CrossFit

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Jacklifter tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam 1 2 seneye Ankaraya gelme durumlari var o yuzden gelismeleri takip ediyorum :) Bu arada ekipmanlarin eleiko olmasi cok iyi olmus...

Jacklifter bunu beğendi.
  2. ahmetduran

ahmetduran Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    @Jacklifter HOCAM BÜTÜN ADIMALRI İZLEDİM ÖDEME AŞAMASINA GELDİM Attendee - GUESS YAZAN KISIMDA ATTENDEYİ SEÇTİM Bİ YANLIŞKLIK VARMI Bİ BAKARMISNIZ ONA GÖRE ÖDEMEYİ YAPACAĞIM BİDE KATILABİLİRSEK KURSA NE GİBİ TAVSİYELERİNİZ OLUR YAZILI SINAV TAMAMEN 2 GÜNLÜK KUSTA ANLATILANLARDAN MI İBARET FİZİKSEL TESTTE NE GİBİ HAREKETLER İSTELER BİZDEN Bİ WOD VERİP ONU MU YAPTIRIYORLAR YOKSA HAREKETLERİ TEK TEK YAPTIRIP FORMLARINA MI BAKIYORLAR KUSURA BAKMAYIN ÇOK HEYECANLIYIM ACELE CEVAP BEKLİYORUM KURSTA YER KALMAZ FALAN MAZALLAH :D

Ekli Dosyalar:

• Adsız.png
      Adsız.png
      Dosya Boyutu:
      259,3 KB
      Görüntüleme:
      664
    Jacklifter bunu beğendi.
  3. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Bir yanlışlık yok doğru gözüküyor.

Tavsiyem Level One kitapçığına iyi çalışmanız olur.

Çoktan seçmeli sınavda tüm sorular kitapçıkta ve iki gün boyunca gördüğünüz şeylerden çıkıyor.

Fiziksel test yok. Ancak iki günde de antrenman yapılıyor, hareketler teorik ve uygulamalı olarak anlatılıyor.

Başka soru varsa sor lütfen yardımcı olayım.

4. ahmetduran

ahmetduran Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    @Jacklifter ilgine teşekkür ederim
    test sadece ingilizce oluyor sanırım ben dil seçininde türkçe olmadığı için ingilizceyi seçtim bide bu sertifikayı aldıktan sonra Türkiyede salon açmak için başka bir belge gerekiyormu

5. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Türkiye'de salon açmak için önce CrossFit'e neden, nerede ve nasıl bir salon açmak istediğine dair bir yazı yazıyorsun. Kabul görürse yıllık 3000$ dolar ödeyerek CrossFit ismini kullanmaya ve derslerini vermeye başlayabiliyorsun.

Spor salonu açabilmek için ikinci kademe bir antrenörlük belgesi gerekiyor.

6. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
  7. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
  8. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Jacklifter bunu beğendi.
  9. Bond001

Bond001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  10. Kumuk

Kumuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    meridian regionala malesef bir sporcumuz katılma hakkı kazandı, Ateş Boranı tebrik ederim.

BarışCF bunu beğendi.
  11. xwormx

xwormx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
  12. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Yeni konu açmak istemedim, konu kalabalıklığı olmaması adına.
    6 Ay düzenli olarak bb'ye gittim. Programla devam ettim sürekli, beslenmede sıkıntılarım oldu biraz. Ve göğüsümden aldığım darbe ile 2-3 hafta gidemedim. Crossfit yarışmalarını youtubeden gördüm, ve yapmam gereken sporun bu olduğuna kanaat verdim.
    Göğsüm düzelinceye kadar biraz salon araştırması yaptım ve İskenderun'da sadece 1 salonun crossfit yaptırdığını ve onlarında tahminen sertifikası olmadığının kanaatindeyim.

Sorum şu: yaptığım hareketleri tam olarak ismini bilmiyorum. Şuan kutu üstüne zıplayarak squat pozisyonuna geçme halat sallama gibi hareketleri yaptırıyorlar bana adaptasyon için. Adaptasyon gerekiyor mu?
    Ve birde yarışmalardaki hareketleri salonda yaptırmıyorlar mı? barfiks veya halter hareketlerini vs. . Eğer bu hareketleri devamlı yapacaksam salona gitmemin anlamı yok evde de yapabilirim.
    Konu hakkında bilgilerinizi paylaşabilir misiniz? Başlangıç nasıl olmadı, ileride neler yapılmalı vs.

13. pullower

pullower Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Gitttigin Salona hocaların egitimine göre degisir anlıcagın salondan salona degisiyor verilen programların agırlıgı, ilk hafta-aylarda senin vucudunun anotomisine göre degisir programlar. Burda önemli olan salon ve hocaların bilgi sahibi gym factory tarzı yerlerde yapılan crossfitler senin gibi yarışma hevesi olan bi insan icin hafif gelir bi zaman sonra.Ben İcinde bulundugum ve arastırdıgım süre zarfınca sana mantıgı anlatıyım öyle evde falan yapamazsın bu sporu cünki crossfitin tanımında yer alan yaklasık 10 kadar özellik esneklik-jimnastik-patlayıcı güc gibi gibi bu özelliklerin hepsini gelistirmen icin boxa ihtiyacın var . Baslangıc İçin Mantık su iki temel hareketi ele alalım squat ve barfiks barfiks cekemeyen bir insana kolaylastırmıs hali olarak inverted row halatla yatay çekiş veya direnc bandıyla barfiks cektirerek güclendiriyorlar squat da yapamayan birine yine altına kutu koyarak gibi gibi bircok kolaylastırcak seyle zamanla yapıyorsun tabi sana ve genetigine yasına baglı. Bununla birlikte günlük yapman gereken programın icinde vucut agırlıgnla yapıcak hareketler oluyor burpeee , box jump , kettlebel swing,toesto bar,diz çekiş şınavın çeşitli türleri falan filan bir sürü yapılabilcek ve aynı zamanda yaparkende zevk alıcaksın 1-2 ay sonrada (kisiden kisiye degisir) olimpik hareketlerin teknigi gösterilir ögrenene kadar boş barla teknik çalışırsın ki bunu ögrenmek kolay degil beyin gerektiren hareketler dogru yapıyorum diyen bi insna bile belki dogru yapmıyor (keske halterci olsaydım::::() aynı zamanda ögrendikten sonrada kendini halterciler kadar kilo takmasanda bu olimpik hareketleri yaparken mutlu oluyorsun. ve yaklasık 5-6 ay sonra sen oldun hard wodlar eger beslenmene ciddi anlamda dikkat edersen sana diyemme vucut gelistirmedeki gibi bi vucut sunar ama ciddi anlamda gücleniceginin garantisini sana spordan anlıyan herkez söyleyebilir. Eger bi grubun olursa acayip zevkli gecer ve boxtan cıkmazsın üstüne salona gider sen para veririsn sana böyle bi imkan sagladıgı icin.

14. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Öncelikle zaman ayırdığın için teşekkürler. Gittiğim salonda ne yazıkkı 1 yada 2 kişi crossfit yapıyor. Onlarda benim gibi yeni başlamış sayılır. Burpeee, box jump falan yapıyorlar. Yani grup bulmam çok zor. Cuma günü adaptasyonu bitirelim dedi hoca. Program yazılacakmış, sana iletirim. Haftanın 3-4 günü crossfit 1 günü vücut çalışırsın diyor.

15. pullower

pullower Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Peki senin amacın ne crossfitle ?

16. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Tek isteğim şuan güçlenmek! Herkes karın kası geniş omuz şiş göğüs ister ama şuan önceliğim güçlenmek. Daha önce bilseydim 5-6 ay bb ye vereceğime direk crossfite başlardım.

17. pullower

pullower Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Anladım güclenmen için illa yapılabilecek diger spor dallarıda vardır ama crossfitte amacına hizmet eder ve zevk alırsın yaparken basarılar

18. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Eski bb salonunda powerlifting yapanlarda vardı. Ama crossfit kadar iyi değil bence. O daha güç kazandırıyor ama gördüğüm kadarı ile kondisyon yok gibi.
    Bilmiyorum ama şuan bayağı merak sardım, umarım düzgün bir sporcu olurum bu yolda :) Cevaplar ve ilgin için saol

pullower bunu beğendi.
  19. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    güçlenmek için strongman yapman lazım crossfitte güç kazanılır ancak tek amacın güçlenmekse crossfit bunun için iyi bir yol değil hatta bodybuilding bile crossfitten daha çok iş yapar güçlenmek adına

20. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Tabiki sadece güç değil. bb vücudu hantallaştırıyor. Esnekliğimi kaybettiğimi farkettim 5 ayda, kaslar çok etkiliyor. Artık bb yapmam ya :D Tamamen ego mantığı, aynada kendimize bakıp kendimizi beğenmek için yapılan bir spora dönüştü gibi. Spor salonuna gelenlerin 1 sat spor yapıyosa 10 dakikası aynanın karşısında nasıl güzel poz veririm diye geçiyor. :/

Sayfayı Paylaş