Cola ve gazlı içecek tüketimi hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Majesticool tarafından 9 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Majesticool

Majesticool Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Merhaba arkadaşlar öncelikle 3 aydır fitness yapıyorum ecto ve mezo arası vücut tipim var 3 ay önceki ve şimdiki görüntüm arasında dağlarca fark var fakat tek gelişmeyen yer karın kısmı diyebilirim bunu nedeni galiba günde 2,5 lt kola tüketiyor olmam :S Çalışınca yine hafiften belli oluyor eskiye oranla büyüdüğünü görebiliyorum fakat yağ tabakası yüzünden parçalı şekilde durmuyor hatta saldığım zaman bildiğiniz göbek oluyor çok kilolu olmamama rağmen boyum 1.77 kilo 70. Şuanda azaltmaya başladım normal yerine light içiyorum 3 günde bir falan onun dışında tuz ve un tüketmiyorum.

özet olarak kolayı bırakıyorum six pack denen görünümü kazandırabilirmiyim koladan gelen şekeri bırakarak bunu öğrenmek istiyorum.

bilinmeyen bunu beğendi.
  2. jungleweed

jungleweed Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benim bildiğim alt karın için sadece kola yetmez baya bir dikkatli beslenmelisin

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Nexima01

Nexima01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bunu neden sordun zaten cevabı biliyosun. gıda değerlerini araştır biraz. forumu oku. fatsecret diye bi site var. o sitede herşeyin değeri yazıyo

4. operasyon1905

operasyon1905 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Bu sporu yapıyorsan ve o görünüme sahip olmak istiyorsan o colayı ağzına bile sürmemen lazım.

5. Majesticool

Majesticool Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    anladım o görünümü kazanmak için koladan gelen şekeri değil direkt olarak kolayı bırakmak lazım galiba

6. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Kola çok zararlı gibi edebiyat yapayacağım zaten biliyorsun, sadece tecrübe ettiğim bir şeyi söyleyecem. Bunu denersen %100 olarak kolayı bırakabileceğini de garanti ederim.
    Ben şunu kendim tecrübe ettim, bi şeyi 1 ay kadar yemezsen veyahut içmezsen onun tadı ağzından siliniyor ve alışıyorsun.
    ben 5-6 aydır kola fanta gazoz vb... içmiyorum, hem de hiç. Ayran içiyorum kola yerine hem protein de almış oluyorum. Kolayı aramıyorum da.
    veyahut 2 senedir çay ve kahveme şeker katmıyorum. Hatta bi zaman sonra çayın gerçek tadı daha güzel geliyor.

Şimdi diyeceksin ki adama kola diyorum o ağırlıklı olarak çaydan bahsetti, manyak mı bu adam :D . Ama olay ağzından yiyecek/içeceğin tadının silinmesi.
    Kolayı da 5-6 aydır içmiyorum aramıyorum da. Denemek sana kalmış, başarılar.

Majesticool bunu beğendi.
  7. Nexima01

Nexima01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    keşke sigarada öyle kolay olsa

8. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    aynı dertten müzdaribiz, sevdiğim pek çok yemeği içeceği bıraktım veya çok az içiyorum.
    ama sigara daha bi ayrı , bazen uyuyup uyandığımda dilim uyuşuyo direk sigaraya yapışıyom.
    onun tek çaresi irade.

Nexima01 bunu beğendi.
  9. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    2,5 litre inanılmaz bir miktar 250-300 gr civarı şeker alıyosun.bir an önce bırak.bu sporu hayat tarzı olarak gör.gazlı içecek,meyve suyu,siyah çay,alkol,sigara,fastfood bunlara hayatında yer yok.her şey senin iradene bağlı.işte bu yüzden bodybuilding sadece fiziksel değil,zihinsel gelişimi de sağlıyor.

Majesticool ve bilinmeyen bunu beğendi.
  10. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    şekersiz çay ve sigaranın ne zararı var ? merak ettiğim için soruyorum, benim vazgeçilmezlerim çünkü :D.

11. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Sigaranın zaten bir sürü zararı var googleden bak.çayda boşuna kafein,yeşil çay olsa neyse

bilinmeyen bunu beğendi.
  12. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    sigaranın bir sürü zararı olduğunu biliyorum, spora ne gibi zararı var onu sormuştum.

13. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Ciğer kapasitesi

14. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    3 yıldır kola içmiyorum ve tüm aileyede bıraktırdım kolayı, arkadaşlarım bile benimle beraberken onlarada içirmem. İnsanlar kafalarını kullanmaktan çok uzaklar fakültede 20-25 yaşında insanlar kantinde renkli ambalajlı ne varsa alıyolar ya kardeşim bi çevir arkasına bak dimi ne yiyip ne içiyorsun günde 200 gram şeker yiyorsun resmen.
    Ben düşünce itibariyle kola ve fast food olayına tamamen karşıyım dünyanın en yararlı besinleri bile olsa oralara para kazandırmak istemem, bırakmamda bununda etkisi büyük olmuştur.

15. S.Mirzabeyoğlu

S.Mirzabeyoğlu Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    28
    Sevgili kardeşlerim gazlı içecekler vücut için son derece zararlıdır. Mümkün mertebe tüm gazlı içeceklerden uzak duralım. Vücut için sıhhatli içeceklere yönelelim , ayran , kefir , ballı şerbet , osmanlı şurupları soğuk havada hem hararetinizi alır hemde sıhhat ve afiyetlik verir.

16. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Ayran ve şalgam gibi içeceklerimiz varken gerek yok gazlı içecekleri. Sigara olayını en sonunda astım dediğiniz gibi irade meselesi

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

17. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Kola yi bu sitede yasakli kelime ilan etmek lazim:)

18. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul

Yesil cayda kafein yok mu? Kafeinin zarari ne? Ben ödemi atıyor,icindeki kafeinle metabolizmayi hizlandiriyor diye biliyorum.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

19. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    İkisinde de kafein var,yeşil çayın yağ yakıcı özelliği olduğu için öyle dedim.kötünün iyisi yani.kafein baya tartışmalı konu,antrenman sırasında enerji verse de kas gelişimi için yararsız hatta negatif bir madde.

20. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Arada siyah cay istiyor insanin cani.yesil caydan keyif cayi olmuyor :D ama kardiodan once yesil cay veya sade kahve icmeye calisiyorum. Verdigin bilgiler dogrultusunda agirlik antremanlarindan once ve sonra icmedigime sevindim :)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

onur04 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş