cola, sigara, kemik erimesi, nefes darlığı ve güç

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Paul_ tarafından 26 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    selam arkadaşlar

bu sporu yaklaşık 7-8 aydan beri yapıyorum, kurtulamadığım 2 alışkanlığım vardı biri sigara diğeri cola

sigarayı 2 haftadan beri içmiyorum, colayı da 1 ay oldu. ama dediğim gibi 5-6 yıllık alışkanlığımı hemen bırakamıyorum

sormak istediğim sorulara gelirsek, sigaranın spora etkisi tam olarak nedir, kaslara etki edermi ? kas gelişimini engellermi ? nefes darlığı yaptığını biliyorum evet ama ne kadar yapar ? koşu yapmak nefesi açar mı ? yada başka hareketler yapmakda gereklimidir ?

cola'ya gelirsek kemik erimesi yaparmı, yani ağırlık kaldırma ve güçte, kastan daha önemli olan unsur kemik gücüdür sonuçta.

son olarak ice tea hakkında ne düşünüyosunuz, tek zararı yağ ve şeker mi yoksa yine güce etkisi varmı ?

bide ben çok çabuk yoruluyorum, bunu düzeltmek için ne yapabilirim ?

2. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    SİGARA: bu sporda kaslardan daha da önemlisi iç organlarının (başta kalp, akçiğer, böbrek, karaciğer) ve damar sisteminin sağlıklı olması şarttır. sigara kalp, akciğer ve damar sisteminin en büyük düşmanıdır. sigara içenlerde damarlardaki kan akışı sağlıklı olmadığından hücre yenilenmesi işlemi gerektiği gibi yapılamaz. bu da erken yaşlanma, yaraların geç iyileşmesi ve iktidarsızlığa yol açar. sigara akciğer florasını adeta ateşte eriyen mum gibi yok eder, ciğerler görevini tam yapamaz hale gelirler ve vücuda yeteri kadar oksijen girişi sağlanamaz. oksijen vücudun enerji üretiminde başrolü oynar, erken yorulmanızın sebebi bu olabilir. ayrıca sigarada bulunan onlarca toksik madde ilerleyen günlerde kanser oluşumunu tetikler.

KOLA: kola sigaraya göre daha masum kaçsa da tüketilmesi sakıncalı bi içecektir. vücuda hiçbi yararı yoktur, kola'nın kemik erimesi, diş çürümesi, gastrit, karaciğer yağlanması ve aşırı kullanımında obezite gibi etkileri vardır.

3. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    cevabınız için teşekkür ederim,

benim babam sigara içen biri ve maalesef sürekli yanımız da sigara içiyodu, ben sürekli babamın yanındaydım küçüklüğümden beri iş yerinde olsun evde olsun... yani maalesef pasif içiciydim ben de, onun da etkisi olmuştur çabuk yorulmama elbet. artık dişimi sıka sıka bırakıcam sigarayı, cola'yı zaten bıraktım su-süt- meyva suyu içiyorm, ice tea içiyorum

ice tea hakkında düşünceleriniz nelerdir ? zararlımıdır ? spora etkisi varmıdır ?

4. IEB

IEB Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sigara icin bisey soyliyememde kola illa iciceksen diet kola ic hic yoktan sekerden kurtarirsin

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    orta ve ileri seviye sporcular, içeriğinde kalitesiz şeker, yağ ve koruyucu madde bulunduran içecekleri çok fazla tüketmezler. ama başlangıç seviyesindekiler bu kadar titiz davranmayabilirler. ice tea nin içeriğinde şeker ve koruyucu maddeler var aşırı tüketilmediği sürece bi sakıncası yoktur.

6. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim diet cola olsa da farketmez kemikleri eritiyor, kemik demek güç demektir. sonuç olarak kas dediğimiz şey sertleşmiş ve şişmiş et. kemik ise vücudun gücünü belirler ve dengeler. oyüzden ben kemiklerimin cola yüzündne erimesini göze alamam. nekadar kas yaparsan yap kemiklerin güçsüz olduktan sonra bu sporun sana sağladığı güç sadece hareket yapmak olucak. ben kemik gücü + kas gücünden yanayım.

teşekkürler çok fazla tüketmiyorum zaten,
    maalesef öyle profesyonel biri olabileceğimi düşünmüyorum, hayatı ve yaşamyı seviyorum, çok zararlı olmayan şeyler hariç tüm gıdalardan tüketirim. beslenmeyi çok severim ayrıca. bu işten para kazansaydım tabiki de çok dikkat ederdim. ama bu spor sadece benim için bir spor. işin içine para girince spor spor değil iş olur. ayrıca çikolata vs. de yiyorum ama antreman yaptığım için sürekli vücudun bunu yaktığını düşünüyorum

Sayfayı Paylaş