Düşük ağırlık maksimum tekrar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Fatihyusa tarafından 22 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bu konuyu çok araştırdım fakat net bir bilgi bulamadım . Benim evde 10 kiloluk dambıllar var maksimum tekrarı deniyorum mesela bugun 10 defa sonra tekrar sayısını arttırarak yarın 15 sonra 20 felan öyle gidiyorum bu neyi geliştirir. Hatta ilk başlangıçta hızlı sonrada yavaşça hareketi yapıyorum. bu maksimal kuvvetimi geliştirir yoksa patlayıcı kuvvetimi . yada sadece hacimmi sağlar yoksa hiçbirinemi yaramaz . ???
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Ağustos 2014 ---
    bu arada bu yöntemi tüm vücüt kasları için tüm hareketlerde yapıyorum...

2. fatih.b

fatih.b Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Hacim saglar die biliyorum

3. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    peki kuvvet arttırımı için hiç faydası olmazmı . ben pek hacim peşinde değilim amacım kuvvet kazanmak . hergün tüm vücut bölgesini çalıştıracak şekilde dambılları alıp yapabildiğim kadar tekrar yaparak kaslarımı zorluyorum. kendime göre adam gibi bir beslenme programı yapamadım çünkü çok yoğun çalışıyorum ama yanımda sandwiç taşıyorum fırsat buldukça karbonhidrat ve protein alıyorum alabildiğim kadar ne bileyim kilo yapmayacak yağ yapmayacak göbek yapmayacak sağlıklı besinlerden devamlı yiyorum. sabah ve akşam hızlı yürüme yapıyorum bende çok kilo var çok göbekte var hergünde çekebildiğim kadar mekik çekiyorum. ama günlerdir araştırıyorum yemin ederim forumda kayboldum kafam acaib karmakarışık oldu 3 gündür gerek bu sitede gerek arama motorlarında hep bu konuyu araştırıyorum fakat benim çalışma prensibim bir işe yararmı beni nasıl geliştirir öğrenemedim . bu fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum adam gibi düzgün hafif hacimli bir vücudum olsun kuvvetli oliyim tek amacım bu

4. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    düşük ağırlık çok tekrar definisyon içindir diye biliyorum.

5. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    dostum birincisi mekik gobek eritmez ikincisi fazla tekrar definasyon yapar yani zayiflatir hiit antrenmanlarini arastir sana cok faydasi olur

fatih.b bunu beğendi.
  6. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    sadece mekik çekmiyorum zaten sabah akşam hızlı tempolu yürüyorum . birde yukarıda bahsettiğim ağırlık antremanı var . göbek yağ yapacak besinleride tüketmiyorum .
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Ağustos 2014 ---
    çalışma sistemimde tüm vücut üzerine çalışma günleri dinlenme günleri hangi hareketleri hangi günler yapacağımı forumdaki yerlerden araştırdım programı yaptım fakat ben çalışırken düşük ağırlıkla çalışıyorum . forumda anlatılan düşük ağırlık yüksek tekrar sisteminden biraz farklı . tamam buda düşük ağırlık yüksek tekrar ama ben maksimum tekrar yapıyorum yani kasları zorluyorum . tek set halinde . başlarken önce hızlı hızlı yapıyorum sonra yavaşlıyorum en sonundada hareketin en zorlayan yerinde sabit durarak bir miktar dayanabildiğim kadar bekliyorum. bu sistemi hiç duydunuzmu deneyeniniz oldumu . ben biraz hacim istiyorum çok aman aman bir hacime gerek yok bir miktar hacim kazansa vücüt bir toplarlansa bana yeter orada sabit kalsın sonra asıl amacım antremana devam ettikçe kuvvetlenmek. sizce bu antreman istediğim sonucu bana vermezmi . bu antreman hiçmi hacim yapmaz yada hiçmi kuvvet kazandırmaz ???

cece1 bunu beğendi.
  7. ErimKurt

ErimKurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Şöyle kesin bir cvp lazim hacim icin hafif kilo yanana kadar agir kilo ise güç artışı icin diye biliyorum ben kesin bir cvp lazim arkadaşlar

8. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    benim anlamadığım şey şu güç için (güç hız + kuvvet demek ise ) yüksek ağırlık az tekrar hacim için düşük ağırlık çok tekrar deniyor fazla tekrar yapınca kas yanıyo zarar verirsin hacim kazanamaz güçlenemezsin diyorlar ama ben anlamıyorum bir demirci akşama kadar demir dövüyo öyle çok sistemli br beslenme programıda yok bulabildiği kadar ne bulabilirse onu yiyiyo ama bakıyosun kasları belirginleşmiş biraz hacim var gücü için ise yorum yapmaya gerek yok bir çoğunun karşısında bodycilerin durabileceğini düşünmüyorum bende bunu görünce beslenmeme yine elimden geldiğince dikkat edicemde diyorumki yukarıdaki gibi çalışiyim iyice kasları yoriyim faydası olmazmı acaba ???

9. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bir arkadasim bu calisma sisteminde asla hic kuvvet kazanilmayacagini cok az hacim kazandiracagini kuvvetde devamlilik saglayacagini ve yag yakacagini soylemis ama benim aklim almiyo . tamam bende bu sistemin fazla hacim verecegini dusunmuyorum ama nasil kuvvet artttirmaz o kadar kaslar yoruluyo yaniyo calisiyo direnc gostermeyi ogreniyo hic dinlenme programi uygulamadan bile boyle calisilsa muhakkak kuvvet arttirimi olmasi gerekir diye dusunuyorrum ki bu calisma sisteminde bir programm yapilsa birr gun bir kas bolgesi diger gun baska kas bolgesi birde dinlenme setler arasiii dinlenme felan hacimede kuvvetede etkisinin buyuk olmasi gerekmezmi. bir bilen lutfen bir yorum yapsin

10. fatih.b

fatih.b Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Bencede

11. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    cevap yazabilcek kimse yokmu arkadaslar lutfen bir yorum yapin . bu konu arastirmadigim bir konu degil ama saglam bir bilgi yok

12. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Beyler nasıl sağlam bilgi yok ya ? Nasıl araştırıyorsunuz ??

Yüksek ağırlıklar güç içindir.

Düşür ağırlık 8-20 tekrar arası (setleri saymıyorum) hacim için idealdir.

10 kilo dumbelle ilede güç kazanırsın ancak yüksek ağırlıklar kadar etkili olmaz tabii

13. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    12 10 8 6 şeklinde piramit olarak artan kilolar hacim sağlar düşük ağırlık çok tekrar yağ yakmaz kası güçlendirir

14. TurboTurabi

TurboTurabi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Düşük ağırlık çok tekrar çok ağırlık az tekrar bunlar işin sallamasyon kısmı
    kası geliştiren ne kadar uzun süre gerili kaldıgı kardeş antrenman sonrası kolunu lay lay lom sallıyorsan o kol gelişmez kolay kolay yani artık o derece bitecek ki kol gelişme olsun 30 kere dambıl kaldır indir kol mu gelişir

15. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

abi sağlam bilgi yok tabi Allah aşkına tamam araştırınca birsürü sayfa çıkıyo ama hep farklı farklı şeyler söylenmiş kafam karıştı bak dikkat et bu sayfaya bu sayfada bile farklı görüşler var biri düşük ağırlık yüksek tekrar kuvvet içindir yağ yakmaz demiş biri yağ yakar kuvvet vermez demiş biri biraz hacim sağlar demiş biri kuvvet için yüksek ağırlık gerekir demiş
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Ağustos 2014 ---
    benim valla kafam almıyo yüksek ağırlık az tekrar ile düşük ağırlık çok tekrar arasındaki fark nedir . tamam açıklayan çok döküman var ama bence hepsinde birşeyler eksik. biryerden sonra anlatım kopuyo. baktığım tüm yorumlar tüm dökümanlar sanki bir ezber üzerine kurulmuş. Ben yüksek ağırlık ile giriyorum az tekrar yapıyorum kaslarım zorlanıyo yanıyo . düşük ağırlık ile giriyorum yüksek tekrar yapıyorum 40-50 tekrar yapıyorum ne oluyo aynı şekilde kaslar yanıyo zorlanıyo . şimdi bu 2 hareket arasındaki fark nedir gerçekten anlamıyorum. çalışan kas nasıl güçlenmez güçlenen kas nasıl hacim almaz . ???
    Bence en sağlam ve en doğru yorum bu . düşük ağırlık çok tekrar , yüksek ağırlık az tekrar sanırım hepsi hikaye . yani yanlış anlamayın ben bu işin uzmanı değilim tahsilini almadım ama hissettiklerim ile konuşuyorum çünkü iki türlüdede kaslarım aynı şekilde çalışıyo . önemli olan kasları yormak yanana kadar zorlamak gibi geliyo bana . bir demirci ustası , bir inşaat çalışanı , hammal dağcı vs. belirli bir programla çalışmıyo . işinin gereği devamlı kaslarını vücüdün zorluyo yoruyo . haliyle kaslarıda güçleniyo hacim kazanıyo . uygun enerji güç kuvvet veren göbek yağlanma yapmayacak sağlıklı besinleri yeterinde alıp kasları zorlar yorarsan güçde kazanır hacimde diye düşününlerdenim

Son düzenleme: 23 Ağustos 2014
  16. Yigitiss

Yigitiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Personal Trainer
    dayanıklılık ve çabukluk.
    hayır üstadım sağlamaz.

17. Fatihyusa

Fatihyusa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bir çok kişi hacim sağlar demişti ama hacim sağlamaz diyenimizde çıktı. :)) hacim sağlamazsa neden sağlamaz hocam ?? yani bu kaslar kasılıp gevşiyo devamlı neden gelişmesin hacim kazanmasın . hacim kazanmasına engel olan şey nedir . neden bu hareket sadece kuvvette devamlılık ve çabukluk sağlar ilk başta hızlı hızlı kaldırıp indiricez sonradan yavaş yavaş en sonundada hareketin en zor olduğu yerde tutup bekleticez iyice kasları yorucaz kasılıp gevşiycek kasılı kalıcak bir süre hem hızlı hem yavaşça kasıp bırakıcaz kasları neden sadece dayanıklılık ve çabukluk sağlar . nede kuvvet asrttırmaz neden hacim yapmaz . azda olsa bunlarıda yapması gerekmezmi.....

tabi profesyonel anlamda çok iri bir vucut istiyorsa sistemi çalışmak lazım bu sistemden tam randıman alınmaz yada kuvvet antremanı anladımda tam randıman alınmayabilir ama bu antreman sisteminde hiçmi kuvvet kazanımı yaşanmaz hiçmi hacim kazanılmaz az bile olsa ???

18. Yigitiss

Yigitiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Personal Trainer
    Tabiki hocam az da olsa kuvvet ve hacim sağlar ama asıl hedef dayanıklılıktır.

19. Erkan90

Erkan90 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Hacim ve güç sağlar, dayanıklılık yüksek tekrar ile olur.

20. Yigitiss

Yigitiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Personal Trainer
    Tamam hocam zaten yüksek tekrardan bahsediyoruz.

Sayfayı Paylaş