Cytomel - Anabolics 2006

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve gorgeouskykhan tarafından 10 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
 1. gorgeouskykhan
  Offline

  gorgeouskykhan Üye

  Katılım:
  8 Şubat 2006
  Mesajlar:
  660
  Beğenileri:
  72
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  for about more info, please look my website on you
  Yer:
  the gorgeouskykhan home center
  Cytomel (liothyronine sodium)

  Cytomel, "liothyronine sodium" ilacının, tanınmış popüler ticari markasıdır. Bu şey, anabolik steroid değil, ama tiroid hormonudur. Bu şey, tıbben-tibbi olarak, şu hal ve durumların tedavisinde kullanılır; tiroid eksikliği, obezite, kesin metabolik rahatsızlık ve aşırı yorgunluk. Özellik olarak, bu şey, doğal tiroid hormonu olan "trilodothyronine" (T-3) 'ün , kimyasal-sentetik ilaç halidir. İlaç verildiğinde, Cytomel, hastaların metabolizmasını artırıyor. Bu şonuç, hücresel aktivite'nin oranını-hızını artırır. (çok hızlıca karbonhidrat, yağ ve protein kullanımı gözlenmiştir.) Vüçutçuları, bu ilaç cezbeder, özellikle, vücuttaki aşırı yağı yakma kabiliyeti sebebiyle. En çok kullanım, yarışma hazırlığı dönemidir, bu şey, depolanmış yağ oranını-miktarını çokca yakabilir; sert-sıkı, sınırlanmış-kısıtlanmış kalori diyetine zorlanmadan-gerek kalmadan. Cytomel, genellikle-çoğunlukla, clenbuterol ile birlikte kullanılır ve son derece dramatik sonuçlar üretebilir. Bu kombinasyon, son yıllarda, çok popüler hale geldi, şüphesiz ki, bu şey, podyumdaki "çizgi-çizgi" fiziklerden sorumludur. Bir de, tiroid hormonu ile birlikte steroid alındığında, artan anabolik etki gözlenir.(dikkate değer ölçüde büyük, steroid'in yalnız kullanılmasına göre.) Bu durum, vücut tarafından, protein kullanımın artmasıdır, artan yeni kas birikimidir.

  Eğer, bu ilacı kullanmayı düşünüldüğünde, birkaç uyarı-dikkat gereklidir. Cytomel, geniş-kapsamlı, görmemezlikten gelinmeyen, uyarı-önlem-tedbir listesi ile gelir. Birçok yan etki içerir ama sınırlı olmayan; kalp çarpıntısı, nefes kısalığı-eksikliği, düzensiz kalp atışı, terleme, bulantı, baş ağrısı, ve ruhsal, metabolik rahatsızlıklar. Bu, çok güçlü bir hormondur ve yanlış kullanıldığında, potansiyel olarak, normal vücut fonksiyonlarını değiştirebilir. Cytomel ilacı alımında, kişi, dozu yavaşça artırmayı, mutlaka hatırlamalıdır. Genel olarak, ilk gün, 25 mcg bir tablet alınır, daha sonra, 3-4 günde bir, doz artırılarak, 100 mcg, maksimum doza ulaşılır. Bu, vücudun, artan tiroid hormonunu ayarlamasını sağlar, umut edilir ki-beklenilir ki, sisteme ani-şok etkisinden kaçınmak. Bir de, günlük doz, gün içersine dağıtılarak, alınır, kandaki seviyenin sabit kalması için. Kadınlar, erkeklere göre, Cytomel'in yan etkisi açısından daha hassastırlar ve genellikle günde 50mcg'dan fazla almazlar.

  Kürün, 6 haftadan fazla olmaması, önemlidir, ve aniden kür bırakılmamalıdır, dozun miktarına göre yavaşça azaltılmalıdır, 3-4 günde bir, 1 tablet şeklinde. Cytomel'i, çok uzun süre ve çok yüksek dozda almak, kalıcı tiroid eksikliğine yol açabilir. Bundan sonra, kişinin, ömür boyu, Cytomel ilacı ile tedavi edilmesi gerekebilir. Onun için, öncelikle, doktorunuza danışmak ve tiroid hormon testinizi yapmak, iyi bir fikirdir. Teşhiş edilmeyen hiperfonksiyon-aşırı çalışım, ek hormon alımı ile birlikte, iyi bir karışım olmayacaktır. Bir de, atlet, ilacın, enjeksiyon formunu satın almaktan, kesinlikle, kaçınmalıdır. Bu, genellikle, "acil odaların" ürünüdür, atletin kullanması için, çok güçlüdür. T-3, atletlerin kullandığı, en güçlü tiroid hormonudur ve genellikle, yeni başlayanlar için, başlangıç noktası değildir. Böyle, güçlü bir maddeyi kullanmadan önce, daha hafif bileşimleri bilmek, iyi bir fikirdir. Çok popüler olan, Tricana, çok hafiftir-ılımlıdır, kullanıcı açısından daha toleranslı-hoşgörülü olmasına izin verir Cytomel'e göre(sert-katı, yan etki açısından) Orta noktada, Synthroid vardır(T-4), Cytomel'e göre, daha hafif etki gösterir. Kişi, ne kadar hazır olsa da,bununla birlikte, bu hormonun, yağ yakma etkisi, son derece dramatik-büyük olabilir.

  Karaborsa da, Cytomel, kolayca bulunabilir. 50 mcg'dan, 100 tableti, yaklaşık 50 dolara satılır. Bu ilacın, çeşitli postalı-şipariş(mail-order) kaynaklardan satın alınarak, bu fiyat, oldukça düşürülebilir. En düşük fiyat, Meksika'da, Cynomel marka. Eczacı fiyatı, 100 tabletin, 25 mcg'lık olanı, sadece birkaç amerikan dolarıdır.

  ***(Çevirenin notu; Aynı etken maddeli ilaç (liothyronine sodium) Türkiye'de "Bitiron" marka olarak var, Abdi ibrahim ilaç şirketinden. Bitiron?-ismi çok komik geldi bana. :D Ayrıca, içinde diğer tiroid hormonu, levothyroxine sodium var. Yani, 1 tablette, 12.5 mcg Liothyronine, 50 mcg Levothyroxine var, 2'si bir arada. :) Bu, Abdi İbrahim'de az değil, anapolon ve bitiron gibi sert ilaçlar sadece ondan çıkıyor. :) Ayrıca, 100 tableti yaklaşık 3.5 ytl, bedava gibi ama sert ilaç işte... aslında, "liothyronie sodium" oranı düşük; 1 tablette 12.5 mcg yani 25 mcg'nin yarısı 100 mcg'nin 8'de biri... hatta, prospektüsde yazar, 12.5 mcg'nin 1/4 veya 1/2 'si ile başlanır gibi bir ifade var hastalar için, ilginç... )


  [​IMG]
   
  Danny Boy ve deep_fly bunu beğendi.
 2. deep_fly
  Offline

  deep_fly Üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  161
  Beğenileri:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  bitirion kullanmaıdm siteden bi hoca daha bahsetmişti,
  hem t4 hem t3 almak yerine mix almak daha iyi diye bahsedildi,
  paylaşım için tekrar teşekkürler
   
 3. Coyote
  Offline

  Coyote Üye

  Katılım:
  24 Aralık 2008
  Mesajlar:
  1.626
  Beğenileri:
  1.560
  Ödül Puanları:
  123
  su an ben tiromel 25 mcg kullanıyorum ve yanında ventolin gunde 20 mg. Cleanbuterolle beraber girmeye baslicam yarından sonra.

  Ayrıca levotironda alıyorum yanında. amacım kurumak. Kütle önemi yok su an.

  Clean+ventolin+t3(25mcg)+t4(20mcg) aynen bunu uyguluyacam.

  gayet memnunum.
   
 4. Whiteside Impreza
  Offline

  Whiteside Impreza Üye

  Katılım:
  12 Ekim 2008
  Mesajlar:
  143
  Beğenileri:
  40
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Antalya
  Clen ile ventolini niye giriyorsun aynı anda?
   
  supersport bunu beğendi.
 5. deathlifter
  Offline

  deathlifter Üye

  Katılım:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  2.416
  Beğenileri:
  2.744
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  bilgisayar muhendisi
  Yer:
  istanbul
  clen + ventolin gereksiz değil mi bozokaydın ın yazısı vardı uzun uzun.
   
 6. Coyote
  Offline

  Coyote Üye

  Katılım:
  24 Aralık 2008
  Mesajlar:
  1.626
  Beğenileri:
  1.560
  Ödül Puanları:
  123
  Cleanbuterol henuz elime geçmedi elime geçtiği anda cleanbuterol kullanıcam zaten.

  ventolini cleanbuterol yerine kullanıyorum.

  bu gun yarın alıcam o zaman

  Cleanbuterol+T3+T4 olacak.
   
 7. Coyote
  Offline

  Coyote Üye

  Katılım:
  24 Aralık 2008
  Mesajlar:
  1.626
  Beğenileri:
  1.560
  Ödül Puanları:
  123
  evet kürü değiştiriyorum.

  dün itibari ile clenbuterol elime geçti.

  Ventolini kesiyorum yerine cleanbuterol ekliyorum.
   
 8. emrah_yazgan
  Offline

  emrah_yazgan Üye

  Katılım:
  11 Şubat 2010
  Mesajlar:
  165
  Beğenileri:
  38
  Ödül Puanları:
  38
  Clenbuterol +t3+t4 etkileri nasıl? Birde oxandrolone ile winstrol tablet ilave etsen çok daha etki artar diye düşünüyorum. Gelişmeleri bekliyoruz. Teşekkürler
   
 9. deep_fly
  Offline

  deep_fly Üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  161
  Beğenileri:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  oxandrolone ile winstrol tablet geçici diyolar,cok bişey beklemek falan?doğrumudur?hadda biri plaj için en fazla dedi ne kadar doğru bilmiyorum,bilgilendirirseniz?
   

Sayfayı Paylaş