cumanın ketojenik diyet ile imtihanı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve cuma tarafından 13 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Evet arkadaşlar bir haftalık aradan sonra yeniden programa ve diyete devam
    Tatilde biraz değil baya bir bozdum diyeti sanırım 2 kilo kadar almışım.

Artık antremanları birsz değiştirdik hiit şeklinde kardiyo ve karın antrenmanı da eklendi.
    Önümüzdeki 3 ay boyunca aynı şekilde bozmadan devam edeceğim.

Dün göğüs ve biceps vardı sıcak havanın da etkisiyle güzel terledim kardiyo da.
    Bugün off gün diyete aynen devam.

2. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Evet bu bir ketojenik diyet. 2100 Kalori alıyorsan boşuna kürek çekiyorsunuz demişsiniz.Arkadaşımızın boyu 1.80 kilosu 90 civarlarında. Sizce BAZAL METABOLİZMASI 2000 mi? Kurduğunuz cümle saçma değil mi? Antrenmanlarda ve kardio ile 600-700 kcal yaktığını düşünürsek gayet iyi.
    Boyum 1.78 kilom 67 ve bazal metabolizmam 2114.
    --
    Diyete gelirsek
    Açıkçası tam bir ketojenik diyet olmuş. Fotoğraflara baktım gayet iyi yağ yanmış.HİİT Cardio ya geçmeniz çok daha iyi olur.Fakat antrenman olduğu günler HİİT den kaçının.Kas kaybı olması muhtemel. Antrenman günlerinde düşük tempo, off günlerde HİİT cardio yaparsanız mükemmel bir ikili olur.
    Başarılar

İshak01, cecinar ve cuma bunu beğendi.
  3. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Teşekkür ederim hiit kardiyo antremanlarını o şekli ile yapabilmem biraz zor iş yüzünden ama dediğinize katılıyorum.

Antreman sonrası çok uzatmadan 20 dakika 15 i hiit şeklinde yapıyoruz şu anda eğer bahsettiğiniz şekilde bir sorun görürsem tekrar değişiklik olur üzerinde.

4. kareem said

kareem said Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İnş. Müh.
    Yer:
    İzmir
    cuma bi iki sorum var o avatardaki siz misiniz? çünkü koyduğunz fotoğraflara göre çok define görünüyo daha önceki haliniz falan mı? bir de kas mezurası nedir ?

5. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Evet benim ancak 2012 yazında ki halim yaklaşık 88 kg idim o sıralarda. Bu sene iyi büyüdüm ama yağlanmam da çok oldu fark ondan dolayı.

Kas mezurası resimdeki gibi bir şey şerit metrenin mezura ile birleşimi gibi düşünebilirsiniz yanında ki de yağ ölçümü için kullanılan alet gayet hızlı ve Güvenilir makine ile aralarında pek fark olmuyor.

Ekli Dosyalar:

6. kareem said

kareem said Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İnş. Müh.
    Yer:
    İzmir
    bu resimdeki 2 aleti beraber mi adlınız? fiyatı ne kadardır?

7. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Tabi resimdekiler değil Çin modeli benim aldıklarım ebaydan biraz araştırma yaparak buldum 2 si 6 liraya geldi:D

8. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Arkadaşlar bir kaç gündür gözümdeki enfeksiyon nedeni ile Bilgisayara fazla bakamıyordum bu sebeple yazamadım.

Diyette ufak bir değisiklik yaptım öğlen iş yerinde yemeğin karbosuna dikkat ederek akşamları kendime ince bir dilim karpuz için fırsat bırakıyorum. hem tatlı ihtiyacını karşılamak için hemde serinletiyor bu sıcak havada
    kardiyolarda biraz sıkıntı oluyor hem sıcak hava hem uzun zaman kardiyo yapmamaktan kaynaklı ancak alıştım sayılır.

Pazartesi gözümden dolayı off gün yaptım göğüs antrenmanı bugün drop setler ile ciddi bir yoğunluk yakaladık antremanlarda böyle devam.

9. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Dün çok güzel bir antreman oldu.

Bugün omuz var beslenmede sıkıntı yok aynen devam.

10. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba, bildiğiniz gibi bende ketojenik diyet yapıyorum. Size sormak istediğim birkaç sorum var.

Başlayalı kaç ay oldu ve kaç kilo verip belden ne kadar inceldiniz?
    Ketojenik diyette çok fazla besin alternatifi yok ama siz benden daha tecrübelisiniz bildiğiniz diyete uygun farklı besinler varmı?
    Kas kaybettiniz mi? Kaybettiyseniz normal sayılabilecek düzeyde mi yoksa fazla mı?

İshak01 ve cuma bunu beğendi.
  11. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Merhabalar öncelikle diyetinizde başarılar.
    Besin konusunda maalesef haklısınız onda karbo çok bunda yağ az derken pek bir seçenek kalmıyor.

Kaşar peyniri ve yer fıstığı en büyük yağ kaynaklarım benim beslenmemde.
    Ayrıca tavuğu yağda yapmak yerine ızgara yapıp üzerine zeytinyağı ile sos yapabilirsiniz.
    Kıyma için ben genelde yağlı kavurup hazırlayıp süzme yoğurt ile beraber yiyorum.
    Yeşillik salatası yiyebilirsiniz. Mayonez ile güzel bir sos hazırlayıp.

Bel ölçümü almıyorum aynada gördüğüme göre hareket ediyorum.
    Ama şöyle bir ölçü verebilirim diyete başlarken 36 beden kot pantolonun düğmesini kapatamıyordum hatta kumaş pantolonla düğmeyi patlattığım bile oldu şu anda aynı kot pantolon gayet rahat oluyor.daha gidecek yolum çok bu sene fazla kilo aldım kış döneminde.
    Kilo olarak ben biraz yavaş ilerliyordum kardiyo yapmadığım için 105 ten 97 e kadar düşmüştü yani 9 kilo civarı ve 3 aylık bir süreçte oldu bu ancak haziran başında tatil düğün hastalık derken bi 3 4 kilo almıştım şu anda tekrar 98 e geldim burdan artık kardiyo ile beraber devam ediyorum.
    Kas kaybı konusunda ben pek bi azalma görmedim kollarım hala aynı ölçüde daha verecek kilo olmasından dolayı olabilir belki ama antreman performansı olarak ta gayet iyi gittiği için pek bir kayıp olduğunu sanmıyorum

Umarım yardımcı olur açıklamalarım tekrar başarılar

12. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Dün omuz antrenmanı vardı partnerim satış yapıp gelmediği için tek çalışacaktım ki salondan muhabbetim olan biri daha omuz yapacakmış iyi oldu.
    Üzerine de güzel bi hiit le bitirdim günü
    Bugün ön ve arka kol antrenmanı var

13. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Dün çok güzel bir besin buldum. Tam bu diyete uygun :) Balıklar, bildiğimiz gibi balıklar bol protein ve yağlı canlılardır ama buna karşın k.h 0 tam bize göre bir besin sizinle de paylaşmak istedim :)

cuma bunu beğendi.
  14. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Dün kardiyo yerine basket maçı yapalım dedik ve olan oldu.
    Maçın sonunda bileğim baya kötü burkuldu.

Herhalde bi kaç gün salona gidemiyeceğim diyetide ona göre ayarlayıp kaloriyi bir miktar düşürücem iyileştikten sonra aynen devam

15. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Ayağım umduğumdan kötü olmuş bu haftayı maalesef antremansız kapadım.

Aklıma şöyle birşey takıldı akşam yemeğinde zaten karbonhidrat almıyorum akşam yemeklerini antreman öncesine çeksem nasıl olur acaba?

16. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Ayağım sonunda iyileşti antremanlara devam edebiliyorum hala koşarken biraz problem var gibi bu yüzden eliptik bisiklet ile kardiyo yapıyorum.
    Haftada 1 ya da 2 kere sadece vücut ağırlığı ile yapılan hareketlerden oluşan bir program belirledik onu yapmayı planlıyoruz.
    Cuma günü ilk kez deneyeceğiz o zaman daha ayrıntılı bilgi veririm.
    Bugün omuz antrenmanında sıra

17. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    güç değişimin nasıl ? olumlu mu olumsuz mu? yani kilo verirken güç kaybı yaşıyor musunuz? ben de ketojenik diete başladım, kas yakmak istemiyorsanız hiit yapmamanızı öneririm. zaten ketojenik diet antremanları az tekrar çok ağırlıkla yapılıyor. Kolay gelsin ,geçmiş olsun dikkat edin sakatlanmayın :)

18. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Öncelikle Teşekkürler

Güç kaybı ben görmedim açıkçası maks ağırlık denediğimde bulk zamanı çıkan kilolar çıkıyor.
    Ve düşük kilo çok tekrarlarda giderek daha rahat çıkarıyorum bu büyük ihtimalle drop set sisteminden kaynaklanıyor ancak memnunum.
    Hiit konusunda hak veriyorum size ancak diğer türlü kardiyo sıkıyor:D bu aralar bisiklet alıp kardiyoyu sabaha çekmek gibi bir planım var ama bakalım.

19. cuma

cuma Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makine mühendisi
    Gelen tavsiyeler üzerine kardiyoyu 2 3 hafta hiit olmadan normal olarak yapmaya karar verdim.

Yine bu arda beslenmede de ufak bir değişiklik yaptım akşam yemeklerini antreman öncesi yediğim için şu anda IF için gerekli olan pencereyi yakalıyorum 2 ya da 3 hafta 16 saate 8 saat IF deneyeceğim beslenme tarzı yine*ketojenik olarak devam edecek.

Sayfayı Paylaş