Creatine ve protein tozunu tamamlama

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Kaanyogurtcu tarafından 11 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kaanyogurtcu

Kaanyogurtcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler abilerim kardeşlerim .. Boyum 175 kilom 65 .4 aydır bb yapıyorum. Creatine ve protein tozuyla beraber bir ürün daha kullanmayı düşünüyorum amacım çok şişmeden bir vücut oluşturmak. En fazla 4 5 kilo daha almak isterim . Creatine ve proteini optimum alacağım ama sizce bu kombinasyonu ne ile tamamlamalıyım ? Yorumlarınızı bekliyorum

2. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    benim tavsiyem şu an için kreatini kesmeniz. 4 ay kreatin için çok erken bir süre.
    şu an için hacim amaçlı en güzel kombinsyon bence...preotin tozu + amino + nox
    nox içersinde zaten kreatin var ama gramı da az zaten
    ben bu kombinasyonla hacim programımdan güzel sonuç almıştım..

savasbaris bunu beğendi.
  3. Kaanyogurtcu

Kaanyogurtcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nox a baktım şu an creatine almaktan vazgeçtim :) yanına amino asitte koyuyum mu ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bence iyi olur hacim için protein + amino bende iyi sonuç vermişti.
    nox için çok acale etme derim yinede daha 4. ayındasın

5. Kaanyogurtcu

Kaanyogurtcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kompleks amino mu yoksa glutamine mi alıyım ? Kilo kaybı yaşamak istemiyorum şu an :)

6. Kaanyogurtcu

Kaanyogurtcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yada amino yerine weiderın premium wheyini almam şu an daha mı mantıklı olur ?

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben creatine oldum olası sıcak bakamadım bana hep su tutup şişkin görünmekten başka faydası yokmuş hissi veriyor ama dediklerim kanun değil yanlış düşünüyorda olabilirim
    şimdilik whey antreman sonrası için en mantıklı protein gibi görünüyor
    yatarken casein almakta gece için iyi destek olabilir
    glutamine de alınabilir ancak glutamine bcaa kompleks ürünler var
    saf glutaminenin sade alımı ileride bağırsaklarda sorun açabileceğini okumuştum o yüzden komplkes alım şimdilik daha mantıklı geliyor

8. Kaanyogurtcu

Kaanyogurtcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman antrenman sonrası whey ve yatmadan öncede casein almam çok mantıklı olur değil mi ?

9. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;
    Hangi takviyeleri alacağın konusunda pek emin değilsin sanırım. Casein çok önemli fakat Casein proteini için protein tozu alman bence boşuna masraf onun yerine gece yatarken 100 gr lor yemini öneririm. Supplumentlere gelince whey + bcaa +glutamin en mantıklı seçim olacaktır. Şu şekilde kullanmanı tavsiye ederim.

idmandan önce yarım ölçek whey
    idman esnasında bcaa+glutamin ( idmanda içeceğin suya karıştırabilirsin )
    İdmandan sonra : 1,5 ölçek whey + bcaa
    yatmdan : glutamin.

boksbody kompleks bcaa ve glutamin ürünleri almanı tavsiye etmiş kendisine katılıyorum fakat ağır idmanlar yapıyorsan glutamin miktari az gelecektir. Eğer ağır antremanlar yapıyorsan ben 2 sini birden almanı öneriyorum. Umarım istediğin sonuca ulaşabilirsin.

10. Kaanyogurtcu

Kaanyogurtcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şöyle bir şey var ben öğrenciyim ve yurtta kalıyorm maddiyat önemli değil ama protein alımım pek yeterli değil . Casein ve wheyin yanınds creatine düşünüyorum ama creatine yerine başka bişeyde alabilirim

11. sinful

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Creatin her bünyeye göre farklı etki gösteren bir supplement. Ben yararını görmedim fakat kullanıpta çok fazla fayda gören kişiler mevcut. Bana sorarsanız creatin yerine nitrik oranı yüksek preworkoutlar mevcut ( assault , no explode vb. ) Bunları kullanmak biraz daha mantıklı bana sorarsanız . Protein alımınız yeterli miktarda değil ise whey yerine complex protein kullanmanızı tavsiye ederim .Compex protein tozunu gün içersinde 1 ölçek kullanırsanız emilim süresi hem hızlı hemde yavaş protein içerdiğinden dolayı gün içerisinde protein ihtiyacınızı bir nebze karşılamış olur.Ayrıca fiyatı uygun bir amino asit alırsanız gün içierisnde besin takviyesi olarak bunu da kullanabilirsiniz. Ama şunu belirtmem gerekiyor ki beslenme supplementtlerden çok daha önemli bir konu . Ne kadar supplement kullanırsanız kullanın , beslenmeniz yeterli değilse istediğinz sonuca ulaşamazsınız.Daha önce hiç kullanmadıysanız ve performans artışı istiyorsanız bir preworkout ürünü kullanın fakat hacim almak istiyorsanız benim önerim ve kullandığım supplementler aşağıdaki gibidir.

Complex protein ( Musclepharm assalut , gaspari myofusion vb.)
    Whey amino asit
    glutamin
    bcaa

fiko444 bunu beğendi.
  12. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    creatinden müthiş fayda gördüm.ilk kullanımdan beri kilo artışı sağladı.
    ancak salonda konuştuğum bir doktorda kreatinin böbreklerde kumlanma yapabileceğini yılda 2 kürden fazla kullanma dedi. Açıkcası faydasını bu kadar hissttiren bir supplementden bende çekindim .
    creatin kullanımını ileriki evrelerde mutlaka tavsiye ederim günde 5-8 gram şeklinde yarısı idmandan önce yarısı idmandan sonra idman olmayan günlerde kullanmadım. Ancak çok abartılmamalı creatin kullanımı yani bencede yılda 1-2 kez kür yapılabilir sadece.
    casein hiç kullanmadım etkisinden bahsedemem ama eksikliğini de hiç görmedim.
    nox yukarıda da belirttiğim gibi inanılmaz bir odaklanma sağlıyor bende hiç bir isteksizlik kalmıyor o yönden seviyorum noxu.
    glutamın kullandım hiiç bir faydasını görmedim desem yeridir.
    bence weiderin wheyine yönelmektense daha ucuz ve kaliteli bir whey alıp ( ultimate optimum gibi ) yanında bir de amino eklerseniz yine makul ücretli (gaspari olimp gibi ) beslenmeye de biraz dikkat ederseniz tadından yenmez.
    nox u isterseniz alın ama çok şart bir supplement değil biraz lüxe giriyor bence ancak lüxe kaçacak bütçe varsa almanızda yarar var . ( ben granede 50 calibres i kullandım. )
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Şubat 2014 ---
    casein yerine 100 150 gr yağsız peynir ya da lor da işini görür hem doğal beslenmiş olursun hemde daha z maliyetin olur .
    para sorun değil demişssin ama para sorun değilse bile mevcut parayı doğru suplemente yatırmanızı tavsiye ederim
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Şubat 2014 ---
    idmandan sonra hem 1.5 ölçek whey hem de bcaa fazla değil mi ki idman esnasında da bcaa tüketen birisi için.
    kendimde şu an bcaa glutamın protein amino kullanıyorum da o açıdan sordum düşüncenizi merak ettim

13. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Kardesim her doktorun kendine gore muayene sekli vardir. Arkadasin sana onermis oldugu suplementler iyi bi kombine olur. Whey bcaa ve glutamine. Kullaniminida su sekilde oneririm.

Sabah kalkinca ac karna whey protein almani tavsiye ederim.
    1 olcek antremandan once whey
    1 olcek bcaa antreman esnasinda
    1 olcek whey ve 1 olcek glutamine antremandan hemen sonra
    1 olcek bcaa proteini ictikten bi 15 dk sonra
    1 olcek glutamine yatmadan once.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fiko444 bunu beğendi.
  14. sinful

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;
    Aslına bakarsanız bu idmanı hangi saatte yaptığınıza göre değişir. Eğer idmanınızı akşam yapıyorsanız bcaa ve glutamini yatmadan önce almanız daha mantıklı olacaktır. Böylece uyku esnasında toparlanmanıza yardımcı olacaktır.Öğle veya sabah idman yapıyorsanız gün içerisinde veya idmandan sonra kullanabilirsiniz.

Benim şahsi fikrime gelecek olursa vücut antremandan sonra maksimum miktarda protein'e ihtiyaç duymaktadır çünkü tüm rezervleri kullanmış oluyorsunuz. Karaciğerin bir kerede 40 gr proteini sindirebildiği düşünülürse 1,5 ölçek protein tozu ideal. Bcaa konusunda gelince eğer idman sırasında bcaa kullanıyorsanız , kaslar min deforme için bu supplementi kullanacaktır. Toparlanma içinse idmandan sonra veya yatarken bcaa ve glutamin kullanılmalıdır.

fiko444 bunu beğendi.
  15. Kaanyogurtcu

Kaanyogurtcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bcaa ve glutamine çok kullanmak istedim ama sorduğum bir kaç yerde daha 4 ayım olduğuniçin ve ilk kez supplement kullanacağım için ağır olur dediler bu yüzden çekingenim bu konuda

16. sinful

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;

Bencede 4. ay için biraz erken . Öncelikle vucudunuz 6. aya kadar düzgün beslenmeniz ile zaten gerekli gelişmeye gösterecektir. 6-12 ay arasında vucudunuzun çok zorlandığını ve toparlanma ve gelişim için gerekli bu supplementleri doğal yollardan yeteri kadar alamadığınızı düşünüyorsanız bu takviyelere yönelin. Bu süreye kadar düzgün beslenmeye ve öğün atlamamaya çalışın .

17. Kaanyogurtcu

Kaanyogurtcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Muschlepharm assault u creatine yerine tercih etmelimyiim ?

18. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    creatinin yerine tercih edemezsin çünkü creatinin yerini tutmaz.
    ama şu aşadam creatin değilde assult tercih etmen senin için daha faydalı ve sağlıklı olacaktır kanısındaym

19. Kaanyogurtcu

Kaanyogurtcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Casein kullanmayım mı ? Yani ne yapacağımı şaşırıyorum artık hep karar değiştiriyorum

20. sinful

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;

Nox ürünleri ve creatin bende işe yaramayan ürünlerden onun için artık preworkout kullanmıyorum . Bunun yerine argenin içerikli ürünlerin daha yararlı olduğunu düşünüyorum ( GH Max gibi )

Kaan Yoğurtcu ;

Kasein kesinlikle çok yararlı bir ürün , eğer bütçeniz yeterliyse alın . Bütçeniz yeterli değilse lor ve süt ile de yeterli caseini sağlayabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş