cinnet gecirmemek elde degil

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sivasli tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    daha 2 gun once bugun almanyadan sivasa yola cikiyorum diye sizden helallik istemistim..dun sabah yani cumartesi sabahi ben esim iki cocougum yola ciktik.bizden baska agbim ve es dost olmak uzere 6 araba daha vardi.once almanyayi ciktik sonra avusturyayi ve sonra macaristani.tam 1300 km yol yaptik ve SIRBISTANA geldik.zaman gule oynaya arabalrdaki telsiz sistemiyle sarkiyla turkuyle cok iyi geciyordu..neyse sirp gumrugunde pasaport kontrolunde benim kucuk 10 aylik kizin vizesi yok dediler,bu gecemez dedi.kafayimi yedin dedim polise.10 aylik cocogu burdami birakacm.iyi sende git dedi..dedim bunun annesi bu babasi benim kizin resmi var.almanyada 2002 den sonra dogan cocuklar otomatikmen alman vatandasi vize basilmasina gerek yok pasaporta dedim.....yani bu tartisma cok uzadi ama ben burda uzatmayim..beni geri cevirdiler.agbim bizde donelim dedi.sizinde coluk cocuk var 1300 km yol gedliniz..siz gidin dedim.ve bastim tekrar almanyaya geldim..1300 gidis 1300 gelis tam 2600 km yol yaptim ve gozumu bir iki dakika bile kirpmadim.yaklasik 34 saat araba surdum hic uyumadan.su an uykusuzluktan sinirlerim alt ust..derdimi size anlatiyim rahatliyim dedim...kafanizi sisirmemisimdir insallah

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Estafurullah.
    Çok üzücü bir durum.
    Ruh halini az çok tahmin edebiliyorum.
    Başka ülkeden geçme ihtimalin yok muydu geri dönüp?

sivasli bunu beğendi.
  3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    gerçekten kötü bi durum olmuş, neyse bunda da bir hayır olduğunu düşünün canınızı sıkmayın...

sivasli bunu beğendi.
  4. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    romanya uzerine gelip ordan tekrar bulgarsitan taraflarindan gidebilididm.bulgarsitan avrupa birliginde oldugu icin gecersin dediler.ama tam o siralarda gumukte dedikodular basladi.kavgada bir izinci bulgar poliini oldurdu diye.ve bulgarlar bunun acisini diger izincilerden cikarirlar dediler.o yuzden en iyisi eve donmek dedim.o kagit isini ahlledip bu cuma tekrar cikcam hayirlisi ile..bakalim tek sorun bu dediler .bu sefer bi sorun cikmaz insallah

5. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    sivaslı gerçekten çok zor bir durum

bir an için kendimi senin yerine koydum kafayı yememek mümkün değil düşünmesi bile sinir bozucu 34 saat yol ne demek ya hemde kıytırık bi sebepten ötürü

boş ver olan olmuş unutmaya çalış derim daha fazla sinirlerini bozma

sivasli bunu beğendi.
  6. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaslar tek olsam zoruma gitmez.esim sinir krizi gecirdi nerdeyse..herkes geldi biz sap gibi diger tarafta kaldik.binlerce araba turkiye ye girmek icin sirbistan gumrugunde bekliyor bizi tam tersi istikamete cevirdiler.karsi yolda binlerce araba benim oldugum yerde sadece ben.kadincagiz agliyor benim cocouklar agliyor..herkesin cocugu gecti turkiyeye gidiyor bizimkiler polisin yaninda kiskanip basladi buyuk kiz bizde turkiyeye gidecez diye..benim dimdik durmam lazim onlara moral icin.ama insan yikiliyor.cok zor

7. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    çok geçmiş olsun...Allah artık bizi şu vize rezaletinden kurtaracak bir babayiğit göndersin,yeter gerçekten....

sivasli bunu beğendi.
  8. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Geçmiş olsun sivaslı, üzücü ve çok sinir bozucu bi durum bu kadar yolu geri dönmek zorunda kalmak, bi daha böyle bi sorunla karşılaşmazsınız inş.

sivasli bunu beğendi.
  9. alpago

alpago Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arabayı yük treniyle yollayıp arkadan uçakla gelmek çok fazla mı masraf tutuyor. Çünkü bu şekilde de gelenleri duymuştum.

10. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Geçmiş olsun Sivaslı, gerçekten zor bir durum.
    Senin çektiğin bu zorluğu belki bir çoğu çekmemiştir, ancak TR ye izine arabayla giden rahatça geçtiğine inanmıyorum. Bizde küçükken 3 kez arabayla izne gittik. Ben hayatta o riske o zorluluğa katlanmazdım, özellikle cocuğum olsa o stresse katlanamazdım.
    Buradan bir çok kişi İtalyadan gemi ye binip sanırım izmirden iniyor.

Tekrar geçmiş olsun.

sivasli bunu beğendi.
  11. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Çok zor durumda kalmışsın gerçekten. Böyle olaylar insanın siniri geriyor, psikolojisini bozuyor, resmen yaşlandırıyor. Gümrük memurlarının yaptığı da ne kadar yasal, ne kadar yasal değil, bir bilgim yok; ama sana iyi bir sinir harbi yaşatmışlar. Sen yine iradeli, kontrollü biriymişsin sivaslı. Çünkü bu yenilir, yutulur, çabuk unutulur birşey değil...

sivasli bunu beğendi.
  12. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Gerçekten kötü bir durum geçmiş olsun.

sivasli bunu beğendi.
  13. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    dun aksam 9 da bi yatmisim simdi gozumu yeni actim.belkide hayatimda ilk defa 15 saat deliksiz uyumusumdur..hepinize tesekkurler desteginiz icin.esimde cok uykusuzdu,ama o kadar sinir ve hirs yapmiski.uykuyu birakip sabah saat 7 de kalkmis pasaportlari falan alip polise gitmis eksik varmi gercekten diye.
    despo boyle adilikler yapmasalar sinirda aslinda zevkli oluyor.biz 7 arabaydik.hepimizde telsiz vardi.o beni durdukalri yere kadar 1300 km gittik ama sanki 200 km gibi geldi..cocuklar bile iyi durumdaydi.parklarda duruyoduk cayimizi iciyoduk cocuklar oynuyordu..yani zevkliydi..bi boyle sorunlar cikmazsa bide cok kalabaliktan dolayi asiri araba kuyrugu olmazsa yolda cok iyi geciyor..
    diger arkadasin fikrine gelince arabayi trenle yollayip ucakla gelmek evet biraz masrafli..benim araba biraz spor kaciyor ve beygiri oldukca yuksek.onun icin fazla yakiyor.ama fazla benzin yakmasina ragmen senin dedigin gibi yapsaydim belki 3 kati daha fazla maliyeti olurdu bana.ben hesapladim turkiyeye gidis donus arabam 900 euro yakicak.ucakla gitseydim 4 kisi sadece 1800 euro bilet alicaktim.bide arabayi trenle diyosun onuda koyunca cok masraf yani.ama agbimin arabasi diesel o almanyadan sivasa gidis gelis 500 euro yakiyor.yani yolda sorun cikmazsa aslinda cok uygun fiyata geliyor.ama orun cikinca para falan unutuluyor.insan cocuklari ve rezilligi dusunuyor

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bende gecmıs olsun dıleklerımı belırtmek sıtedım..Gercekten zor bır durum ama hayırlısı demek lazım...Bu sefer sorun yasamazsınız umarım..

sivasli bunu beğendi.
  15. aidoka

aidoka Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hayırlısı neyse o olsun sivaslı

sivasli bunu beğendi.
  16. Siyah59

Siyah59 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    bende geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. peki sorum çözüldü mü , yani vize alınması gerekiyormu, bu konuyu halledebildin mi?

sivasli bunu beğendi.
  17. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    Oncelikle cok sinirlendim ve uzuldum sirplarin bir kez daha sereften yoksun oldugu kanisina vardim keske zamaninda bizde bu soykirimci milleti asimile etseydik bosnaklara yaptiklarini unutmadik allah orada sehit olan bosnak kardeslerimize rahmet eylesin

Son düzenleme: 6 Temmuz 2009
    sivasli bunu beğendi.
  18. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    siyah59 evet hallettim.ama alman polisine bu cocugu gecirmediler vize verin buna diyince polis sasirdi.bu cocuk burda dogdugu icin zaten su an 16 yasina kadar alman sayiliyor.almanya devleti alman olan bir cocuga kendi ulkesinde yasayabilmesi icin nasil vize verir bu zaten alman diyor..yani vize vermediler.sadece yine sorun cikmasin diye KINDERREISEPASS ( cocuk seyahat pasapartu ) diye gecen bi belge verdiler.al bunu onlarin gozune sok dedi..dedim daha once bunu bana verseydiniz simdiye coktan sokmustum bi kagit icin 2 gun yol gittim dedim..polis bile uzuldu.ama hayirlisi.belkide iyi olan boyleydi.biraz once haber aldim bizimle yola cikan 6 araba yani agbim filan simdi sivastalarmis..

19. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    böyle bişey yok valla yuhh diyorum ben dönmezdim ve orayı karıştırırdım insan değil bunlar

20. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    cexenes suna emin ol orayi ben karistirmadiysam kimse kolay kolay karistiramaz.ben haksizliga dayanamayan agresif biriyim.ama yanimda ailem ve iki kucuk cocugum var..bu haksizlik olayi turkiyede almanyada olsa sonuna kadar giderdim.ama ne adamlarin dilini biliyosun ne ulkesini.oda sonucta bir polis ve senin ona yaptigin hakarette seni iceri atma hakki var.ve simdiye kadar iceri girenlerin bi cogu geri cikamiyor.polis kendisi bir sey yapmasa senin plaka numarani bi kac arkadasina veriyor.ilerde seni durduruyolar arabani soyuyolar..yani bazi ne kadar sinirlide olsan haksizliga dayanamasanda bazi yerlerde cocuklarini aileni dusunup susuyosun.babalik cok baska bisey.ben 28 yasindayim 7 yasinda kizim var..sen evlimisin bilmiyorum ama insanin hayati sanki iki evre.baba olmadan once ve baba olduktan sonra diye..eger o arabada beni bekleyen iki cocouk olmasaydi o polisi o kalabalikta milletin gozu onunde oraya gomerdim..ama olmuyor iste

Sayfayı Paylaş