Creatine

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve b7 tarafından 11 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. b7

b7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şu an yağ yakmaya yönelik çalışıyorum.

Haftada 4 gün antreman 3 gün cardio 3 günde yüzme yapıyorum..

Salondaki hocam bu süreci hızlandırmam için bana creatine kullanmamı tavsiye etti ama creatine hakkında aklıma takılan bazı şeyler var.

öncelikle yağ yakma döneminde creatine kullanımının ne gibi zaraları vardır veya bana ne kazandırır?

ve eğer creatine kullanıp vucudumu geliştirirsem ve sonra kullanmayı bırakırsam elde ettiğim kasları kaybeder miyim?

Bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler..

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yağ yakımında sürecin hızlanması için creatine değil creatine önermiş olmaları lazım.öncelikle hangi suplament ne işe yarar onu öğrenmek lazım.daha sonrada bu öğrendiğin bulgu ile arama yapıp geriye dönük tüm bilgileri okuyabilirsin.cevap beklemekten daha kısa sürede sonuç alırsın.

3. b7

b7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış yazdınız galiba creatine değil creatine derken biraz daha açıklayıcı bir bilgi verebilirseniz sevinirim..

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    ^Guardbody Carnitine'i kastetmiş olabilir.

Ben uzun bir süre geleneksel sav olan bulk dönemi creatine, diyet dönemi kafein ve türevleri şablonuna uyardım. Havalar soğuyunca 6 ay creatine(ara vererek tabii), yağ yakma döneminde kahve/termojenik vs. Hiç bir zaman karıştırmazdım, creatine hücrelerde fazla su tutulmasına sebep olur, kafein ise suyu vücuttan atar(dehidrasyon), bu konu hakkında bir araştırma da yapılmamıştır sanırım, genelde düz mantık kullanılarak, birbirleriyle çeliştiği için aynı anda kullanmayın derler(di).

Ama son yılarda bu sorgulanmaya başlandı. Creatine'nin yeni türleri piyasaya sürüldü(ama bekleneni vermedi), normal monohidrat makronize oldu, yükleme dönemininin gerekliliği tartışmaya açıldı. Bilindiği gibi creatine vücut geliştirme supplement'ları arasında çok kıskanılan bir statüye sahip, eski bir supplement olması ve performansı etkilediğinin sayısız deneyle kanıtlanması+ciddi bir yan etkisi olmaması, diğer supplement çeşitlerinin ulaşmaya çalıştığı bir nokta.

Konuya geri dönersek, önce gün içinde aynı anda yapılmadığı sürece kahve içmek(kafein alımı) ve creatine almanın birbirini iptal etmediği öne sürüldü. Arada 1-2 saat olduğu sürece, bir aynı anda oturmaya çalışma-ayağa kalkma ikilemi yerine, iki maddedende bağımsız olarak faydalanılabileceği belirtildi.

Diyet döneminde sporcuların definasyonu azalttığı için arasında güvenli bir mesafe bıraktığı creatine, acaba sıradan(yani pro olmayan) sporcular için pozitif bir etki sağlayabilir mi? Yeni araştırmalar, diyet döneminde yağsız kas kütlesini korumak için yapılacak her şeyin "helal" olduğu görüşünde. Buna vücudu creatine ile desteklemekte dahil.

Deneyebileceğim şeyleri kendim tecrübe etmeyi sevdiğim için, şu an diyette olmama rağmen, günde 15-20 gr creatine alıyorum. 1 ay içinde konu hakkında 1. elden tecrübem olacak :)

bonatschi ve b7 bunu beğendi.
  5. b7

b7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    elde ettiğin sonuçları gerçekten merak etmeye başladım bende.. umarım istediğin gelişmeyi elde edersin.. 1 ay sonunda da haber verirsen çok memnun kalırım..

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sarc4stic yazmak istediğimi anlatmış sağolsun.yağ yakımında ana faktör olarak carnitine anlatılmak istenmiş.fakat diyettede olsan creatine kullanmaman için bir neden yok.tam tersinemevcut kas kütlesini korumak ve çökmemek adına diyet dönemlerinde creatınde kullanılmalı.

Sayfayı Paylaş