Düşük kilo, yüksek yağ oranına yardımcı olabilir misiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve namluctata tarafından 2 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. namluctata

namluctata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, siteye yeni üye oldum ancak sitedeki bilgiler sayesinde, 3 ayda 15 kilo verdim. Değerli bilgileri paylaşan arkadaşlara ve büyüklerime çok teşekkür ederim.

Yaşım 24, boyum 1.86. Diyete başlarken ki kilom 88di ve göbek bölgesinde aşırı yağlanma vardı. Tahmin edebileceğiniz üzere kas oranımda baya düşüktü. Öncelikli hedefim ince olmak olduğundan 3 ay süresince sıkı bir diyet yapıp cardio egzersizleri ile 75 kiloya düştüm.Diyetin ilk bir ayı günde 1200-1500 kalori arası, ikinci ve üçüncü aylarda ise 1500-2000 kalori arası aldım. Son 1 aydır diyeti bırakıp, cardio egzersizlerini bırakıp fitness çalışmaya başladım. Haftada ortalama 3 gün çalışıyorum ve günlük 2000-3000 kalori arası alıyorum. Protein ağırlıklı ve yağsız beslenmeye alışıyorum. Biceps-tricepste belirgin bir gelişme var. ancak şu an ki kilo 74 ve yağ oranım %16. Bel çevrem ise 86 cm. Kilo vermek istemiyorum ancak bölgesel zayıflama olmadığından, bel oranımı inceltmek için ne yapmam gerektiğini bulamıyorum. Forumda uzun saatler geçirdim soruma cevap bulabilmek için, eğer gözümden kaçmış ise cevabım olabilecek başlıklar, özür dilerim.

Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler.

2. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Ağırlığa nazaran daha kardiyo yap. Kiloyuda beslenmenle muhafaza edebilirsin :)

namluctata bunu beğendi.
  3. namluctata

namluctata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardiyo yaptıkça zayıflıyorm. ancak zaten kilom oldukça düşük

4. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    namluctata bunu beğendi.
  5. namluctata

namluctata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranı çok yüksek olduğundan ve ince kaslı bir vücuda sahip olmak istediğimden bu kadar kilo verdim. Ancak hala bel bölgemdeki yağlanma eskiye göre az olsa da devam ediyor. Karın bölgesine çalışırken ağırlık veriyorum, twist hareketini de deneyeceğim, teşekkür ederim. Başka önerisi olan varsa yazarsa sevinirim. Özellikle beslenme ve kilo korurken- ya da alırken- yağ oranını düşürme konusunda yapabileceklerim nelerdir?

6. trader223

trader223 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    Benim tavsiyem şu an altyapıyı inşa etmen.Onda sonra sağlam cardio+düzgün proteinli bi diyet ile define olman.Kilo almaktan korkma.Zaten abur cubur falan yemediğin takdirde yağlı şekilde kilo alcağını sanmıyorum.İyi günler :)

namluctata bunu beğendi.
  7. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    bence beslenmende bir problem var.
    yada kacamak yapıyorsun bilemiyorum.
    ben 6 aydır yag yakımı agırlıklı calışıyorum.

son 2 aydır komplex karbonhidrata gectim(sabah ve öglen)

bel bölgende yaglanma yada yaglanman var ise sorunun cevabı beslenme ve cardiodan gecmekte.

kalori sayımı degilde.akşamları karbonhidratı kesip sebze yesen sorun cözülür sanırım.
    eger yaglanmadan kilo alırsan aynı zamanda kalan yaglarını da yakarsın.

beslenmende problem oldugunu düşünüyorum

namluctata bunu beğendi.
  8. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konuyla nerdeyse aynı soruna sahibim. 1,83 boyundayım ve son 8 ayda 86 kilodan 72 kiloya düştüm diyet ve kardiyo ile.
    Karın bölgemdeki simit yağlardan ve göbekten kurtuldum. Hatta öyle zayıfladımkii hiçbir pantolonum ve gömleğim olmuyor. Pantolonlarım 2 benden fazla inceldiğim için daraltılamıyor:) Ceketler çuval gibi duruyor. zayıflamanın maliyetide fazla:D

Gelelim konuya, namluctata gibi bende artık zayıflamak istemiyorum. Bu kiloyu korumam lazım çünkü liseli çocuklar gibi oldum. Fakat göbek deliği çevresinde ve hemen göğüs altında (en üstteki belirginleşen karın kası) bir parmak kalınlığında yağlanma duruyor.
    Kardiyoya devam ediyorum mecburen, mekik çekmeyede devam.
    CLA aldım yemeklerde yağ girmesin vücuda diye. Ancak kardiyoyu artırırsam kilo düşmeye devam edecek. heleki 70 kilonun altına inmek istemiyorum. Ne yapmamızı önerirsiniz?

namluctata bunu beğendi.
  9. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    thekinger
    kilo ve yag oranını düşeren herkeste aynı sorun var.
    aslında bu sorun degil.
    bende 5 aya yakın yag yakımı ve agırlık calıstım.
    artık cardio'yu 50 kalori ve 2 gün 100 kaloriye cektim.

göbekteki o lanet yagın ne oldugunu çözebilmiş degilim.
    fakat onun cözümü sanırım kilo almamızda.

ben su an komplex karbonhidrat tavsiyesi yapıyorum ve 1-2 kilo aldım bile.
    70 kiloyu sabitledim.

eger temiz kilo alır cardioyu orta düzeye cekersek yag oranımızı aşagı çekeriz kilo oranını degil.

temiz kilo almak zorundayız.Aksi takdirde ufalırız :D

10. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Komplex karbonhidrat nedir? yağlanma yapmıyormu?

Sayfayı Paylaş