Creatin mi glutamin mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sir_ tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 33 üye.
  1. sir_

sir_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kick boks-body
    Yer:
    istanbul
    ARkadaşlar bu hafta içinde şu suplementleri alıcam;

Universal Nut. Ultra Whey Protein 2.3 kg

Hardline Nutrition Amino 9000-625 tablet

Fakat 3. bir suplement olarak sizce glutamin mi almalıyım yoksa cretain mi?

Amacım 2-3 aylık süreç içerisinde biraz daha kütleli olmak özellikle biceps ve omuz kaslarında ölçü almak istiyorum.Beslenmem iyi ve bu ek gıdaları da alıcam fakta 3. suplement konusunda kararsızım yardımınız bekliyorum.Amacım kütle kazanmak.

2. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    creatine tabi ki..

3. Dogu

Dogu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    creatine tabiki... demek ne kadra doğru creatin çok farklı bir ürün glutamine çok farklı söz konusu kas ve hacimse glutamine agır basar çünkü en öncemli ve vucudt en cok kullanıgı amino asittir... creatinse çok süpheli ve asla etkisi herkes tarafından onaylanmamıs bir maddedir uzun yıllar kullanıp hiçbir fayda görmeyen bir çok insan vardır onda gelen sözde enerjiyi bir çok besinle hatta yagsız makarna ile bile karsılamak mümkündür ama gluyamine öyle değildir kas yapılanmasında çok öenmli bir faktördür zaten maliyet hesabından yola cıkarak ufakta olsa bir fikir sahibi olunabilir 500 gr kretanin fiyatı 500 gr glutaminenın fıyatının neredeyse yarsı gibi :) kısacası amacın hacim ve kas kütlesi ise glutamine senin için kreatininden çok daha önemlidir

4. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    birincisi uzun yıllar kullanılmaz creatine genelde cycle şeklinde kullanılır.bir iki cycle da sonuç alamayan bir insan da creatine non-responder dır ve kullanmaya devam etmez.

hakkında en fazla araştırma yapılmış supplementlerden biri creatinedir ve bu araştırmalarda ortaya konulmuş ciddi yan etkileri yoktur.

fiyatlarına bakarak hangisinin daha yararlı olduğunu anlama olayı çok komikmiş.

glutamine bir amino asittir ve yüksek proteinli bir diyet ile zaten günde 5-8 gram arası glutamine alınabilir..ortalama protein alımının %4 civarı glutaminedir.vücudun güçsüz düştüğü durumlarda kullanımında daha fazla yarar görülebilir glutamineden aidslilere kullandırılır özellikle.anabolic bir etkiden çok anti-catabolic etkisi vardır zaten glutamine in o yüzden de antrenmandan sonra ve gece yatmadan (veya kalkar kalkmaz) alınması önerilir.

biraz araştırırsan glutamine in söylediğin kadar da elzem bir supplement olmadığını tam aksine çok tartışılan ve birçok insan tarafından da gereksiz bulunan bir supplement olduğunu görürsün.

ayrıca bugüne kadar da vücudu şişirmek için glutamine kullanan kimseyi görmedim.hacim kas kütlesi denince birçok kişinin aklına ilk olarak creatine gelir..

cannarasss, Von_Pasther, mverel ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. Dogu

Dogu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kretaninın nasıl ve ne zaman kullanıldıgnı biliyoruz burda amerikayı yeniden kesfetcek halımız yok ben sadece sıfır etk, alan bır cok ınsan oldugnu soledim zaten işin ustalarıda bunun böyle oldugnu her fırsatta dogrulamaktadır onu burda tartısıcak değilim zaten. glutamin fazla fazla alınması kas gelısımı acısından önemlidir sen günlük 8 alırsın 5 yada 10 gr de prteın toznuna atarsın ohh gelısımınde amıno +pprteın+gluta seklınde kas gelıstırırsın glutamıne amacı zaten kas gelıstırmektır ve rpteın tozunun ıcıne katılır bunu bılmeyen bırı anca kas sısımek ııcn glutamın kullanan duymadım der

6. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozunun içine katılır nasıl bir genellemedir ya.neyin içine istersen katabilirsin :) ama su veya meyve suyu önerilir genelde

creatine kullanıp hiç etki görmeyen insanların sayısı creatineden fayda gören insanlara göre çok azdır.

lütfen kulaktan dolma bilgilerini ,bu işin ustaları böyle söylüyor sözleri ile süslemeye çalışma.gel bi anket açalım "hacim ve kas kütlesi için creatine mi glutamine mi ?" diye bakalım hangisine daha çok oy gelicek ?

slymnasye bunu beğendi.
  7. Dogu

Dogu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    reno nun bmw den cok satması dah aıyı oldugu analmına gelmez kulak dolma falan degıl yıllarca test edilmiş ve onaylanmış glutaminın bulungudu konum hocarca bıle kabul edılmıs ben kreiatın at cope gıtsın demedım ama enerjı vermek baskadır kutlye yardımcı olmak bska bu konuda glutamıne daha etkılı bır urun

8. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    renault bmw örneği komik olmuş..istediğini düşünmekte özgürsün tabi seni ikna etmeye çalışmayacağım

sir_ internette detaylı bir araştırma yaparsan hangi ürünün daha iyi olduğunu kendin de görebilirsin..

9. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
  10. Dogu

Dogu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ne tabıkı kreatin ne tabiki keratin adamın bi amacına bakın önce adam ben cok enerji dolu cok dınc olmak istiyorum falan demiyor ben kütle ve hacime sahip olmak istiyorum diyor önce iyi okuyun ve anlayın soruyu

11. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Glutaminin hiçbir işe yaramayan hatta placebo etkisi olduğunu kanıtlayan birçok bilimsel veri var. Fakat kreatin ise bir o kadar bilimsel veriyle kanıtlanmış bir madde. Ayrıca kütle ve ya hacimin kreatinle olmadığını nerden çıkardın.

12. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    kesinlikle kreatin

Achilles1980 bunu beğendi.
  13. Dogu

Dogu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arsiles1980 Glutaminin en öenmli aminoasitlerden biri oldugnu ve antreman sırasında vucutun en cok glutamın kaybettgını bılmıyorsan bu forumdan cık arkadasım ve bu sporuda bırak bu kadar önemli ve vudutun ihtiyacı olan bir aminoasit e hiçbir işe yaramıyo demek hem ayıp :) hemde çok komik protein aminolardan olusur ve dünyadaki en önemli aminolardan biride glutamindir glutamin gbi elzem bir aminoasitin hiçbir işe ayaramdıgnı gösteren bilimsel verileri paylaşırmısısn bizde öğrenelim?? kas proteinden olusur protein amino asitten ve glutamin çok elzem bir aminoasittir yani doğal olarak kasın yapı tasıdır glutamin bilmiyorsanız öğrenin

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Eylül 2009
    TConur bunu beğendi.
  14. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    1. Arsiles1980 değil Achilles1980
    2. Çok bilmişlik yapıp bir konuda çok fazla bilgin olmadan burdaki insanlara caka satma.
    3. Ayrıca kullandığın kelimelere dikkat et !! ( Forumdan çık, sporu bırak gibi)

Glutamine evet kullanım nedeni postwork içindir. Antremandan sonra vücudun glutamine seviyesinde büyük bir düşüş olur. Bu yüzden birçok sporcu glutamine kullanır. Bunada tamam. Fakat araştırmalar gösteriyor ki glutamine sadece ve sadece sokağa atılan paradır. Ayrıca aldığın glutaminin çoğu tuvalet yoluyla dışarı atılır.Nedeni bu konu hakkında yapılan araştırmalardır. 3 deney grubu oluşturulmuş. 1. gruba placebo, 2. gruba creatine, 3. gruba creatine+glutamine. Tahmin et DOĞU ne çıkmış. 2. grup ve 3. gruptaki sporcular aynı kas kütlesini kazanmışlar.
    http://www.bodybuildingweb.net/blog/does-glutamine-work/

Daha kanıt istersen sabahtan akşama sana burdan kanıt gösteririm.

15. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Ben glutaminin çok fayadasını gördüm şu aralar kullanmıyorum ve eksikliğini hissediyorum. L-Glutamine işe yaramaz denmesi bence yanlış yapılan araştırmalarda nasıl kullanıldığını tam bilmiyorum ama günde 5gr. 10gr. arası yeterli olmadığını yazan kaynaklar var forumda. En az 20-25gr. günlük kullanımı önerilir.

Soruna gelince birbirinden farklı ve iyi ürünler. Karar tamamen sana kalmış. Birbirine denk 2 ürün arasında kalsaydın örnk; superpump250 veya vapor gibi yorumlar etkili olabilirdi. Ama bu durumda senin durumuna hangisi uygunsa onu almalısın. Bence 2 maddeyide iyice bir araştır hangisi sana uyarsa onu al, ben öyle yapardım.thums:

16. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Zigbog glutaminin etkisinin olduğunu ve ihtiyacın olduğunu nasıl anladın merak ediyorum. Bu araştırmaları ben yapmıyorum sonuçta doktorların yaptıkları araştırma. İlla ben glutamine kullanacam diyorsanız bilin ki kas gelişimi konusunda etkisi yok. Fakat bağışıklık sistemini geliştirmekte faydası olduğu kanıtlanmış. Ayrıca şunu belirteyim zaten whey proteini üreten birçok firma kutunun içine glutamine koyuyor. Bir de bunun üstüne glutamine almak gereksiz. İngilizceniz varsa okumanızı tavsiye ederim.

http://www.criticalbench.com/skinny_guide_glutamine.htm

17. Dogu

Dogu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    nick inin ne oldugu hiç önemli değil bu sporda neyi ne kdar bildiğimi beni tanıyan herkes bilir ama sen uyduruk 3-5 satırla gelmişssin burda çok bir aminoasiti nerdeyse toz seker yapmaya kalkıyousn... caka satmak gibi bir amacım yok ben gercekleri söylüyorum bunu bütün büyük hocalar ve müsabık insanlar bilir insanın vucudunun creatin die bir maddeye en ufak bir ihtiyacı yoktur alırsan ekstradan olur ama insan vucudtunun glutamine adlı maddeye çok öenemli derecede ihtiyacı vardır cunku çok önemli bir aminodur not: her blog dogru bilgi vermez okdugm bir blogda dünyanın en kuvvetlı ve etkili protein tozu olan nitrotechhardcore u 3 kutu kullanıpta hiçbir fayda görmediğini söyleyen bir zihinsel özürlü vardı :)

18. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Bu olay kişisel olmaya başladı. Nickin yazılış şekli senin için önemli olmayabilir ama benim için önemli bu yüzden doğru yazmanı sadece rica ediyorum. Senin ne bilip bilmediğinde beni ilgilendirmiyor. Glutamini ayrıca toz şeker falan yaptığım yok sana doktorların yapmış olduğu bilimsel verileri gösterdim. Benim 3-5 uyduruk !! kelimeme (bilim) inanıp inanmamak senin tercihin. Bu konunun dışında yazacağın bişeyler varsa özel mesaj olarak ilet ki burdaki kişilere de saygısızlık olmasın. Son defa 2 adet link veriyorum. Okursan en azından fikrinin değişebileceğini düşünüyorum. En azından senin değişmese de almayı düşünenlerin değişebilir.

http://www.tmuscle.com/readArticle.do?id=461188
    http://www.tmuscle.com/readArticle.do?id=459884

Konu böyle devam ederse 4-5 farklı kaynaktan Glutmainin ne olduğunu çevireceğim.

19. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    işi lafla atışmaya çevirmeyin lütfen. Tabiki herkes fikrini belirticek. Ben deneyimlerime dayanarak. Memnun kaldığımı belirttim.

TuGhAn bunu beğendi.
  20. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Off-topic yapma. Bu konu hakkında bildiğin birşey varsa yaz. Kimse sana deneyimlerini yazma demiyor.

Sayfayı Paylaş