Dövüs Sanati mi Yüzme mi Body mi ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve erdemkarakoc200 tarafından 18 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. erdemkarakoc200

erdemkarakoc200 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Denizli
    Merhaba arkadaslar. Ben 17 yasinda ögrenciyim. Boyum 1.75 kilom 57 58 arasi degismekte. Yaklasik olarak 5 ay bir kulüpde haftada 5 gün yüzüyorum hala devam ediyorum. Benim yüzmeye baslama sebebim bildigimiz gibi yüzücü vücutlari cok hosuma giderdi o yüzden ama pek bir ise yaradigini söyleyemeyecegim tabiki benim üzerimde. Ama simdi ki sorum sizlere hem vücut yapabilecegim hemde spor olsun amaciyla yapacagim bir seyler aramak. Secenekleri sunayim isterseniz.

1) Dövüs Sanatlari
    2) Yüzme
    3) Fitness

Yüzme veya dövüs derseniz evde agirliklarim var ve yüzme havuzunda bazi makineler var orada da calisabilirim. Beslenmeme dikkat etmeye elimden geldigincee gayret ediyorum lütfen bilgili arkadaslardan cevaplar bekliyorum tesekkür ederim :)

2. Rise

Rise Yeni Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dövüş Sporları Uzmanı/Eğitmen
    Yer:
    İstanbul
    yüzme hem vücut geliştirmene hemde spor olarak yapabileceğin bir spordur,
    bence fitnessden önce dövüş sporu olarak (Wing Tsun veya Judo BJJ ) gibi bir spordan başlamalısın eğer vücudunu terbiye edip geliştirmek istersen,
    tabii ağır çalışmak istiyorsan bunun farklı yolları var,

3. prostarkztr3

prostarkztr3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    en iyi spor kung fu bi defa tekme kaldırmayı öreniyorsun ben tekmemi şuan kafamdan fazlasına kaldırıyorum ve çoğu kavgada kafaya bir tekmeyle çoğu kişiyi yıktım

4. erdemkarakoc200

erdemkarakoc200 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Denizli
    Dogru söylüyorsun yüzme vücut gelistirme olarakda iyi spor olarakda ama bende pek ise yaramadi sanirim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:38 ----------

kunq fu bize gelmez ustam biz sokakta büyüyoruz dövüse kanaat getirirsem kick box veya muay thai gidecegim heralde

5. Rise

Rise Yeni Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    ben 4 yıllık wing tsun eğitmeniyim aynı zamanda sana şöyle bir şey söylemek istiyorum wing tsun'un kick boksa karşı büyük savunma olanakları var bunu ciddi olarak söylüyorum(kick boks yapmış biri olarak) aynı zaman da benim tavsiyem yüzmedir bende yüzmede ilerlemek istiyorum thums:

erdemkarakoc200 bunu beğendi.
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yine aynı muhabbetler ...:) :) nasıl bi üstünlüğü varmış ?!...

j.claude.er ve khephnes bunu beğendi.
  7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    amacın vucutsa vucut geliştirmeye gideceksin diğerlerinin doğrudan böyle bir amaca hizmet ettiği söylenemez. esasında sizler ne yapacagınızı bilmiyorsunuz bu gibi konular yüzlerce kez açıldı onu mu yapayım bunu mu diye sen ne yapmak istiyorsan onu yapacaksın... örnek mike tyson , muhammed ali boksa başlamalarındaki amaç neydi? iyi bi vucudum olsun diye mi başlamışlardır:) amaç hangi sporu yapman gerektiğini ortaya çıkarır.

bir de verilen cevaplar var ki sadece cevap olsun diye sporları birbirinden üstün görmeler. yapmadığınız bilmediğiniz bi spor hakkında bilir kişi gibi uzman gibi konuşmayı bırakın en iyi sporu kendi yaptığınız spordan ibaret sanıyorsunuz. en iyisi şudur bu bundan iyi , bu dövüş sporunu yap vs... bırakın bu işleri yüzlerce konu açıldı böyle hepsindede benzer cevaplar mevcut zaten... herkesin kendi yaptığı dövüş sporunu övmesiyle ve bunun üzerinden giden saçma tartışmaların konuyu açan arkadaşların kafasını karıştırmaktan başka işe yaradığı söylenemez.

erdemkarakoc200 bunu beğendi.
  8. Rise

Rise Yeni Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    benim diğer sporları kötülediğim felan yok benden önce gelmişsin foruma fakat hala anlamamışsın ''spor felan kötülediğim yok'' ben sadece tavsiyemi veriyorum uzman görünmek gibi amacımda yok beni bilen bilir thums:

9. erdemkarakoc200

erdemkarakoc200 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Denizli
    Acaba bir egitmen olarak bakarsaniz ne gibi üstünlükleri var biraz aciklar misiniz ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:06 ----------

Tamam hakli olabilirsiniz benim konuyu acma nedenim belli biraz bilgi sahibi olmak istiyorum sizede cok tesekkür ederim bilgilendiriyorsunuz. Bir de su yönden bakmak istiyorum vücut gelistirme sporunu biraktiginiz süre bir zaman sonra eski halinize gelme durumu söz konusu ama bir yüzme ve ya vücudu orantili olarak calistiran dövüs sanatlari daha dayanikli oldugu icin uzun süre sizinle olacaklar. Bizim niyetimiz hic bir sporu kötülemek degildir. Ben yüzücüyüm mesela ama bilgi almak amaciyla soruyorum bu soruyu konuyu o yüzden actim görüsleriniz icin tesekkür ediyorum. Sormak istedigim soru ise hem spor olsun hemde biraz vücudu toparlamak icin hangisi güzeldir dedim tekrar size tesekkür ederim iyi forumlar :)

10. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    ben sana özel olarak yazmadım. yaptığı sporu en iyi spor olarak görenlere yazdım. bu tür konularda tartışmaların nereye gittiğini iyi biliyorum. genel olarak yazdım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:13 ----------

vucut geliştirme bırakınca eski hale gelme daha doğrusu hacim olarak kücülme söz konusu bu yüzden vucut geliştirme çok nankör bir spordur diyenleri çok gördüm ben pek buna katılmam bütün sporlar için geçerlidir bu. 6 ay bir futbolcu antrenman yapmasın maç oynamasın ne kadar geriye gittiği görülür. veya bir boksör 1 sene antrenman yapmasın ağırlaşır refleksleri yavaşlar toparlaması zaman alır. dövüş sporlarındada fiziksel görünüm anlamında değişimler söz konusu olabilir. sporu bıraktığında yanlış beslenirsen ve yaktığın kaloride azaldığı için ne hale geldim diyebilirsin.

her sporda devamlılık şarttır. dediğim gibi vucudu geliştirmekse hedef vg. en başta dövüşmeyi öğrenmekse diğerleri daha gerideyse dövüş sporuna başlamak doğru olacaktır. yoksa 3 sene amatör olarak boks yapıp 3 ay vg yapmış birinden bile görüntü olarak geride olabilirsiniz.

11. erdemkarakoc200

erdemkarakoc200 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Denizli
    Dogru söylüyorsunuz herseyde calismak devamlilik sart peki size bir soru yöneltsem söyle vücudumu hem fit bir görünüme kavusturmak abarti degil sadece biraz güzel görünüm icin hemde dövüs ögrenmek istesem hangi sporu öneririsiniz brans olarak yada sizce yüzmeye devam etmeli miyim ?

12. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73

fit görünüm derken herkesin kafasındaki farklıdır. kıvanc tatlıtuğada fit diyenler var. veya çok daha hacimli vucuda sahip olanlarada fit diyenler var...

ilk örnekten yola çıkarsak dövüş sporlarında doğru beslenmeyle + vucut ağırlıgıyla çalışmayla yağ oranı düşürülüp mevcut kaslar daha belirginleşir. ama ne kadar tatmin edici olur orası tartışılır... dövüş sporlarına ilgin varsa araştır oku antrenmanları izle derim... yüzmeye bence kesinlikle devam etmende yarar var. ben boks yapan birisiyim dövüş sporlarının yanında doğru bi programla dönem dönem koşu antrenmanlarına , yüzmeye ve vucut agırlıgıyla yapılan çalışmalara önem verilmesi gerektiğini söylerim.. yaptığınız spora olumlu yönde katkısı olur tabi hepsini bir arada değil doğru bi program oluşturarak yapılmasını öneririm.

13. Rise

Rise Yeni Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    @j.claude.er
    yanlış anlaşılma için özür dilerim,
    fakat arkadaşın isteği doğrultusunda ben Wing Tsun'u önerdim,
    @erdemkarakoc200
    kroşe ve aparkatlara karşı büyük üstünlüğü olduğunu belirtmek isterim ayrıca modern wing tsun sokak dövüşü içinde yeterli kılıyor,
    ama hiçbir zaman ''ben wing tsunu 1 ay yapınca 1yıllık boksörü devircem'' gibi laflar söylemeyin,
    çünkü refleksleri sağlam bir boksörde en az 1 yıllık wing tsuncu kadar tehlikeli olur,

14. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    güldürme insanı :)

15. erdemkarakoc200

erdemkarakoc200 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Denizli
    O zaman yüzmeye devam vücut agirli ile calismalar ve gidebilirsem dövüs sporu ile kaslari belirginlestirmek iyi diye düsünüyorum tesekkür ederim :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:26 ----------

Hakli olabilirsin ama bulundugum sehirde o sporu iyi ögretebilecek bir yer yok yüzden de gidemem yani ama yardimlarin icin sagol

16. Rise

Rise Yeni Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Konu tartışmaya dönmesin diye sana yanıt yazmıyorum,
    ya senin okumanda sıkıntı var ya da okuduğun şeyi anlamıyorsun,
    hangisi olduğa sen karar ver,
    konu uzamasın diye bildiriyorum

17. ayAr

ayAr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    ben krav maga öneririm.Çok sağlam bir spordur ve israil askeri kuvetleri bir sürü dövüş ustasını
    çağırıp hepsinin en iyi tekniklerini alarak bu sporu yapmıştır.

Sayfayı Paylaş