3. ay, 5. ay ve son 7. ay

Ekli Dosyalar:

2. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    boyun kac? ve degısık pozlar vermelisin yoksa silinebilir baslıgın.

3. MR.e

MR.e Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web tasarım.
    Yer:
    Samsun
    boyum 1.78
    Diğer pozlarıda eklerim konu silinmezse. Bilmiyordum içeriği.

mjacksonwithus bunu beğendi.
  4. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    tahmin etmistim boyunu 175 olarak dusunuyordum ama cok oynamadı. neyse 7 ay ıcın iyi genel olarak. Ust gogusle trapezlerın pek ıyı durmuyor. o ıkısı vucudun ortusu yani seni 100 metreden bellı edıcek seyler. tek yonlu pozdan ancak bunu yorumlayabılıyorum. bacak falanda calıstıysan onlarıda koymalısın. ama genel olrak iyi. Unutma ust gogus incline press ve butter fly a asıl bence goguslerın cok gerıde kalmıs vucudunla alakası yok.

Ayrıca goguslerının gerıde kalma nedenını de soylıym sana eger dedıgın gıbı 120 130 kıloyla gogus calısıyorsan o kilo 7 aylık bırısıne yakısmıyor. sana cok fazla. katabolik etkiye yol acmıs olabılır defalarca ve gelısmemıs olabılırler. Ve gogus calısmak bench preste 120 130 kilo calısmaylada bıtmıyor ne yazıkki. tabi bu benım fıkrım. iyi calısmalar genetıgın yatkın gıbı bu işe 7 ay ıcın oldukca ıyı genel olarak

Son düzenleme: 4 Şubat 2010
  5. MR.e

MR.e Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web tasarım.
    Yer:
    Samsun
    Dedim ya şınav çeksem göğüs patlıyor. Onları dengeleyemiyorum. Bana sağlam bi omuz kol lazım.

6. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce zayıf oldugunla baslayabilirim kilo alman lazım iyi beslenmen lazım

diğer bir konu 120-130 kg bırak calısmak suanda görüntü ititbari ile yerinden bile oynatamazsın :) cünkü kür yapan ve senelerdir prof oalrak bu işi yapanlar bile 130 ve üsütnde bayagı zor cıkıyorlar ki senin suanki görünümünle bu zor

calısmalarında bsarılar dilerim dediğim gibi iyi beslen iyi dinlen

cadocx bunu beğendi.
  7. MR.e

MR.e Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web tasarım.
    Yer:
    Samsun
    Bende zaten 120-130 ile harıl harıl çalışmıyorum. Kendimi iyi hissettiğim günlerde dev setimi onunla yapıyorum olay bu. O kilo basmamın sebebi de yavaş kasılan kas fibirili'ne sahip olmamdır.

8. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    hmm yaparkenki videonu görmek isterdim sana yalancı demiyorum ama olabilcek gibi gelmedi bana

9. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0

Gerçekten inanmak mümkün değil.

"Bench press,100 kg" lafı geçtiğinde ve ortalamanın üstü bir vücut gördüğünde sürekli bir gedik bulmaya çalışmak GERÇEKTEN İNANILIR GİBİ DEĞİL.

Sürekli yazan bir adam değilim, ama dayanamıyor insan.

Mitokondrinin postunda "bu adam steroidlidir, yalancıdır" dedin.

Şimdi gelmiş video görelim, olmaz öyle...

Off topic olmasın diyorum; ama dayanamıyorum.

" Sana ne bruce123, sana mı kaldı kaç kilo bastığı?"

İnanmıyorsan, ilgini çekmiyorsa yazma.

Haaa "Sana mı soracam kardeşim, istediğimi yazarım ben" diyebilirsin. Ben de sana " O zaman ben de böyle sana sallarım" diyebilirim.

O yüzden böyle kilo tartışmalarına, bariz çekememezliklere girme bruce123.

Forumun ağası değilim, ama böyle saçmalıklar karşısında susacak bir adam da değilim.

Sürekli insanlara karşı bir güvensizlik ve çekememezlik içindesin.

2 sene 2 aydır bu forumda senin tarzındaki kişilere hep böyle bir tutum gösterdim. Göstermeye de devam ederim ve gerekirse bunun için de banlanırım.

Bugüne kadar buna gerek duymadılar admin ki yanlış birşey yapmıyorum sanırım.

O yüzden bana bir cevap mesajı yazmadan önce üyelere yaptığın yorumları oku ve ne tarz bir tutum içinde olduğunu gör, sonra gel bana çemkir burda.

Konumuza dönersek...

7 aya göre gelişim gayet güzel bence MR.e.

İlk 1 sene genelde insanların birşeyler öğrendiği ve fazla gelişim kaydedemediği senedir ki sen bunu çok iyi değerlendirmişsin bence.

Bundan sonra olay biraz daha hacim almaya bakıyor orantılı olarak.

Yanlız yorum isterken ne tarz bir vücut için çalıştığını da eklersen iyi olur.

Trapez ve üst göğüse yorumlar gelmiş. Üst göğüs konusuna katılıyorum; fakat trapez, amacı güzel bir görüntü olan birisinin yoluna taş koyabiliyor.

Eğer emelin bir body-fitness vücuduysa bu trapez bence yeterli, eğer bir bodybuilder vücudu amacın varsa tabi ki yetersiz.

İyi sporlar.

Bozo-Baku, MR.e ve Doqukan bunu beğendi.
  10. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0

burası tartısma forumu üye resmi yorumu gelişim yorumu istediğim yorumu yapmakta özgürüm sende resim koy sanada aynı sekilde yorum yaparım ben gördüğüm seylere yorum yaparım

mitekondrinin ne yaptıgını biliyorum sen her söze gelecek adam oldugun belli ama ben bu işin icinde ne adamlar gördüm neler yapanları onu bunu savunma bana

bu arkadsa sadece videosunu görmek istediğimi söyledim cünkü ilginc geldi bana

o zman bende 200 kg giriyorum 10 rep yazarım ister inana ister inanma birseyleri göstermek amacım sen de baslık ac senide elestirelim sende birseyler gör

11. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Lütfen bu konulari özelden tartisin.

12. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben baska bır noktaya degınerek baslayacagım yazıma..

Dunden bugune dıye bır baslık gorunce foto bolumunde "buda oldu artık 1. gunde foto cekıp koymuslar herhalde" dedım.. Cunku oyle bır konuma dogru gıdıyor konu sahıplerı.. Sukur ki oyle degılmıs mecazı bır kullanımmıs.. :)

Fotolara bakacak olursan 7 ay ıyı gelmıssın bu noktaya.. Artık hacımlenmeye ıhtıyacın var gıbı.. Kac gun salona gıdıyorsun haftada?.. Bu sayıyı ya yazmadın yada benım gozumden kactı bılmıyorum ama az olmalı bu sayı hacım ıcın.. Yıne aynı sekılde setler ve hareketlerde az olmalı..

13. MR.e

MR.e Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web tasarım.
    Yer:
    Samsun
    Haftada 4 gün salondayım. Ağır çalışıyor, yıpratıyor ve bol dinleniyorum. Kilo almaya çalışıyorum ama metabolizma işte alamıyorum. Şu an hala çöp denecek zamanları yaşıyorum. Şimdilik işim kemik yapısnı lifleri sağlamlaştırmak. Sonrası kür'e bakıyor. Yorum için teşekkürler.

mjacksonwithus bunu beğendi.
  14. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    hmm bende senın gıbı dusunuyorm. kur yapıcamda bır kac hafta ıcınde. bilgim sıfır. forumu bastan assagı okuyacagım stroid hakkında. Birde sana bi onerım olcak. benım goguslerle alakalı bı problemım yok ama genede ust gogusu dahada devlestırmek ıcın bench press hıc yapmıyorum. direk incline pressle baslıyorum. hem bench presste gucumde tukenmemıs oluyor. tabi tercih senin. birde cok agır calısmak gelısımı engellıyor bana gore. en fazla 100 de 70 gucunu kullanmalısın. Cunku 10 uncu tekrara geldıgınde zaten kaldırmakta zorlanır ve 100 de 100 u kullanır hale gelıyorsun. tabi yine tercih senin dostum.

15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Zaten gucunun %100u ıle 2 tekrarı gecemez.. Gecıyorsa o gucunun %100u degıldır.. ;)

16. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    7 aydır bu sporu yaptığını belirtmişsin kür konuşmak için daha çok erken daha gelişimin başlarındasın tavsiyem eğer illa kür yapıcaksan seneye sakla vucudun daha gelişmeye çok açık.
    beslenme programını tekrar gözden geçir carb. miktarını arttırmayı dene, protein kılo başına 2-2.5 al. küre gelmeden ek besin takviyeleri kullan seni sıkıştığın yerden ivmelenmeni sağlıycaktır.

7 ay için 130 kılo son setlerde zorladığını düşünüyorum bunu belirtmesen resimlere bakarak 130 kılo gerçekten çok gözüküyor
    eksik olan bölgelerin incline bench, omuz, biceps ağırlık vermen olacak ..

17. MR.e

MR.e Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web tasarım.
    Yer:
    Samsun
    Umur haklı burda. Bende bi ara bench press'i bırakarak incline bench press'e yöneldim. Antrenör zoruyla tekrar bench yapıyorum. Temel ezersizi bırakmamak gerekiyormuş. Ha şu da var çok tekrarı sevmem alırım 120 kiloyu hareketi doğru yaparak 1 tane çıkarırım yada 100 eklerim yine doğru şekilde 3-4 tane çıkarırım. Maksat çok tekrar değil doğru yapmak bana göre.

18. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    tarzı kaybetmişin dostum saçları 1. foto gibi yapsan da i olur bide biraz poz çalışabilirsin kendini gösterememişsin bence da iyisin

19. MR.e

MR.e Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web tasarım.
    Yer:
    Samsun
    Lise talebesiyiz be kardeşim =) Mümkün olsa şeyime kadar uzatırım. Poz vermeyide bi çözemedi gitti.

20. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Zorunlu pozlar eklenmemiştir ya da eksik pozlar vardır.
    - Hakkınızda gerekli bilgiler verilmemiş ya da eksik verilmiştir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız.

Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş