Creatin, glutamine ve NO birleştirme?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve SametE tarafından 5 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. SametE

SametE Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, forumda aramaya çalıştım fakat tam hangi kelimelerle arayacağımı da bulamadım sorunumu.

Üniversite okuyorum, dersten çıkınca spora gidiyorum. Sabah okula gitmeden mesela 300 400 ml su içinde 5 gr creatin, 5 gr glutamine, 16 gr NO, gerekirse bunları baştan shakerda karıştırıp, bir şişeye koysam, spora gitmeden yarım saat 1 saat önce içsem olur mu?

Daha önce protein tozu dışında bir supplement kullanmadım, o yüzden bunlar beraber kullanılabilir mi hiçbir fikrim yok, bilgi verebilirseniz bu konuda çok sevinirim.

2. brhmcr

brhmcr Guest

No ürünleri zaten creatine içerir, yanında creatine almaya gerek yoktur.Arzu edilirse idman sonrasına creatine koyulur.

Enmantıklısı 45 dakıka one no urunu, ıdman sonrası creatıne, glutamıne basit karbo karışımı.

3. SametE

SametE Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler cevap için hocam o zaman şöyle yapmayı düşündüm protein tozu da kullanıyorum da onu yazmayacağım şimdiki durumda, nasıl kullanacağımı tam bilmediklerimi yazacağım.

Antrenman öncesi Gaspari superpump max (16 gr bir porsiyonunda 1.3 creatin varmış onun için sizce 1 çay kaşığı tam dolu olmayan yani ortalama 3-4 gram creatin de içine atsam daha mı iyi olur yoksa superpump yeterli mi?)
    İdman sonrası protein tozu içtiğim için, l glutamine yatmadan önce de içilebiliyormuş onu öyle yapmayı düşünüyorum.
    Bir de bcaa ve multi vitamin var. Bcaa'yı antrenman sonrası whey ile, multi vitamini de antrenman öncesi 1, antrenman sonrası 1 tablet düşünüyorum.

Sizce nereleri yanlış, değiştirmem gereken yerler var mı hocam?

4. brhmcr

brhmcr Guest

NOx ürünleri ile creatine alınmaz, gerek yoktur.

Bcaa yı ıdman oncesı al bu durumda, idman sonrası whey, glutamıne, creatine + basit karbo al (mesela kaırsımıa pekmez veya bal karıştır.

Multivitamini sabah kalktıgında al.

5. SametE

SametE Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler hocam dediğiniz gibi yapacağım, son sorum Bcaa'yı NOx ürünü ile shakerda karıştırıp şişeye doldursam, dediğim gibi spora gitmeye 30 45 dakika kala filan işsem sorun olmaz herhalde değil mi?

6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Olmaz içebilirsin

SametE bunu beğendi.
  7. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    nox ürünü derken hangi nox ürünü? c4 kullandım.Creatine(5gr)+c4 antremandan 30 dk önce daha etkili oldu.c4 aldıgımda sadece o etkiyi göremedim

8. brhmcr

brhmcr Guest

Ne gibi bir etkiden bahsediyoruz burada, paylasirsan deneyimlerini seviniriz, genel anlamda etkiyi bu urunlerde kafein gosterir, iclerinde kreatine farkli yapida oldugu icin kafein ile alinmasi uygun duser, ancak mono kreatine kullaniminda kafein alimini dusurmek uzere uyari bulunur ki mono kreatinle direk kafein alimi onerilmez.

Bu sebeple mono ile nox urunu ayni anda alinmaz diye dusunuyorum, arzu edilirse idman sonu desteklenir.

Biran C4 de acaba kafein yok mu dedim ama Caffeine Anhydrous (135mg var.

9. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    c4 tek kullandıgımda ant öncesi c4+kreatin kadar etkili olmadı.3000mg kreatin vardı içinde c4ün.Bu bir nox ürünü ama daha çok set aralarında kalkınmayı hızlandırıyo diger sete geçişte rahatlıkta ağırlık arttırmayı sağlıyo.

Sayfayı Paylaş