cukur gogus kafesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve st0216 tarafından 18 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. st0216

st0216 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSTANBUL
    herkese selam; forumda yeniyim ve umarim sorunumu yanlis yere yazmamisimdir.
    ben daha once 4 ay bb yaptim daha sonra isler dolayisiyla 2 aydir uzak kaldim. simdi gene basladim. benim sorunum gogus kafesimin ortasi, yani iki gogusumun arasi normalden daha fazla cukur. ve tabii dolayisiylada bayagi bi ayrik duruyor. daha once salondaki hocaya soyledigimde makinada kelebek yapicaksin orayi doldurmak icin demisti. acikcasi benide pek sarmamisti bu kelebek isi. sizce ne yapmaliyim ve nasil yapmaliyim? yardimci olan herkese simdiden tesekkurler.

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
  3. st0216

st0216 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSTANBUL
    yok dostum. cok sukurki oyle bisey yok bende. benim tam olarak soyle soyliyim gogusler normal ama tam ortasi yani arasi. gogus kafesimin de arasi oluyor. biraz daha ice dogru. kemiklerin yapisi yani iceri dogru.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    resim koyarsan daha iyi etüt ederiz ve yardımcı oluruz

5. Tim Duncan

Tim Duncan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.sbs-med.com/CMSU/sbs/img_news/Pectus 2.JPG

hocam arkadaşdaki durum bende de var ...

bu resimdekinden biraz daha normal benimki ...

orayı doldurmak için hangi aleti ya da hangi hareketi önerirsiniz ?!?!

6. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    aynısı bendede var bu kadar agır degıl.genetıkle alakalı dogustan aılede bırınde varsa genelde ıllakı baska bırıne vuruyo.guvercın gogus derler genelde bu duruma.saglam gogus calısacaksın genel olarak.tabı acıslar bıraz dah onemlı .
    saygılar.

7. Tim Duncan

Tim Duncan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

eet hocam babamda da var ... ama bu fotoğraftakinden az benimki ... burdaki baya fazla ... göğüs çalışmaya başladım ... inş görüntüyü yoketmeyi başarırım .... bildiğiniz ayrıntıları lütfen buraya yazın ....

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlar hatanız var..
    güvercin göğsü (pectus carinatum) değil kunduracı göğsüdür (pectus excavatum) bu rahatsızlık..güversin göğsü dışa çıkık olur..kunduracı göğsü içe çökük olur..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kundurac-g-s-ve-ameliyat-t3387.html
    eğer rahatsızlığınız buna uyuyorsa linkteki konuda fikir danışınız..

djburakgs bunu beğendi.
  9. DivingDeep

DivingDeep Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    3 aydır BB yapıyorum, bende de kunduracı göğsü var, çok aşırı bir çöküklük yok denize falan girmekte pek bir sorun yaşamıyorum. BB yapıp bunu düzeltmek ne kadar mümkün? Düzeltebilen arkadaşlar var mı?

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kunduracı göğsü ancak cerrahi bir müdahele ile düzeltilebilir genetik bir sorundur fakat zorlu bir operasyonla düzeltilebilir.

11. DivingDeep

DivingDeep Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ameliyatla düzeldiğini biliyorum. Çok çökük olmayan durumları kilo ve kas ile kapatmak mümkün mü diye sormuştum. Sanırım değil.

12. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    açıkcası solunum sıkıntısı olmayan hastalar için ağır bir ameliyat. kesinlikle sigara kullanma.

13. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Ameliyatla düzeldiğini biliyorum. Çok çökük olmayan durumları kilo ve kas ile kapatmak mümkün mü diye sormuştum. Sanırım değil.

değil daha da kötü gözüküyor inan gördüm...

DivingDeep bunu beğendi.
  14. DivingDeep

DivingDeep Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Nuss tekniğini (iki göğüsün yanından demir çubuk geçirme yöntemi) Türkiye'de uygulayan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi A. D. Başkanı Kamil Kaynak'a gönderdiğim mail'e cevap aldım. Buraya yazmadan önce kendisine sormuştum.

Bana cevap olarak;
    Pektoral major ve minor adeleleri çalıştıracak haraketler sana yardımcı olur demiş. Tabi gözüyle de görmek istiyor.

İnternette bu terimleri arattığımda şunlar karşıma çıktı.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Pectoralis_major
    http://en.wikipedia.org/wiki/Pectoralis_minor

Yaklaşık 3 aydır bb yapıyorum, göğüs harektlerim şunlar. Zaten pectoralis major exercise şeklinde araştırdığınızda bu ve benzeri hareketler çıkıyor.

- Bench press
    - Incline bench press
    - Dumbell fly
    - Dumbell pullover

Ama sizin de belirttiğiniz gibi daha kötü görünmesinden korkuyorum. Ne yazıkki bu durumda vücut geliştirme sporunu bırakmam gerekiyor :confused:

15. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    yooo sporu filan birakman gerekmez.. hangi bolgenin gelismesi goruntuyu bozar buna bak ve oraya fazla yuklenme olay bu. spor bunun icin birakilmaz kafanada takma ne olms yani cukur olsada aslan gibi bi vuct cikarabilrsin

atakan_irresistable bunu beğendi.
  16. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    pektoral minor çalış çalışacaksan bana sorarson gögüşe fazla yüklenme zaten dumbell bile kaldırsan göğüslerin gelişir.

17. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    http://img375.imageshack.us/my.php?i...326dsfsxd9.jpg

http://img158.imageshack.us/my.php?i...dasdsaduk8.jpg

http://img380.imageshack.us/my.php?i...27aaaaabe8.jpg

Aslında benim de body'e başlamaya iten başlıca sebeplerdendir bu kaburga sorunu. 176 boy, 57 kiloyum 4 aydır bb yapıyorum. Başlamadan önce 50 kiloydum ve göğsümün ortası çocukluğumdan beri belirgin bir şekilde göçüktü. Kilo aldıkça kapanır diye umuyordum ama sanırım haklıyım görünene göre. Ama bu sefer de alt kaburgalarım sorun olmaya başladı. Oraların görüntüsünde de düzelme var, daha zayıfken çok daha kötülerdi baya belliydi. Yaklaşık 70 kilo vs olduğumda ve yeterli kası yaptığım taktirde düzgün bir görüntü sağlayabilir miyim acaba? Özellikle bench presse yattığımda kasıldığım için orası sivriliyor ve kötü bir görüntü sağlıyor. Dar bi gömlek ya da tshirt giydiğimde de dikkat edersem belli oluyor. Başkalarının farketmesi göğüsler geliştikçe daha da zor oluyor ama ben artık tamamen normale dönüşmek istiyorum görünüş olarak...

--------------------------
    Aslında diğer topice yazmıştım ama burası aktif bir konuymuş sonradan farkettim, aynı şeyleri buraya yazmamda bir sakınca yoktur umarım.

18. DivingDeep

DivingDeep Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sanırım senin göğüs çöküklüğü yanında alt kaburga uçların sivri ve dışa çıkıntılı. Malesef nuss ameliyatı olsan bile o çıkıntılar kalıyor sadece göğüs çöküklüğü gideriliyor. Bununla ilgili bir resim görmüştüm, ameliyat olan birisinin göğüs çöküntüsü düzelmiş ama alt kaburgalardaki çıkıntı duruyordu.

TuGhAn bunu beğendi.
  19. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Ben ameliyat falan düşünmüyorum pek, o kadar da belli olmadığını düşünüyorum. İki göğüs arasındaki boşluk eskisi kadar rahatsız etmiyor sonuçta göğüsler büyüdükçe pek belli olmayacak gibi. O kaburga sivrilikleri kilo ve kas arttıkça kapanır diye umuyorum ama pek ümitli değilim son zamanlar. Ben bu sporu güzel bir görüntü elde etmek için yapıyorum ama engel olursa bu bozukluklar çok kötü olurum. Kısacası kafam çok karışık...

20. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ameliyatlik bir durumun yok, bir sene icerisinde normal bir gorunte kavusursun spora duzenli devam edersen, Tughan. Kilo alman ve gogus bolgesini gelistirmen gerekiyor, hepsi bu. Ameliyati son care olarak gorun, sonucta bicak altina yatiyorsunuz dogal yollarla elde edebileceginiz bir degisim ugruna.

TuGhAn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş