Creatine Ve Carnitine Bir Arada Kullanılabilir Mi?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve boby tarafından 3 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. boby

boby Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler creatine bildiiniz gibi adelede su tutarak kasların daa diri görünmesini saglıyor.carnitine ise yag yakıcı.doal olarak su da atıyo.definisyon döneminde carnitine kullanıcam.ama creatin de steroid kadar olmasada cok diri gösteriyo :)
    ne yapılmalı? ikisi bi arada kullanılabilirmi?

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    Re: CREATİNE VE CARNİTİNE BİR ARADA KULLANILABİLİR Mİ?

creatine nin adalede su tutması ,daha diri bir görüntüden çok daha hacimli bir görünüm kazandırır...carnitine nin ise yağ yakımına direk olarak etkisinin olduğu gibi,su atılmasına direk olarak etkisi yoktur..cardio sırasında sağladığ enerjiden ötürü,bu şekilde dolaylı yoldan su atımına etkisi olabilir..ve bu etki çok küçüktür..creatine ve carnitine nin bir arada kullanılmasının bir sakıncası yok,yada bunlar birbirlerini nötrler demek yanlış olur..sadece kulanıldığı dönemler ve kullanılma amaçları farklıdır..ben creatinin hacim amaçlı sezon dışı zamanlarda daha faydalı olacağpını düşünüyorum,ama buna rağmen creatinenin her dönem kullanılabilecek faydalı bir takviye olduğunuda söyleyebilirim..carnitine ise daha çok yaz dönemleri cardiovasküler antremanların yoğun olduğu dönemlerde kullanılmalıdır.etkilerinin ve sonuçlarının creatine kadar olumlu ve fazla olduğunu düşünmesemde,tekrarlıyorum kullanım amacı bakımından birbirinden farklı ürünler..definasyon dönemlerinde,düzenli cardio,egsersiz ve dietin etkilerinin yanında carnitinenin etkisi devede kulak kalır..bu saydıklarım programında mevcut değilse carnitinenin o kulak kadar bile etkisini göremezsin.

Sayfayı Paylaş