CLA + L-carnitine + Kafein uçurur mu?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve dhardhar tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Çalıştığım salondaki hocaların, kendi araştırmalarım ve bu forumdaki okuduklarım neticesinde cla ile birlikte l-carnitine kullanmaya karar verdim.

Marka olarak weider CLA ve All Star's l-carnitine likit aldım.

CLA ları yemek ile birlikte 1 sabah öğlen akşam alıyorum ve spor yapmadığım günler de alıyorum.

l-carnitine'i de sadece antreman öncesi likit olduğu için 2000mg a tekamül edecek şekilde sıvı olarak 15dk önce alıyorum. Dün ilk kez içtim gerçekten ekstra olarak fazladan terlettiği kesin. Performans artışı hissedilir şekilde belki psikolojik olarak olmuş olabilir ama konsantrasyon artışı kesin sağlıyor sanırım bunun etkisi CLA'dan. CLA nın bir de fokuslamayı odaklanmayı artırdığı yönünde birkaç yazı da okumuştum.

Benim asıl sıkıntım aslında şu: günde en az 10 fincan çay ve ortalama 4 kupa neskafe içen biriyim. Aslında bünyeye epey de kafein de giriyor. Bu sıkıntı yaratır mı bu ilaçlarla ondan emin değilim?

Normalde biraz fazla kafein olumlu yönde yağ yakımını artırdığı konsantrasyonu artırdığı gerçek çok aşırı fazlası zaten doping sayılıyor yanlış hatırlamıyorsam 250mg üzeri kafein yasaklı sayılıyor.

Bir de iki gün oldu CLA'ya başlayalı. L-carnitine de dün başladım.

yani 27.06.2013 başlangıç dersek:

boy:1.82
    kilo: 89
    yağ oranı: %17-18
    Haftada üç gün salondayım. her farklı gün sırayla
    göğüs-omuz + kardiyo
    kol-arka kol + kardiyo
    sırt-bacak + kardiyo yapıyorum.
    Bunlar dışında diyet değil ama sağlıklı beslenme yapıyorum. Basit şeker çok nadiren alıyorum. Sabah öğlen akşam öğünleri dışında hafta içi saat 10:00 ve 15:00 de ara öğünde 200kaloriyi geçmeyecek şekilde yağsız şekersiz ürünler yiyorum. Karbonhidrat alacak isem antremandan yapmadığım günler akşam yemeğinde, eğer antreman sonrası akşam yiyeceksem de protein ağırlıklı yemek yiyorum. Bakalım...

birkaç ay sonra durumu karşılaştıracağım. Sizlerle de paylaşırım.

2. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Birkaç kişi cla kullanırsan kay kaybı yaşayıp epey güçten de düşebilirsin dedi. canım sıkıldı.

haftaya turnuam var sıkıntı yaşar mıyım?

3. Skylife

Skylife Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Her denilene inanmayacaksın dostum . Cardio yaptın,cla,karnitin kullandın diye kas yıkımı olmaz . Ancak yeterli beslenemezsen olur .

Ayrica Kafein ve çay ekstraktı, vücutta su tutmaz. Bu yüzden bunları içerken 2 misli de su icmelisin .

Sağlam kardio yap,sağlam beslen,sağlam çalış,sağlam dinlen .

Kolay gelsin

4. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim yorumların için sağol dostum.

5. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    (cla kafein -gnc thermo cla-) l-carnitin ketojenik diyet sıkı antrenman inanılmaz sonuçlar aldım. Her bünye farklıdır. bana yarayan size yarar demem. Bol su yorumuna katılıyorum

6. gosken

gosken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    l carnitin ve kafeinin birlikte kullanımı hakkında yardımcı olur musunuz?

Sayfayı Paylaş