Clenbuterol & Cytomel

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve maxlimit tarafından 19 Ağustos 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. maxlimit

maxlimit Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    CLENBUTEROL
    Etkin Madde Clenbuterolhydroclorid (Clenbuterol)

GENEL BİLGİ;
    Clenbuterol çok ilginç ve önemli bir üründür. Steroid hormonu değildir, aksine bir Beta 2 -Sempatikkomimetika'dır. Ama etki bakımından Steroidlerle karşılaştınlabilir. Winstrol Depot ve Oxandrolone kombinasyonu gibi Clenbuterol'de sağlam, kaliteli, yüksek değerli kas gelişimi sağlar. Bu güç artımı ile paralel gider. Clenbuterol ilk olarak anti - katobolizan etki yapar, yani proteinin kas hücrelerinden atılma payım azaltır, ve kas hücrelerinin büyümesini sağlar. Bu yüzden birçok atlet Clenbuterol'e ve bununla bağlanüh bir steroid tedavisine baş vururlar. Bu tedavi ortaya çıkan katabolizan dönemi atlatmak ve maksimum güç ve kas yapısına ulaşmak için yapılır. Clenbuterol'ün diğer bir etkisi de yağlan yakan bir etkiye sahip olmasıdır. Yağlan, vücut ısısını sağlamak için yakıcı madde olarak kullanılması için vücudu uyararak, vücut ısısını kolayca yükselttiği için Clenbuterol diyetsiz olarak bile yağ yakıcı bir etkiye sahiptir.
    Clenbuterol profesyoneller için popüler bir yarışma ürünüdür. Yoğunlaştınlmış bir yağ yakımı LT-3 tiroit hormon ürünü Tiromel ile sağlanabilir. Yükseltilmiş vücut sıcaklığı sayesinde Clenbuterol anabolizan / androjen steroidlerin etkisini artunr. Çünkü proteinin özümlenmesi hızlandınlmıstır.

DOZAJ
    Dozajlama vücut ağırlığına bağlıdır ve vücut sıcaklığının ölçümü sayesinde daha uygun bir şekilde yapılabilir. Genelde atletler günde 5-7 tablet, 100-140mcg alırlar. Bayanlara 80-100mcg/ gün yeterlidir. Önemli olan, kullanmaya ilk gün sadece bir tabletle, ve tablet sayısını istenilen maksimum dozajlamaya ulaşılana dek, günlük bir tablet arttırmaktır. Yağ yakımına ağırlık verilen veya güç ve kas yapısının dengeli ilişkisi amaç olarak belirlenen değişik kullanma şemaları olabilir. Kullanma süresi dengeli ilişkisi amaç olarak 8-10 haftadır.

YAN ETKİLER!
    Clenbuterol hormon ürünü olmadığı için, anabolizan steroidlere özgü yan etkiler görülmez olası yan etkileri; rahatsızlık hissi, çarpına, tremor (hafif el titremesi), baş ağnsı, fazla terleme, uykusuzluk, olası kas krampları, yüksek kan basıncı ve keyifsizliktir.
    Bu belirtiler geçicidir ve 8-10 haftadan sonra kullanmaya devam edilse bile kendiliğinden kaybolur.

KARABORSA FİYATI
    Clenbuterol karaborsada çok yaygındır ve fiyatı her 0,02mg tablet için 1-2 Euro arasındadır. Alman eczanelerindeki fiyatı 100 tablet için 4O Euro'dur. Etkin madde Clenbuterolhidroklorid Avrupa'nın her yerinde reçeteye tabidir . Clenbuterol, en ucuz doğu blok ülkelerinde bulunmaktadır, fakat homojen değildir. Bu ürünün rağbet görmesine neden profesyonel vücutçuların kullanması ve ucuz olmasıdır. Bu ürün 50'lik kutularda satılmaktadır ve fiyatı 9-15 Euro arasındadır. 50 tabletlik Bulgar Clenbuterol' u 9-16 Euro arasında alıcı bulmaktadır.

CYTOMEL
    Etkin Madde: Liothyronin natrium

GENEL BİLGİ;
    Cytomel anabolizan / androjen ilaç değildir. Aksine bir tiroit hormonudur. Etkin madde olarak sentetik olarak elde edilen Liothironin sodyum içerir. Bu doğal tiroit hormonu L-Trijodhiro'nun (L-T3)'e benzer sağlıklı bir insan tiroit bezi normalde iki hormon üretir, biri daha çok tanınan L- Tiroxin (L-T4) ve yukanda bahsedilen L- triyothironin (L-T3). Cytomel son hormonun eşdeğeri olduğu için, tiroit bezinin ürettiği bu hormonunun aynısını ve fazlasını üretir. Burada ilginç olan, L-T3'ün bu iki hormon içersinde en güçlüsü ve etkilisi olmasıdır. Bu yüzden Cytomel piyasada bulunabilen L-T4 ürünlerinden (L-Thyroxin veya Euthyrox) daha etkilidir.

Alman L-T3-ürünü üreticisi Die Hoechst AĞ. L-T3'ün L-T4'e karşı üstünlüğünü açıkça ortaya seren ilacı Thybon'un (Cytomel) şu özelliğinden bahsetmektedir; Thybon'un içerdiği, sentetik olarak elde edilen, tiroksinin yanında yer alan L-T3'ün deneysel ve klinik çalışmalarda L-T4'e nazaran 4 -5 kat daha güçlü biyolojik etkinliği ve çabuk etki oluşturması sayesinde. Tıpta Cytomel Tiroit bezinin iş görmemesi dururumun da kullanılır. Bunun yol açabileceği yan belirtileri bazı kişilerde şişmanlama, özümleme fonksiyonunda güçlükler ve yorgunluluktur.

Vücut geliştiriciler bu özellikleri yararlanna kullanırlar ve Cytomel kullanarak karbonhidrat, protein ve yağ özümlemesini hızlandırırlar. Bunu yükselmiş lipoliz (yağ yakımı) olarak fark edebilirler. Cytomel yağ miktarını azaltmada yardımcı olduğu için yarışma vücut geliştiricileri bunu şampiyonluktan önceki haftalarda kullanırlar. Bu durumda diyete de gerek kalmaz. Cytomel'i çok az dozda alan atletler, aynı zamanda alman ilaçlardan daha iyi etki yaptığını söylemektedir. Bu yüksek bir olasılıkla proteinlerin daha çabuk özümlenmesi ile ilgilidir.

Cytomel vücut geliştiriciler ve özellikle bayan vücut geliştiriciler tarafından 'sert' kalmak ve formda olmak için günlük olarak aylarca almıyordu. Bize inanınız ki; kendilerine magazin dergilerindekilere göre şekil verenler sert ve biçimli görünüşe sahip olan vücut geliştiriciler fast food'la beslenir ve bunu Cytsomel'le telafi ederler. Fazla uyanlan tiroit bezi bir odun fırını gibi kalorileri yakar. Bugün atletler Cytomel yerine daha popüler olan Clenbuterol'ü kullanıyorlar. Bu iki ürünü birlikte alanlar, vücuda muazzam bir yağ yakımı sağlayacaktır. Şu veya bu vücut geliştirici şampiyonlukların hemen öncesinde bile günlük 4000 kalori aldıklarını bir yerde okursanız bunun neye dayandığını aruk biliyorsunuz. Cytomel bayan vücut geliştiriciler tarafından da tutulur. Bayanlar erkeklere göre daha yavaş özümleme yaptıklan için bu günkü ölçüler için gerekli yarışma formuna ulaşmak onlar için zordur. Beslenme kısıtlamaları ve 1000 sınırındaki kalori sayılan Cytomel kullanımı sayesinde birçok kez göz ardı edilebilir.

DOZAJLAMA VE YAN ETKİLERİ
    Bayanlar olası yan etkilere erkeklere göre daha duyarlıdır, ama günlük SOmcg ile başa çıkabilirler. Kısa süreli Cytomel kullanımı akıllı bir dozajlama ile açlık diyetlerine nazaran kesinlikle daha sağlıklıdır. Dozajlamada çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü Cytomel çok güçlü ve çabuk etkili tiroit bezi hormonu ile ilgilidir. En önemli şey, 25mcg'lik dozda başlanması ve gün geçtikçe yavaş ve düzenli olarak yükseltilmesi ve azaltılmasıdır. Çoğu atlet günlük 25mcg tablet alır ve her üç günde bir 25mcg artunr. Bu olay günde lOOmcg'ye kadar yükseltilir ve devam edilir. Günlük lOOmcg'den yüksek bir doz gerekli ve uygun değildir. Kür sonunda aynı şekilde yavaş ve düzenli olarak azaltılır. Tahammül edebilmek için, günlük dozu l kerede almayıp, 3 bölünmüş tek dozlarda almak önerilebilir. Cytomel'i 6 haftadan daha uzun bir süre almamaya ve en azından 2 ay süren kesintilerle almaya da dikkat etmek gerekir Cytomel'i yüksek dozda çok uzun süre alanlar, tiroit bezinin zarar görmesi tehlikesi ile baş başa kalırlar. Hayatının geri kalanı için tiroit bezi ilaçlan olmak zorunda kalabilir. Tablet sayısı yavaş ve düzenli azaltılmalı ve aniden kesilmelidir. Cytomel almak isteyen birisi, önce doktora danışmalı ve tiroit bezinin fazla çalışmadığında emin olmalıdır. Yan etkileri Hoechst Ag'nin ürünü Thybon'un kullanım kılavuzunda belirtilmiştir: kullanım sınırını aşımında ve fazla dozajlamada, özellikle hızlı doz artımlarında tiroit bezinin çarpıntı, titreme, kalp ritmi bozuklukları, kalp sıkışması, rahatsızlık, nefes darlığı
    idrarla fazla şeker atılması, fazla terleme, ishal, kilo azalması, psikolojik rahatsızlıklar ve fazla duyarlılık belirtileri, ama en fazla problemlerin elde titreme, keyfiyetsizlik, baş ağrısı, fazla terleme ve çarpına olduğunu gördük. Bu belirtiler günlük dozajın geçici olarak azaltılması ile ortadan kaldırılabilir. Özellikle etkinin başlaması çabuk ve şiddetli olduğu için Cytomel'in kullanımında dikkatli olmak gerekir L-T3'ün enjekte edilebilir versiyonu normalde sadece hipo tiroit komalanndaki acil terapilerde kullanıldığı için, atletler tararından kullanılmaz. Cytomel'i haftalar boyu kullananlar kas yapısında bir kayıp olduğunu fark edeceklerdir. Bu eş zamanh alınan steroidlerle önlenebilir, daha doğrusu bu olayı geciktirebilir. Cytomel azda olsa proteinleri de metabolize ettiği için yüksek miktarda protein beslenmesine dikkat etmek gerekir.

KARABORSA FİYATI
    L-T3 bulmak büyük bir problem değildir. Alman eczanelerinde reçeteye tabi Thybon ve Trijodthyronin 50 (Berlin-Chemie) bulunabilir. Thybon'un 100 tabletlik 0,02mg değerindeki N3- paketi 30 Euro ‘dur. Fiyatı 100 tablet için 60 Euro'dur, Karaborsada S.K. -Rit firmasının Belçika Cytomel'i dolaşmaktadır. Ayrılabilen kapaklı küçük, beyaz plastik kutunun içinde 0,025mg'lık 100 tablet bulunur. Yapıştırılan etiketin üzerinde yuvarlak köşelerinin olmasına dikkat edilmesi gerekir. Plastik kutu buna uygun kutusu ile gönderilir. Türkiye'de Tiromel'i bulanların sahte olmasına dikkat etmesi gerekmez, çünkü kutusu eczanelerde l Euro gibi ucuz bir fiyata bulunabilirken sahtesini üretmek akıl işi değildir. Tiromel'i Türkiye eczanelerinde bulmak zorlaştığı için karaborsada 30-40 Euro’ya satanlar var. NOT: Sahtesi yoktur.

2. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Clenbuterol:Kalpte büyük hasar olusturma riski
    Cytomel:Bir sporcunun kullanabilecegi en riskli ilac.Cunku tiroit hormonunda denge bozulmasinda,ömür boyu bu haplara bagimli olabilirsiniz.Ayrica hiper tiroidi olanlarda,kullaniminda ölüme götürebilir...

3. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Tiromel

Ben tiromel kullanıyorum, şu an 7-8 kilo verdim, kür bitiminde toplam vermiş olduğum kilo sanırım 10+ olucak. Düzenli rejim yapmadım, kardio hiç yapmadım. Ama ilaç genede işe yaradı. Ancak söyle bir yan etki var, eğer bu ilaçı alırken proteini az alırsanız, çok yorgun oluyorsunuz. Proteini yeterli miktarda aldığımda yorgunluk gibi sorunum olmadı. O yüzden bu ilaçı kullanırken bol protein alımına dikkat edin.

4. batuhanvural

batuhanvural Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam bşy sorcam clenbuterol aç karnınamı içilio tok karnınamı

5. luciano

luciano Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgiler için teşekkürler. Herhalde yeryüzündeki en tehlikeli hormonlar ve preparatlar; Growth Hormone, Tiroid ve İnsülin dir. Çünkü insanı ölüme ve felce götürecek kadar etkilidirler. Ancak clenbuterol kullanımında da cytomel (tiroid hormonu) kullanımı gerekliliği de kaçınılmaz bir gerçek.

6. Valerio

Valerio Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Tiromel olarak ne alabiliriz eczanede var mı? Birde bu konu steroidler bölümüne taşınsa daha iyi olabilir clenbuterol neysede bilinçsiz t3 kullanımı ömür boyu tiroid sorunu oluşturabilir.

msjı editleyemedim tiromel cytomelle es deger mi etken maddeleri farklıda

bugun 15 kadar eczane gezdim tiromel yok malesef... ne alsak muadili. biotron var glaiba icinde hem t3 hem t4 var die biliorum

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Ağustos 2009
  7. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    aynen ben de sana katılıyorum tiromel ben de sordum üretimi yok falan dediler:S
    bitirion bu ilacın yerini tutabilir mi?

8. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    bu gün tiromel buldum.bakalım bi piramit yöntemiyle kullanıcam sonuçları yazarım.(100 mg aşılmıcak şekilde)+ventolin.

9. kıralcıplak

kıralcıplak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar tiromel ve clenbuterol kürünü nasıl yapmaylıyım;ne kadar kullanmalıyım dozajını nasıl ayarlamalıyım bu konuda yardımcı olabilir misiniz teşekkürler...

10. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Clenbuterol+L-Carnitin+Kafein+reseptör için Zatiden bunlarla harika bir kür oluyor şuan uyguluyorum Cytomel gerçekten çok zararlı trioitlere güle güle diyebilirsin Cytomel ile.

11. elathan

elathan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Clenbuterol nerden bulabilirim, karaborsada filan yazılmış heryerde daha önce karaborsadan hiç ilaç almadım, nerede bulabilirim

12. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Yol gösteririm ama buradan değil :D

13. elathan

elathan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim Bodyturkey temin ettim, bugun kullanmaya başlıycam carnitine le birlikte

14. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    73
    clenbuterol ucuz ve güzel bir ilaç...inşallah sopharma üretimini durdurmaz...

Bodyturkey bunu beğendi.
  15. mas

mas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar bu ilacı nerden temin edebilirim? saygılar..

16. Coleman67

Coleman67 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul/Turkey
    ventolinde alternatifi olabilir ama clen daha etkili

17. undencem

undencem Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Ürünü bulamıyorum . Birisi yardımcı olursa sevinirim

18. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    524
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    karaborsadan bulabilirsin bu ilacın yan etkilerini biliyorsundur umarım sakaya gelecek biri ilac degildir

19. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Ventolin varken neden clenbuterol denenir ki?

speedtouch bunu beğendi.
  20. caqdas

caqdas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    student
    Yer:
    Ukr
    ilacın diet yapmasanızda yağ yaktığı yazılmış ben hacmimi kaybetmek ıstemıyorum tabıkı ıstemesemde kaybedıcem bılıyorum ama ben karbonhidratlı beslenmeye dewam yanı pılav bulgur makarnamı dewam ettırıp edıp bulk donemındekı gıbı bı yandanda bu ılacı kullanmaya başlasam ne gibi bi görüntü olur merak edıyorum ve bazı yerlerde yan etkıler metkıler ağır bahsedılmış yardımcı olrmusunuz yol gösterirmisiniz

Sayfayı Paylaş