Casein Ve Whey Protein Arasındaki Fark

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sykoo tarafından 23 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. sykoo

sykoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Evet arkadaslar forumda arama yaptım ancak arasındaki farkı tam olarak anlayamadım.Bu 2 protein tozunun arasında ne fark vardır.whey ve casein tam olarak nedir?
    yardımcı olursanız cok sevinirim protein tozuna baslıyacam onun için yardımlarını bekliyorum.
    cevaplarınız için şimdiden cok teşekkürler

bench_O

Son düzenleme: 23 Kasım 2008
  2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    eger tek tek arastirsaydiniz sonuca ulasirdiniz.

whey in ozelligi kana cabuk karismasi.(idman sonrasi ve sabah ackarina ideal)

casein in ozellegi de kana yavas karismasi.(gunun diger saatlerinde protein ihityacini karsilamak ve yatmadan once icmek icin ideal)

jimraynor bunu beğendi.
  3. sykoo

sykoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    peki casein kana daha geç karısması iyi değil diye biliyorum o zaman whey caseinden daha iyi diyebilir miyiz? ama sonucta faydaları aynı whey idman öncesi ve sonrası casein yatmadan önce (ama yatmadan öncede kilo yapar gibime geliyo)

teşekkürler

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır diyemezsin. Çünkü senin yaptığın karşılaştırma Brad Pitt vücuduyla Jay Cutler' ın vücudunu karşılaştırıp Jay Cutler daha iyi demek gibi birşey. Halbuki biri setlerde iş yapar biri Mr. Olympia gibi yarışmalarda.

Ayrıca fiyat olarak bakacak olursa BB.com' da ON Whey' in 5 lbs sinin 1 servisi 0,56 dolar. 4 lbs casein' in ise 1 servisi 0,86 dolar.

Ama caseini antrenman sonra alırsan whey gibi verim alamazsın.

Whey' i de yatarken alırsan casein gibi verim alamazsın.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

İyi çalışmalar...

Salash bunu beğendi.
  5. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    casein gece yatarken içilirse yawaş hazmedildiğinden uykuda geçen sürede vücut proteinsiz kalmamış olur. oysa idmandan sonra kasları onarmak için kana çok daha hızlı karışan whey protein daha iyidir.casein proteini sütte bulunur.doğal yollardan alacaksan ve hazımsızlık problemin yoksa yatmadan önce yağsız veya yarım yağlı süt içmek senin gece boyunca protein ihtiyacını karşılar.

Salash ve sykoo bunu beğendi.
  6. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    sleepy'nin söylediği gibi. bu "daha iyi" lafı neye göre iyi olduğuna bağlı. antrenman sonrasına göre evet whey daha iyi verim olarak. ama gece yatmadan önce whey içersen uykunun yarısına kadar çoktan wheyi tüketmiş olur vücudun ve gelişmenin doruğa ulaştığı uykunun kalan yarısını kullanacak proteini olmadan geçirir vücudun. ama eğer giderde antrenmandan sonra casein içersen kaslarının "proteiiin proteiiin" diye bağırarak yalvardığı bi durumda proteini damla damla vererek eziyet edersin istediğin verimi alamazsın.

Salash bunu beğendi.
  7. sykoo

sykoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    arkadaslar dedikleriniz mantıklı geldi bana o zaman whey proteine karar verdim gibi cok teşekkürler.vendeta2006 arkadasın dediği gibi caseini gece yatmadan önce yarım yaglı sütlede alabilirim diye düşünüyorum.
    son olarakda hangi markayı önerirsiniz.ben
    1. Optimum Nutrition %100 WHEY GOLD STANDARD PROTEİN
    2. NİTRO-TECH
    düşünüyorum.ama karar veremedim.hangisini önerirsiniz?sizlerinde kullanıp memnun kaldıgı markaları yazarsanız sevinirim.
    saygılarthums:

Son düzenleme: 23 Kasım 2008
  8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Nitro-tech alacaksan hardcore al. Ama nitro-tech protein tozundan daha öte birşey. Çok komple bir ürün, alıcaksan bunu al derim. Ama amacın sadece protein ise optimum 1 numara.

9. sykoo

sykoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ben 1.79 boyunda 67 kilodayım ve 4-5 kilo almam gerekiyor.kilo ve aynı zamanda hacimi hangisi daha iyi verir.ama ben 71-72 kiloya ulastıktan sonra kilo almak istemiyorum sadece hacim istiyorum.şimdi kilo aldıktan sonra bu protein tozu bana kilo yapar mı?

10. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Senin forumu iyice bir dolaşman gerek. Gerçi hacim yapıp aynı zamanda kilo almamayı başarmanın fizik kanunlarınca imkansız olduğunu varsayarsak, bu bilgi için forumu dolaşmanada gerek yok.

mahir07 bunu beğendi.
  11. sykoo

sykoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    tamam orası öyle ama belli bir kiloya ulastıktan sonra protein tozunu gene alıcam ancak agırlıklar biraz daha fazlalasacak ki kilo dengesini korusun diye düşünüyorum

saygılar

12. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    sen bence hacim terimini yanlış anlıyorsun gibime geliyor. senin istediğin o kiloya ulaştıktan sonra definasyon yapmak bence. yani belli bir kiloya ulaştıktan sonra o kiloyu koruyup kaslarını daha görünür yapmak istiyorsun. çünkü 72 kilo olan birisi kaslarına hacim kazandırırsa kilo alır kasların içi hava değilki.

dipnot : yinede her şekilde biraz kilon oynayacaktır ya bence

13. sykoo

sykoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    tabi ki oynayacaktır ona ben bişey demiyorum haklısınız ama bi şekilde agırlıklarla falan normal kiloda seyretmeyi düşünüyorum ilginiz için teşekkürler :)

14. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    yeni başlayacaksan ek besinle neişin var?he harciyacak çok paran varsa almak içmek felan sena haz vercekse iç ama yatmadan önce beyazpeynir ve süt işini görür zaten

15. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0

Kesinlikle katılıyorum. Yanında aldığın vitamin mineraller cabası.

Ben casein aldım ama inan başka çarem yoktu. Hem para olarak porsiyonu normal peynirden daha ucuza geliyor (şaka gibi ama gerçek), hem de bulabildiğim peynirler çok tuzlu. Boğazımı inanılmaz yakıyor tek başına yiyince.

Kesinlikle doğal şeyleri tercih et.

16. sykoo

sykoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    her sabah peynir yumurta(beyazı) yiyebiliyorum ancak bazı akşamlar yatarken yiyemiyorum cunku bazı gunler yurtta kalıyorum o yuzden bunları bulmam zor oluyo o yuzden bende protein tozuna karar verdim.ilginiz için cok teşekkürler.

17. SportMyLife

SportMyLife Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaslar simdi ben toz kullanmiyorum aksam yatarken 250 gr lor peynir 1 bardak suyla karistirip iciyorum ama antremandan hemen sonra ne yapmaliyim ne yemeliyim onu builmiyorum...
    simdiden tessekurler

Son düzenleme: 10 Ocak 2015

Sayfayı Paylaş