Copten yemek toplamak ve vicdan azabi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve simitci88 tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    herkese merhaba bugun basima bisey geldi servis beklerken yasli bi teyze gordum copten ekmek topluyodu ustu basida yirtikti gozlerim dolu dolu oldu cebimde 6 lira vardi cikarip veriymmi vermiyimmi diye dusunurken servis geldi servisin onundede vermek istemedim vermden gittim ama serviste agliyacaktim nerdeyse cok vicdan azabi duyuyorum ben 6lirasiz yada okuldan bi gunluk yemek almadanda yasardim ama bu vicdan azabiyla yasayamam ya bi akil verin nolur

ozan119, dragox, HUMOR ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Ne aklı verelim ? Akıl verilecek bir olay yok ki. Düşünmene sevindim başka zaman görürsen verirsin.

AngryHun, DEXONİA ve simitci88 bunu beğendi.
  3. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Düşünmen yeterli bidaha ki sefere verirsin..

simitci88 bunu beğendi.
  4. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bir arkadaş vardı yumurta alıcak paranız yoksa yemeyin falan diyodu...işte bunun gibi düşünceli insanlar yüzünden milletin ekmek almaya parası yok çöpten ekmek toplar hale geldi insanlar.
    bazen benimde başıma geiliyo yolda görüyorum yaşlı amcalar teyzeler düşünüyorum şimdi gidip cebimdeki tüm parayı versem gururlarına dokunur diye vermeye çekiniyorum...:(

selim4141, rockybalboa7 ve simitci88 bunu beğendi.
  5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Hani olayı siyasete getirmek istemiyorum ama kendimizi çok izole ettik. Yok ekonomi çok iyiye gidiyor yok alım gücü arttı filan. Alex Ferguson'un bir sözü var istatistikler mini etek gibidir çoğu şeyi gösterir ama önemli şeyi göstermez diye. Cidden öyle siyasiler 3 çocuk diye bağırıyor. Hatta geçen 5 dediler sanırsam. Bağdat caddesinde gece dışarı çıkınca ayağında ayakkabı olmayan bir sürü çocuk dileniyor. Sadece bu bir örnek.

İlacını alamayan hastalardan tuttun daha bir sürü örnek var. Sen belki bir günlük yemek parasını verecektin o kadının fakat yarın yine aç kalacaktı. Günlük değil daimi çözümler üretilmesi lazım bu memlekette.

Kobe Bryant, onbir, Prometheus676 ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  6. kiss

kiss Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara, İstanbul
    kıyamete doğru yaklaştıkça herşey daha da kötü olacak değil mi.. yanlış anlaşılmasın ama kişisel değerler ve etik ilkeler o kadar hızlı değişiyor ki insanların ne kendileri ve ne de diğerleri için uygun olan davranışı yapması imkansızlaşıyor.. keşke herşey daha farklı olsaydı..

simitci88 bunu beğendi.
  7. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    hepiniz dogru soyluyosunuz verseydimde sadece o gunluk karni doyacakti ama bu bi bahane degil bence ben yinede vicdan azabi duyuyorum bugun okul yok dersane oglen ama yinede 6da kalktim belki kadini tekrar gorurum diye boyle seyler zoruma gidiyo adalet yok ama dun biraz dusundum ve tum sucun bende olmadigi sonucuna vardim o kadini ac birakip copten yemek toplamaya zorlayan devlet ve hukumettede biraz suc oldugunu dusundum (konuyu siyasilestirmiyorum) ilgilendiginiz icin sagolun

8. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynısı banada oldu . Ama ben vermıstım 5 TL vardı cebımde . Kadın alnımdan opmustu bende elını opmustum . Allah yardım etsın boyle ınsanlara böyle yaşlılara . İçimizi buruklastıracak cınsten.

simitci88 bunu beğendi.
  9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Yakın tarihimizde şehrin belirli yerlerine bu taşlar konur ihtiyacından fazla parası olan kişiler bu taşlara para bırakır , ihtiyacı olan kişiler ise bu taşlardan ihtiyaçları nisbetinde para alırlardı. Bu taşlar bir nevi sosyal yardımlaşma fonu işlevi görürlerdi.

Lakin şimdi ne bu taşlara para bırakabilicek zengin kaldı nede bu taşlardan "ihtiyacı nisbetinde" para alabilicek fakir. Bencillik had safhada zengin de fakir de hep daha fazlasını istiyor. Olan bu teyze gibi kimsesiz yardıma muhtaç insanlara oluyor.

Kısacası bu devirde zengin de AÇ fakir de AÇ . Kimi gözlerini doyuramıyor kimi de karnını.

Ekli Dosyalar:

• sdk_.jpg
      sdk_.jpg
      Dosya Boyutu:
      53,2 KB
      Görüntüleme:
      424
    • sdk2_.jpg
      sdk2_.jpg
      Dosya Boyutu:
      18,7 KB
      Görüntüleme:
      418
  10. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas

Zenginler gözlerini bir doyurabilse,fakirlerinde karını doyacak ama...

Konuyu açan arkadaş,bence bunu düşünmen bile çok güzel birşey.İnşallah birdaha görürsen verirsin:)

simitci88 bunu beğendi.
  11. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Tanıdığım bir pazarcı var adam yemin ederek anlatıyor günlüğü 60liradan yanıma yardımcı eleman arıyorum bulamıyorum diyor, az para mı ? Açlıktan veya dilenmekten kötü müdür ?

Big_Hammer ve simitci88 bunu beğendi.
  12. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kesinlikle haklısın ben zaten dilencilere para vermem ama yaşlı dedeler teyzeler görünce insan kötü olabiliyor ama onlara bakmayan sokaga atan evlatları yüzünden oluyo çogunun çocukları var ama bakmıyolar inşallah kendi çocuklarıda aynısını onlara yapar...

simitci88 bunu beğendi.
  13. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Herkes hak ettiği şekilde yönetiliyor bence sıkıntı yok. Asgari ücretle geçinip, ay sonunu nasıl getiricem diye milyon takla atan adam ağzından köpük çıkararak savunmaya geçiyorsa tamamdır. 3 çocukta yapılsın tabi devlet bakarmış yani sıkıntı yok beyler. İstediğinizi hamile bırakın. Yakında kürtaj yasası da gelecek o zaman görürüm ben asıl:)

simitci88 bunu beğendi.
  14. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Allahım sen bolluk içindekileri doyur.

simitci88 bunu beğendi.
  15. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    devlete laf atanlar sanki 15 sene önce süper güçtük herkes bolluk bereket içinde yaşıyodu 15 senede millet sefalete düstü . laf atanlara bakıyomda coğu yirmi yaşlarda adamlar hiçbişe görmemişki darbe nedir işkence nedir karaborsa nedir tüp margarin şeker sırası nedir diye sorsan kafa mı geçiyon diye sorar. bilgisayar başından nutuk sallamak çok güzel oluyo sorsan herkes altı ayda memleketi süper güç yapacak.

simitci88 bunu beğendi.
  16. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Yine tero yine skandalduh Bu adamı ihraç etmek için ne bekliyorsunuz adminler cidden merak ediyorum? Her başlıkta insanları geren ve içi tamamen boş yorumlar atıyor.

onbir, rockybalboa7, simitci88 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  17. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Bu sorduğun sorunun cevabını bende merak ediyorum.

simitci88 bunu beğendi.
  18. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Özelden tehdit etmiş bir de fazla merak iyi değildir falan diye tehditkar bi şekilde yazmış. Cevap vermeyeceğim tabi ki, adminlerin bilgisi olsun da yani:)

Sayfayı Paylaş