Cilt Yırtıkları (Deri çatlaması )

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve VeniVidiVici58 tarafından 11 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. VeniVidiVici58

VeniVidiVici58 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar bu yırtıkların önüne geçmenin bir yolu yokmudur krem denedim kakao yağı denedim vb. ama bir türlü önüne geçilmiyor krem sürdüğüm halde çoğalıyorlar ve bu ciddi anlamda motivasyonumu çok kötü etkiliyor spor yapasım gelmiyor yırtıklar aklıma geldikçe yokmudur bunun bi yolu bazı ünlü sporcularda bile yok yırtık (video ve resimlerden gördüğümüz kadarıyla yok gibi ) bu o kadar hacimli kütleli olmalarına rağmen şimdiden böyle çıkıyorsa iyice hacimlenip kütlenince vay halimize omuzlarda cıktı ilk başlarda sonra biceps üzerinde cıkmaya başladı şimdide biceps bitimi kol içinde cıkıyor bir türlü önüne geçemedim şu yırtıkların tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim ! üstelik daha 5-6 ay oldu başlıyalı !

2. -Parliamo-

-Parliamo- Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ataşehir/İstanbul
    Merhaba;
    Yırtıkların oluşma sebebi, anlık kilo artışı yada verildiğinde meydana gelebilir. Isınmadan spor yapıyorsanız düşük bir ihtimal buda yırtıklara sebep olabilir.
    her hangi bir ilaç kullanıyor musunuz?

3. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Resim atarmisin kardesim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Antrenmandan önce ben at kestanesi yağı kullanıyorum ama yinede deri elastikiyetini bir defa kaybetmişse sen zorladıkça çatlamaya devam edecektir.
    Benim bu ara bulduğum bir yöntem var git herhangi bi aktara kabak lifi ve birde doğal bir sabun al , çatlamış olan deriyi iyice sabunla, lifide iyice sıcak suya tut ve sonra orayı tüm gücünle kesele ama çok fazla abartma. Benim farkettiğim çatlak olan ksımdaki deri daha hassas oluyor ve eğer çatlak yeni oluşmuşsa bu onu silip götürür fakat çalıştığında tekrar ufak ufak çıkar . Bunun yanında deriye elastikiyet kazandıran kremler var biraz pahalı olsada onlarına kullanmak lazım.
    Bir de uzun süreli çatlaklardada bi küçülme oldu bende ama onlar için biraz sabretmek gerekecek anlaşılan, zamanla.

5. tuna akis

tuna akis Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    kol içi bicepsin üzerinden göğüsümün üstü ne kadar wolverine saldırmış gibi ve göğüs altında ince çatlaklarım mevcut bi jel aldım 100 tl hiçbir işe yaramdı ondan önce daha ucuz bir ürün kullandım ancak hiçbir işe yaramıyor. spor öncesi çatlak kısımlar ve etrafına bildiğimiz vücut kremi (arko inci dokunuşu en iyisi denediğim kadarıyla). kullanılan ürünler sadece çatlağın artmasına önlem olabilir bölgeyi nemlendirerek başka bir şey beklememelisin

6. FurkanHancer

FurkanHancer Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Çorum
    Ayni problem bendede var beyler,kakao yagi kullandim ve suandada fito denilen bi krem kullaniyorum aile hekimimin onerisiyle ama pek bi faydasi yok en sonunda plastik cerrahiye gitmeye karar verdim yakinda randevu alicam... Ve gercekten insanin motivasyonu bozuluyor :(

Galaxy Ace cihazından Tapatalk ile gönderildi

Ekli Dosyalar:

7. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    yara,yanık,çatlak vb izleri için öncelikle sabır gerekli polimer tarzda ameliyat izi kremleri var eğer izleriniz eskiyse bunlardan kullanmanızı tavsiye ederim örn contratubex fakat deriyi hassaslaştırdığı için sonrasında minimum spf 30 güneş koruyucu kullanılmalı
    yeni oluşmuş izler içinse gündüzleri bepantene plus gece madecassol krem sürmeniz faydalı olucaktır geçmiş olsun.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. rencüz

rencüz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlarr
    2 sene öncesinden spora başlayıp adam akıllı 5 ay çalıştım ısınmasıyla yavaş yavaş ağırlık artırmasıyla her şeyi yaptım. fakat ondan sonra çok bozdum 1 ay bıraktım 2 ay gittim, 2 ay bıraktım 1 ay gittim vs sürdü bu.. sonra 6 7 ay tam bıraktım ayda bir gittiğim oluyordu çok çöktüğümü hissettiğimde. ama ağırlıkları sadece 5er kilo düşürdüm. bazılarını aynı kiloyla yaptım hep. neyse 1 2 aydır zorlaya zorlaya yemek yiyorum kilo alabilmek için, işe yaradı Allaha şükür 6 7 kilo aldım 76 77oldum(boy 184) tam zamanı dedim niyetlendim sınav falan da yok artık başlayacam dedim 2 haftadır düzenli gidiyorum, 3dakika ip ve temel ısınma hareketlerini yapıp giriyorum derken omuz ve bicepsin birleştiği yerde tırnak batmış gibi yana yana kızarıklık omuzumda bir tane koltukaltı tarafında da bir tane gördüm. arkadaşlara gösterdim çatlak krem sür falan dediler de emin olamadım doktora da gidecem yarın merak ettiğim şu spora nasıl devam edeceğim ben? artmalarını kesinlikle istemiyorum ısınma, hafif ağırlıklarla başlama falan hepsini yapabilirim yardımcı olabilir misiniz lütfen. yaş 18

9. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    ÇATLAK VARSA GEÇMEZ BEYLER ANCAK NEMLENDİRİCİ İLE DAHA AZ OLUSMASINI SAĞLARSINIZ DERİNİZ 1 KERE CATLADIMI BUNA ALISIN ÇÜNKÜ İLERDE DAHA ÇOK CATLICAK , SAĞLIK PROBLEMİ TEŞKİL ETMEZ SADECE GÖRÜNTÜ BEN DÖVME YAPTIRICAM İLERDE SUANDA HALEN DAHA ÇATLIYOR SONUCTA :D :'( AMA SORUN DEĞİL ALISIN BUNA BİRKAÇ AYDA BEYAZLAR 1-2 YILDA YAKINDAN BAKMADIKCA GÖZÜKMEZ :D ÜZÜLMEYİN OKADAR DÜNYANIN SONU DEĞİL SAVAŞ İZİ ONLAR SAVAŞ !! :D

10. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Geçenlerde okuduğum bir yöntem vardı. Denemedim ama denemeyi düşünüyorum. uploadfromtaptalk1407457086505.jpg
    Kırmızı kantaron yağı,resimdeki benim almis oldugum yagdir.Kantaron yagi; ameliyat izlerini(yeni olan),yanık izlerini(yeni olan) ve yeni başlayan çatlakları gecirdigini okudum.
    Dustayken cildinizi keseleyin(cilt hassasiyetine gore kese cesitleri var). Kese islemini sert bir sekilde yapmayin aksi halde deriniz tahris olacaktir. "kese olu derinizden arinmanizi saglar"Duşta soğuk ve sıcak su tutarak derinizi şoklayin. Sonra cikmadan soguk suyla yikanin bu kan akisini hizlandiracaktir. Sonrada nemli vucudunuza catlak olan bolgelere kirmizi kantaron yagini uygulayin. Dusta yaptiginiz islem yagin daha hizli emilmesini saglayacaktir.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş