Dövüş Sporları ve Protein Tozları

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve alpagu tarafından 1 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alpagu

alpagu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba arkadaşlar yaşım 15 57 kilo bir müsabık dövüşcüyüm.Ben uzun süredir supplement çeşitlerini araştırıyordum ve bunların dövüşcüler için olanıda varmış :D Hedefim kilo almadan kas kütlesi oluşturmak yani 57 kiloda maça gireceğim için.

1-Protein tozlarını antrenman sonrasında (ağırlık yapmadığımız zaman) kas kütlesini korumak amacıyla alabilirmiyim ?
    2-Mesela antrenmandan sonra whey çaktım bide eve gidip yemek yesem kilo alırmıyım ?

Not:Maç döneminde haftada 5-6 antrenman yaptığımız için yorgun düşebiliyorum.

2. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi şöyle söyleyim dövüşçüler kelimesi birkere yanlış sporcular de bari buna ayrıca tek bir protein tozu var herkezin kullandığı senin tabirinle dövüşçüler için toz yok :) . Tozu kullanmaktaki amaç ağırlık antremanından sonra kaslara protein göndermektir yani sen antreman yapmadan kullanırsan bir işe yaramayabilir ayrıca ağırlık antremanı ile senin yaptığın antreman farklıdır gerçi hangi dalda spor yapıyorsun bilemem ama yinede aynı olmaz. 2. Soruna şöyle cevap vereyim antreman sonunda kullanırsın fakat toz doyurmaz gidip yemek yersin bu vücut geliştirme yapanlar içindir eğer sen yaparsan kiloda alırsın. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

3. alpagu

alpagu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ama yinede 0 yağ optimum whey alsam ? o zamandamı kilo alırım malum her eve gittiğimizde ton balığımız olmuyor :D
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Şubat 2014 ---
    bu arada spor Muay Thai

4. gorkiman

gorkiman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Kilo almadan kas kütlesi oluşturmak diye bir şey yok bir kere onu aklından çıkar, kaslar hava değil sonuçta onlar da ağırlık yapıyor doğal olarak. :)
    Protein tozu benim bildiğim kadarıyla mücadele sporlarıyla uğraşanlara önerilmiyor, Bodybuilding ile sistemleri oldukça farklı çünkü, Muay Thai de cardio ağırlıklı bildiğin gibi. Faydasını tabii ki görürsün fakat yeterli protein içeren bir beslenme düzeni uyguladığın sürece supplementa gerek duymayacağını düşünüyorum. Gereksinimden fazla aldığın protein zaten idrarla atılacaktır.

EDIT: Bu söylediklerime ek olarak, Muay Thai çalışmalarına kas kütlesi artırmaya yönelik Fitness antrenmanları eklersen protein tozu kullanman mantıklı olur diye düşünüyorum. Ancak yalnızca Muay Thai yapacaksan para kaybı olur.

Sayfayı Paylaş