Cla + Karnitin

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve EmRLanD tarafından 12 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. EmRLanD

EmRLanD Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hardline CLA + Hardline Karnitin almayı düşünüyorum yaşım 17 kilo 116 boy 187. amacım sadece zayıflamak body vs. daha sonrdan yapacağım. cla ve karnitini aynı anda kullanmayı ıstıyorum daha once karnıtın kullanmıstım sıvı olarak etkisini görmüştüm sizce nasıl olur ve kullanımını nasıl yapmalıyım gunde kaçtane ve nezaman almalıyım önerileriniz için simdiden teşekkürler :)

2. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    CLA'i 3 ögün yemeklerle veya yemekten yarim saat önce 1'er tane almani ve L-Carnitine 'i spordan yarim saat önce almani tavsiye ederim.

L-Carnitine'in dozajini kendi performansina göre artirabilirsin. Benim tavsiyem 500 mg ile baslayip 1000, 1500 seklinde zamanla artirmak. Ne kadar yavas artirirsan kendi performansini okadar artirirsin. Hizli artirmani tavsiye etmem.

3. omerx

omerx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bunları kendimiz alıp kullanabiliyormuyuz veya doktora danışmamıza gerek varmı

4. EmRLanD

EmRLanD Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    yok ben dediğim gbi daha once kullandım işede yarıyor alıyosun kullanıyosun. peki teşekkürler yorumunuz için ama tabiiki başka uyelerimizden ve buyuklerımden de tavsıye bekliyorum

5. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    ezbere kullanmayın tabi, yapacağınız spora göre veya diyete göre kullanıyosunuz

6. EmRLanD

EmRLanD Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    ben yağ yakmak istiyorum zayıflamak istiyorum ve acıkırsam kımse tutamaz benı yerım. ama busefer azmettım zayıflıyacagım.içmdek açlık hıssını bastırması için cla kullanacagım ( taiki aç kalarak diyet yapmayacagım ama 3 tabak yemekle doyuyorum suan 1 tabak yıyıyorum ve doymamıs hissediyorum ) bu yuzden cla aclık acısından karnıtın de yag yakma acısından iyi olacak gbi :) bi arkadasımda bnmle beraber alıcak ama annemler kredikartı kullanmyor istanbul avrupa yakasında nereden alıcaz hıc bır fıkrım yok :(

7. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    sana şuan kesinlikle ve kesinlikle takviye ürün ben tavsiye etmiyorum, yaşın 17 demişsin.

birinci olarak kendini kaybetme. yemiycem diyip kendini harap etme. alacağın takviyeler sana tokluk hissi değil enerji sağlayıp kas kaybını engellemesini yada arttırmasını sağlayan takviyeler.

senin yaşındaki birinin KESİNLİKLE yüzme ile ilgilenmesi gerekiyor. istanbul avrupa yakasındaysan zilyon tane olimpik yüzme merkezi var, git sana en yakınına yazıl ve haftada max. 5 gün olmak üzere sporunu DÜZENLİ olarak yap.

yüzmenin yanında bilinçli diyet önemli. 3 tabağı 1 tabağa indirmek seni zayıflatmaz. çünkü o tabağın içeriği önemli. 3 tabak pilav yerine 1 tabak pilav yersem zayıflarım mantığı, pek doğru değil, ama elbet alacağın kalori az olacağı için vücut depodan yakacaktır.

bende senin gibi aç durursam çıldırıyordum. cebimdeki 3 kuruşu cipse çikolataya yatırıyordum hem açlığımı hem kendimi tatmin ediyordum ama dur demesini bildim şuan.

sana tavsiyem benim burda yazdığım bir diyet var, girip onu oku, diyetin temeli karbonhidratsız yani ekmeksiz, pilavsız, makarnasız, kuru fasülyesiz vs. beslenmeye dayalı.

benim yaptığım diyet
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-zel-kilo-veriyorum-ama-t44625.html

bu menüye göre kendine 6 öğün oluştur.

daha detay istersen bana mesaj at sana yardımcı olmaya çalışayayım.

ama ilaç almayı kafana taktıysan, spor yapmıycam diyorsan rahatsız etme beni.

Son düzenleme: 14 Aralık 2011
  8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Günde 1 saat ağırlık çalışması en az yarım saat kardiyo yapmıyorsan L-carnitine sana hiç ama hiç fayda etmez. Parana yazık etmiş olursun

9. EmRLanD

EmRLanD Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle teşekkürler yorumlar için fakat ben zaten yazın 3 ay oyunca hergun en az 4 saat kulaç atarak yuzuyorum. aynı zamanda 1 yıldız dalgıçımda :) ama sporumu hafta içi hergun düzenli olarak yapıyorum. 60 dakika kardio yapıyorum sonrada 2003 dünya 3.cüsü sedat hocamın verdiği programı uyguluyorum. hem biraz sıkılaşıyorum hemde yağ yakıyorum. memnunum halımden ama eve geldiğimde annemin deyimiylen geberik gbi oluyorum. spordada hiç enerjim kalmıyor bu yuzden takviye alacagım zaten :) gittiğim salondan bi abimde CLA yı cok tavsıye etti bakalım istanbul avrupa yakasında supplement satan dukkan bulursam alacağım inş. yemek konusuna gelince diyet programıuyguluyorum zaten sıkıntı yok herşey için cok teşekkür ederim CLA ve Karnitinin etkilerini kullanan varsa yazarsa hem biraz bilgilenmiş oluruz hemde ben amacıma uygun birseymi yapıyorum bunu anlarım :)

10. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    zaten spor yapıyorsan, daha önce açılmış konuları bir incele sana uygun olanı sen idrak edebilirsin, ben günümüzün 17 yaşındaki bir gencine hitaben yazdım yukarıdaki yazıyı, yani ne bilim lise 3 öğrencisi fln olduğunu düşünerek ... önce cla nın l karnitin in ve bcaa nın ne olduğunu öğren sonra kullanımını kendin düşünerek ortaya çıkarabilirsin. takıldığın yerde sor

11. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    CLA'nın sana performans açısından hiç bir yararı olmaz. Sadece vucüddaki yağ oluşumunu engelliyor. Öyle 2-3 haftada etkisini görebileceğin bir ürün değil.
    L-carnitine ise yağ yakımına yardımcı olur. Kullanan bazı arkadaşlar antreman sırasında enerji artırdığını düşünüyor. Ben 1 kutu Multipower L-carnitine bitirdim. (L-carnitine için en iyisidir). Bugün antreman sırasında sanki performans düşüklüğü hissettim kullanmadığım için. Ama tamamen psikolojikte olabilir.

Sana tavsiyem CLA alma L-carnitine içini görecektir thums:

12. EmRLanD

EmRLanD Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    işte bende dıyorumkı vıcudun yağ depolaması dursun cla ile karnıtınde eskı yagları yakmaya yardımcı olsun hem yag depolayı hem yakmak daha zor. oaly yag kazanmadan olan yagları yakmak. ben cla + carnitin alıcam en mantıklısı boyle oluyor. fakat hangı markadan almalıyım ?

13. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Para durumunuz da sorun yoksa tabiki ikiside daha iyidir. Multipower al kesinlikle thums:

14. EmRLanD

EmRLanD Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    multipower diyorsunuz peki başka ne olabilir ? deneyimli abilerimden yorum bekliyorum :)

15. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

Sayfayı Paylaş