Düşük Karbon Diyeti +Gelişim verimliliği hk.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ADANALI1980 tarafından 30 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Merhaba Arkadaşlar,

Boy: 1.80m Kilo: 100kg Yağ oranım %25-%30 aralığında sanırım..Antreman: 3*12 setler şeklinde Flexor hocanın 2 dumbell programına ilave olarak makinada bench press ve makinada kelebek,şınav ekleyerek uyguluyorum
    Evde dumbell ile çalışma programı | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Forumdaki önerilerden şöyle bir beslenme uyguluyorum :
    Kahvaltı :50gr yulaf,200ml 0.1 yağlı süt, 50gr lor ,3 yumurta akı 1 tüm yumurta
    Öglen ve akşam : 200gr ton balık ya da tavuk + salata
    3cü haftadayım vücud şekillenmeye başladı fakat diğer kaslarla beraber göbeğim de şişiyor :)
    Düşük karbonhidrat diyeti için benim menüden sadece yulafı çıkartınca oluyormuş.. Yulafı kesersem idman/gelişme verimliliği düşer mi? Tecrübe eden var mı ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kısa süreliğine tecrübe etmiştim, bende enerji patlaması yaşatmıştı ama herkeste aynı sonucu vermiyor. Yalnız düşük karbonhidrata geçin veya geçmeyin buradaki kalori miktarı çok az gözüküyor bana. Bu kadar düşük kaloriyle kas yakma riski yüksek olur.

ADANALI1980 bunu beğendi.
  3. dythanural

dythanural Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kırşehir
    Doxux a katiliyorum enerji az gibi ayrica evet yulafi cikarirsan dusuk CHO li diyet olur ama senin tek CHO in o oldugu icin uzun donemde kabizlik olur

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Yorumlar ve uyarılar için teşekkürler.. Klaoriyi hesapladım.. hakkaten çok düşük olmuş:) çünkü bulgur ve makarnayı yazmayı unutmuşum :)) Mesajı yazarken low carbona geçmişim bile:)
    Günlük kalori alımı böyle.. Bazal metabolizma 2000 kalori .. Günlük ihitiyaç 3000 kalori hesapladım.. Peki kaslar şişerken.. Bu göbek nasıl büyüyor??Fikriniz nedir ?

2014-04-30 tarihli kaloricetvelinizMiktarKalori
    [1]Bulgur Pilavı1 PORSİYON291
    [2]makarna (haşlanmış)1 100 gr132
    [3]dardanel ton klasİk2 100 gr386
    [4]dardanel ton klasİk2 100 gr386
    [5]Yumurta Sarısı1 ADET65
    [6]Yumurta Beyazı3 ADET45
    [7]Sütaş Light Süt (%0,1 yağ)0.2 LİTRE68
    [8]Yulaf50 GRAM182
    Toplam :1555 kal.

5. dythanural

dythanural Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kırşehir
    Insulin direncine dikkat et derim eger direnc gelismisse vucudun yag depolamaya meyillidir. Aldigin basit CHO lara onem ver onlarin yaninda mutlaka ama mutlaka komplex CHO al

6. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Protein düşük geldi bana bu liste tüm gün için mi ? Yoksa ben mi yanlış anladım.

7. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Evet tüm gün için.. Ton balıklar 2*100gr ögün başı.. şuan teldeyim de.. Rakamlar bitişik görünüyor.. Belki ondan az gelmiştir gözüne?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ oranı yüksek olan kişilerde hormonlar da doğru düzgün çalışmıyor. Testosteron, östrojene aromatize oluyor bu nedenle normalden düşük oluyor, bu sefer de kas inşaası zorlaşıyor. İnsülin direnci olabiliyor bu kişilerde, bu sefer de aldıgı karbonhidratlara vücut iyi tepki veremiyor ve yağ olarak depolamaya devam ediyor. Bu yüzden protein+yağ ağırlıklı beslenmeyle çok daha iyi yol alıyorlar.
    Kas oranını arttırmayı düşünmeden eldeki kasları korumaya yönelik çalışıp yağ oranını azaltmaya yönelik beslenmelisin bir süre bence, en azından yağ oranını %15 e çekene kadar. İnan, daha sonra kas gelişimi çok daha kolay olacaktır.

9. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Süt dahil 66 gram gibi protein hesapladım . Bu bana çok düşük geldi. Ayrıca düşük karb. diyetinde sütte tam yağlı olabilir. Yağdan gelen kaloriyi karbdan kısarsın. Başarılar.

10. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    400 gr ton balık zaten 80 küsür protein e yakın ediyor.. Yumurtası peyniri vs.. Ben mi yanılıyorum.. ?

CoffeeFit bunu beğendi.
  11. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin

Üşenmedim gittim ölçüm yaptırdım :)) yüzde 27,5 yağ diyor :)) hiç inanmadım..

12. CoffeeFit

CoffeeFit Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Sadece hayvansal proteinden geleni 114gr olarak hesapladım ben.
    Bulgurdan 10gr gelse, makarnadan da 10gr geliyor, yulaftan da 6 gr geliyor. 140gr protein oluyor.
    yanlış anlamıyoruz dimi? 4 kutu ton konserve ton balığı yiyorsun. 160gr'lık konserveden 100gr ton balığı çıkıyor. o da 23gr. 23*4=92
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Nisan 2014 ---
    Bu arada, bu ölçümleri nerde, nasıl yaptırıyorsun? ücreti ne kadar?
    Ben de ölçtürmek istiyorum.

13. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Şöyle, düzenim bozulmasın diye 1750gr lık dardanel ton konserve aldım..fiyatı uygundu (23tl) :)) yağını süzünce 1100gr küsür balık kalıyor diyor.. Bu kutundan yağını süzüp 200gr öglen ve akşam yiyorum..
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Nisan 2014 ---
    Bir Tıp Merkezi vardı, diyetisyen sayfasını incelerken tavita ile ölçüm yapılıyor diyordu,aradım sordum ücretsiz ölçüm dedi.. Gidip yaptrdım..

CoffeeFit bunu beğendi.
  14. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    diyet demek az yemek degildir eger ciddi sekilde definasyon dusunuyosan 50 gr-150 gr arası ve kaliteli karbonhidratlar alman gerek protein yüksek yağ ise sıfır değil az olmalı

15. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Yorum için tşk.. bu haftaya kadar dediğin gibi yapıyordum.. sırf bu iş için arayıp kaliteli bulgur aldım ve off günlerde sadece öglenki oğünde , idman günlerinde ise öglen ve ikindi öğününde yedim.. sabahki yulaf ise 80gr civarıydı.. ve de 3 haftada vücud toparlanırken.. göbek büyüdü.. zaten bu yüzden bu hafta başında menüyü revize ettim.. karbonu kısmazsam kalori yüksek geliyor gibi.. p90x in karın bölümüne başlamaya karar verdim.. hem karın toparlanır hem de kalori yakımı artmış olur.. hayırlısı bakalım..

16. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    o zaman bir de interval tarzı kardiyoyu şiddetle öneririm ardından karın programı

17. dythanural

dythanural Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kırşehir
    Bir diyetisyen olarak cevap vereyim bu olcumun cok dogru oldugunu bende sanmyorum 70 kg kas gosteriyo 27 kg da yag zaten 100 kg sin boyle birsey olamaz bunun suyu nerde sadece 6 - 8kg arasi mineral olur o nerde bence dikkate alma

ADANALI1980 ve Buchdich bunu beğendi.
  18. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Düşük Karblarda idman verimliliği uzun vadede düşecektir bu nedenle haftasonu yada haftaiçi antrenmandan sonra karb yüklemesi yapabilirsin (hafif antrenmanlar için bence gerekli değil). Ama düşük karb yapacağım diye kendini şartlama, kalori saymak bütün yöntemlerde şart (yüksek yağ yada yüksek protein diyetlerinde de). Düşük Karb yaparsan ciddi bir su atımı yapacağın için ilk haftada 95 leri bile görebilirsiniz.

Göbeğin şişmesi ilginç. Bu tarz ödemlerin yada şişmelerin en büyük nedeni tahıl grupları, süt ürünleri ve fazla tuz tüketimi. Bunları hayatınızdan çıkarıp bir daha denemenizi tavsiye edebilirim.

19. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Yorum için tşk.. 2 haftadır uyguladığım menüde bulgur pilavı ve yulaf hariç tahıl yoktu.. Ana öğün olarak ton balık ve tavuk yedim sadece.. Az önce metro markette kampanya gördüm hindi göğüsü aldım. Bu hafta ton balık ve hindi ile geçiricem.. Eğer verim alamazsam.. Hiç istemiye istemiye amino asit tablet kullanacam.. Şu hafta bi görelim bakalım nolacak.. Bu arada yulaf ve bulguru da kesersem, tahıl olmayan karbonhidrat ne yenebilir ki ? ÖZellikle kahvaltıda...?

20. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Ton Balığı yüksek oranda tuz içeriyor (konserve). Amino asit kesinlikle gereksiz, Supplement parasını gözden çıkardım derseniz whey almanızı tavsiye ederim. Tahıl olmayan kompleks karb, tatlı patates var benim aklımda kalan aslında çok da araştırmadım. Yine de Protein ve Yağı yükseltip Karb alımını antrenman öncesi ile sınırlandırabilirsiniz.
    Kahvaltı yapmayan ve karb tüketmeyen biri olarak bu konuda yardım edemeyeceğim :)

Sayfayı Paylaş