Düşündüğüm kombine supplementler hakkında tavsiye

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve tolgakocak tarafından 30 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tolgakocak

tolgakocak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar aklım gerçekten çok karıştı bu supplementler konusunda yaklaşık 7 aydır sadece protein tozu şeklinde supplement alımı yapıyorum ancak artık yanında başka ürünlere de yönelmem gerektiğini düşündüm..Şimdi yaz aylarında olmamız dolayısıyla creatin konusunda kafam biraz karışık..sizce yaz aylarında yani vucudumuzdan sürekli su kaybettiğimiz bu dönemde creatin kullanmam doğru bi tercih olurmu yani daha doğrusu alacağım verim düşermi ?

Kısıtlı bütçem dolayısıyla Twinlab Whey Protein in yanına ek olarak creatin , glutamin ve bcaa seçeneklerinden maksimum ikisini edinebilirim..sizce nasıl bir seçiim yapmalıyım şu dönemde hangi ikisini almak daha önemli ?

Bu arada 69 kiloyum ama bu 69 kiloyu okudugunuzda aklınızda oluşan zayıf yapılı bir vucudun aksine yarı bulk yarı define vücudum var yani belli bir hacim seviyesini elde etmiş bulunmaktayım ancak amacım bulk olmaya devam etmek tabiki.. :) teşekkür ederim şimdiden tavsiyeler için..

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    cretine alırsan daha iyi olur ama amino asit daha önemli maddi durum kısıtlıysa protein tozu ve amino asit al amino asit universal 3001 mg yada weider amino 2200 bu 2 sinden birini al

3. tolgakocak

tolgakocak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    soruma cevap veren tek kişi olduğunuz için çok teşekkür ediyorum :) söylediklerinizi değerlendiricem

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    7 aylık bir sporcunun extradan dışarıdan amino takviyesi alması pek gerekli değildir. Kullandığınız proteindeki amino bileşenleri bu ihtiyacınızı karşılamaya yetecektir. Şuan için proteinin yanına creatine kullanmanız yeterli olucaktır. Creatine ile ATP artışı sağlıyarak hem performansızı arttırıp hemde hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

5. tolgakocak

tolgakocak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim öneriniz için ancak yanlış anlama olmasın yaklaşık 1.5 senedir bu sporla uğraşıyorum ancak son 7 aydır supplement kullanımına başladım :) şuanda elimde twinlab whey + Universal amino 2700 var bu ay seçimimi bu yönde yaptım ilerleyen aylarda dediğiniz gibi amino yerine creatine düşünmeye başlıcam sanırım..hacim kazandırması gerçekten ihtiyacım olan şey çünkü uzun zamandır vucudum sanki duraklama dönemine girdi hacim artışı elde edemiyorum

Sayfayı Paylaş