Creatin ve L-Carnitine ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve cciinnaarr tarafından 9 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cciinnaarr

cciinnaarr Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    iyi günler arkadaşlar. 2-3 kilo fazlam var ve bu fazlalığı atmak için l-carnitine kullanıyorum aynı zamanda whey protein ve hardline creapure kapsül olanından kullanıyorum. forumdaki araştırmalarıma göre creatinin kilo aldırdığını gördüm. acaba kilo fazlalığımı vermem için kullandığım l-carnitine ile birlikte creatin kullanmam yanlış mı ? beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler.

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    creatin su tutulmasını ve kasların şişmesini sağlar bu sebeple tartıda 2-4 kg fazla olabilirsiniz. bunun çok önemi yok. bırakınca anında atılır bu su.

direk olarak yağ yakım metabolizmasıyla alakası yok.

ancak vucutta aşırı su bulunması veya kasların şişmesi yağ yakımını azaltıyor olabilir. bilimsel bir kanıtım yok ancak böyle düşünüyorum

3. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    değişik görüşler var bu konuda bazıları yağ yakımında creatinle birlikte carnitine kullanılmalı diyor bana kalırsa kullanabilirsin

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş