cornflakes üzerine...ve bir de bas belası karın bölgesi..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve omeraktash tarafından 8 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. omeraktash

omeraktash Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    amacım fit bir gorunumun yanı sıra hafiften de özellikle karın bölgesindeki kasların belirginligini arttırmak..ama o karın yok mu en büyük sorunum..haftada 2 gün koşuyorum..4 gün de normal agırlık çalışıyorum..yarısmaya katılmak gibi bir niyetim olmadıgı için cok şişme ya da aşırı definisyon da istemiyorum, ama ne bileyim ozellikle karın bölgesi biraz daha belli olsa fena olmazdı..su anda zaten fitim, göbek yok denecek kadar az ama kaslar hala gizli!

antalyada gectigimiz ay türkiye sampiyonası vardı, seyretmeye gittim ve harbiden kalbur üstü vucutcular vardı... orada bir şey dikkatimi cekti..bizim arkamızda bir yarışmacı katır kutur bir seyler yiyordu...sarı renkli..soramadım ne yiyor diye cekindigimden.. ama heralde cornflakes gibi bir sey olması lazım..katır kutur ses cıkaran ne olabilir ki baska? Smile patates cipsi yiyemecegine göre Smile bir de kaşıklıyordu onu..
    neyse oradan hareketle bir de gunde 5-6 öğün olayının gazıyla yulaf ve cornflakes aldım.. antalyada bir markette hahne marka cornflakes..
    besin degeri su:

Nutritive (per 100g)

Energy content: 1571kj 370kcal

Protein:7,3g

Carbohydrates: 82,4g

Fat:1,2g

yararlı zararlı mı bilmiyorum ama koşarak olacak iş değil gibi geliyor bana..artık bir diyet olacak dedim ve:

sabahları (kosuyorum yine de 2 gün Smile yulaf + yumurta + beyaz peynir.. 2 saat sonra 100 gr civarı bu cornflakes...bir saat sonra whey protein...agırlık calısması..hemen ardından whey protein.. 1 saat sonra haslanmıs yumurta veya tonbalıgı ve yagsız pilav..aksam hafif ev yemekleri Smile ekmek yok tabi...gun boyu 2 lt su da cabası...

kendimce bir program bu tabii ama burada profosyoneller vardır, fazla koşmak istemiyorum çünkü o da kas kaybına neden oluyor. bu programı istedigim amaca uygun hale nasıl getirebiliriz, prof arkadaslardan yardım bekliyorum....

2. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Energy content: 1571kj 370kcal

burdaki kalori miktarı 1571 mi yoksa 370 mi?

3. vteCAN

vteCAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceo
    Yer:
    İzMiR
    370 kalori

4. omeraktash

omeraktash Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
  5. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yanlız burada şeker değerleri yazmıyor..Bazı markalarda şeker çok yüksek oluyor ve buda yağlanmaya sebeb olur..Ben geçen gün migrosta corn flakes gördüm..Değerler aynen bunun gibiydi şekerde 7 gr falandı sanırım o uygun oluyor..
    Bana göre..Sabahları 100 gr (bu değerlerde olan)cornflakes içine 0 yağlı 100 gr light süt+1 ölçek protein tozu+1 adet muz doğranırsa çok iyi bir sabah öğünü olur diye düşünüyorum..

Aşağı yukarı 110 gr karbonhidrat - 40 gr protein - 3 gr yağ - 10 gr da şeker olur..Bence sabah için çok iyi olur..Ama eğer yağ yakma dönemindeyse..
    Eğer hacim döneminde olursa ;
    100 gr (bu değerlerde olan)cornflakes içine 0 yağlı 100 gr light süt+1 ölçek protein tozu+1 adet muz a ilaveten
    5 yumurta ( 4 ak-1 komple ) bir tavaya boşaltılır boşaltmadan önce tavaya biraz besin değeri olmayan sprey canola yağı sıkılır içinede 100 gr light kaşar doğranıp pişirilip afiyetle yenir..

Son düzenleme: 8 Mayıs 2009
  6. omeraktash

omeraktash Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    şeker olmayabilir, olsa yazarlardı sanırım..almanların bu konudaki ciddiyetini bilirim..eger varsa da ben bilmiyorum

7. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0

İçinde şeker olmaması imkânsız. Çünkü lif de şeker kategorisine giriyor.

Alman markalarına öyle çok fazla güvenmeyin.

Almanya'da yeni kurulan birçok teknoloji firması "Made in Germany"yi arkasına alıp dandik ürünleri piyasaya sürebiliyor.

Bu diğer alanlarda da böyle.

Almanya'da bile bunu derslerde bazen söylüyorlar.

Ben burda bazen görüyorum marketlerde kalori cetveli olmayan ürünler satılabiliyor.

Kimse babanızın oğlu değil, yazmıyorsa vardır birşey.

8. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Bende tam bir konu açıcaktım Cornflexle ilgili.Konu sahibi umarım kızmaz şimdi bu bölüme cornflex hakkında diye başlık açsam abes kaçıcak.

Benimde cornflexle ilgili bir sorum var şimdi mesela ülker keloksun tam yazamadım adını ama neyse cornflexi var tam tahıllı yazıyor ve içindede şeker oranı flan yazıyor anlamadığım şey tam tahıllılar kan şekerini fazla dalgalandırmıyor diye biliyorum acaba bu bir aldatmacamı yani ürün hem tam tahıllı hemde şekerli bu durumda ne oluyor kan şekeri sabitmi kalıyor dalgalanıyormu?

Genelde sabah öğünün yulaf ezmesiyle yapıyorum.Ama değişikli olsun diye ülker kelox ve nestle nesfit(zenginleştirilmiş buğday ve pirinç gevreği) aldım bu 2 üründe tam tahıllı 80 grama yakın karbonhidrat içeriyorlar. Mesela yarın sabah antremanım var yulafmı,keloxmu,nesfitmi tercih etmeliyim ?

Nesfitteki şeker oranı 17 keloxdaki oran 27 yulaf ezmesinde 1,60 paketler elimde yulaf zaten genel besinim.Ama gene bi bilgi almak istedim.

9. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    yulaf ezmesini tercih etmek daha uygun,
    şeker oranı yok denecek kadar az,
    corn flakes'de şeker çok fazla, diyet için uygun olmayacaktır.

10. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Men's Health'de mısır gevreğinin sporculara tavsiye edilmediği yazıyordu.

11. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Cornflakes ve benzeri diğer mısır gevreklerinin glisemiks endeksleri yüksektir.
    Her ne kadar şeker katkısız olanlarını tercih etseniz de, mısır gevreklerinin kan şekerini yükseltme hızı diğer kompleks karbolara göre daha yüksektir.

( https://www.bodyforumtr.com/vbforum/glisemik-indeks-t4308.html?t=4308&highlight=m%FDs%FDr+gevre%F0i )

O nedenden ötürü mısır gevreğini temel kompleks karbo kaynağı olarak görmek yerine, diğer kompleks karbolarla kombine tüketilebilecek bir ürün olarak düşünebiliriz.
    Mesela bol yulafın içerisine az biraz mısır gevreği karıştırırsak karışımın gevrek yapısıyla daha lezzetli ve rahat yenebilir bir besin ortaya çıkacaktır.

Uberfish ve diez bunu beğendi.
  12. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    kişisel deneyimim yulaftan yana:) sabah kahvaltılarında çok daha iyi.üstüne de su içince 500 ml çok rahat 4-5 saat yemek aklıma gelmiyor.bi de bunu haşlanmış pirinçle deniycem.ileride yazarım

13. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    bende yulaf alıcam bu gidişle.... sitedeki ortalama tek görüş yulaf dan yana!!

Sayfayı Paylaş