Cardiyoyu aç mı yapıcam tok mu herkes farklı birseyler diyor .Siz ne diyorsunuz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sserkan1 tarafından 14 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. sserkan1

sserkan1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar 17 yasındayım spor salonuna gidiyorum suan 99.5 kiloyum . Saat 4 gibi gidiyorum okul oldugu için aç gidiyordum ama kimi tok git diyor daha iyi .

Siz ne diyorsunuz 1 saat hafif tempo kosuyorum hedefim 2 ay içinde 85-90 arası olmak suan ki tek amacım yagları eritmek kilo vermek kas yapmak 2. planda polis okulu bu kilo aralıgını istiyor ve bende bu okulu cok istiyorum kazandıktan sonra kas yaparım diye düsünüyorum .

Cardiyoyu ac mı yapmam lazım tok mu ? Şuna net cvp lar istiyorum .

Zayıflamaya yardımcı baskar birsey varsa onuda söyleyin lütfen.

Simdiden herkese tesekkürler.

Bana yardım etmek isteyenler: [email protected] ekleyebilir . (Aynı adresden facebook ulasabilirisiniz. Veyahut siz bırakın ben ulasayım. )

Son düzenleme: 14 Ocak 2012
  2. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Kilo vermede herkesin farklı önerileri olabilir...

Ama hepsinin ortak noktası yiyecek olarak aldığın enerjiden daha fazla harcayacaksın ki vücut kendi depolarını kullanmak zorunda kalacak.. o zaman yağları kullanmaya başlar...

99.5 kilodan en az 1 kilosu barsak içeriği unutma...

Bir gün boyunca oldukça az yersen bir günde 1 kilodan fazla tartıda hafiflersin... Bu zayıflama değil. kanalizasyona ait olanı iade etmektir.

Şimdiye kadar yediğin miktarın 2/3 ünü yesen- yani azaltsan ve spor vasıtasıyla 2 ayda istediğin kiloya ulaşabilirsin...

O yüzden strese girme...

Adam birşey yazılsın da onu yapayım diye şartlanmamanı tavsiye ederim..

Bir arkadaşım sadece ekmeği terkederek bir ayda 10 kilodan fazla verdi..

Spora aç gitmemeni tavsiye ederim...

Motor bile çalıştırmak için önce marş denen elektrik motoru ile devrini tamamlayıp sonra harekete başlıyor...

Aç karnına spor yapma isteğin az olur. Çabuk bıkkınlık gelir.. Bu işi yapamıyacağım fikrine kapılırsın..

Spordan sonra aşırı aç halde kontrollü yemek yiyemezsin... kontrolü kaybedersin... Sonra eski tas eski hamam olur...

Bu forumda çok sayıda diyet - spor ile ilgili çok yazı ve başlık var... hepsini oku...

Yeni yazılacaklardan onlardan farklı olmayacaktır...

Bu yazdıklarım sadece genel kanaat oluşturmak...

Bir çok arkadaş daha güzel şeyler yazacaktır mutlaka...

Dynamo bunu beğendi.
  3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cardioyu sabah yapman daha iyi verim acısından öncesi proteinli bisiler yiyip cardio yapabilirisn örnegin biraz lor peyniri gibi

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

yiyecekleri antreman sonrasına saklamakta biraz daha mantıklı sanki ?

sonucta proteinler de kan sekerini yukseltiyor karbonhidratlar kadar olmasada yag yakımı icin verimsizlik yapmaz mı ?

5. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Doğru aç karna cardio yapmakla çok kilo verirsin ama verdiğin kilolar yağ olmaz kas olur bu sebeple ne aç nede tok iki öğün arasını tercih etmen senin için daha iyi olacaktır.İyi forumlar.

6. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Protein çok kötü bir enerji kaynağı...

Evi ısıtmak için dolapları yakmak gibi birşey..

Proteinin yanması için çok aşamalardan geçmesi lazım... sonuçta üstelik üre -amonyak ortaya çıkarki çok istenilen bir durum değil... bu atığı atmak için karaciğer ve böbrek ayrıca çalışır...

Karbonhidrat hızlı enerji kaynağı... benzin gibi... fakat çabuk tükenir.. parlar geçer..

Yağlar mazot gibi yavaş, fakat çok enerji verir... Yakmak için dizel arabalarda nasıl sıkıştırılıp patlıyorsa... aynen öyle vücudun yağ yakması için havaya girmesi lazım...

Bazı öneriler hiç mantıklı değil... eşyanın tabiatına aykırı...

ilk anda karbonhidrat vücutta kullanılır, kondüsyon uzarsa yağlar devreye girer...

( Karbonhidrat-şekerler vücutta hücrelere bir kısmı insülin aracılığı ile girer... Bir kısmı insülinsiz kullanır bir kısmı da insülini yarı yarıya kullanır... Beyin, kan hücreleri gibi çok önemli hücreler insülinsiz direk kullanır şekeri.. Kaslar yarı yarıya kullanır... )

Son düzenleme: 14 Ocak 2012
  7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

yagların yanması icin kan sekerinin düsük olması gerekiyor yaglar haric yenen hersey de kan sekerini yükseltme egilimi yapar

ac karnına yapılan kardiyoda kas degil yag kaybı daha cok olur

8. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...

Mesaja eklemeler yaparken yazmışsın...

Devamında o mealde ekledim...

Önce şeker sonra kondüsyon uzarsa diye yazdım...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:28 ----------

Proteinlerin şekeri yükseltme oranı çok düşük...

Kıymeti harbiyesi yok...

glikoz yapımında kullanılan birkaç adet aminoasit var... glukojenik amino asitler ismi veriliyor.. .
    Bir çok enzimatik işlemlerden geçmesi lazım... hızlı bir işlem değil...

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    düsük karbonhidratlı bir diyet yapıyorsak eger daha kısa bir zaman sonrası yag yakım fazına gecebiliriz

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    spor aç karnına yapılır zöellıkle kardıo yapcaksanız 2 -3 saat once yemek işinizi bıtırın

spor bıttıkten sonra hemen yemek yıyın

tok karnına spor yapamazsınız zaten tıkanırsınız özellıkle kardıoda buna dıkkat edın bayılıp kusada bılırsınız salonda bunlara şahit oldum

11. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    sabah yapılan sporu bilemem ama ogleden sonra akşam üzeri yaparsanız sporu iki üc saat oncesinden yiyeceginiz yemek hem size enerji sağlar hemde ne tok nede aç olursunuz daha rahat kardiyo yaparsınız vücut once yediğiniz öğünleri yakar sonra yağ yakımına başlar

12. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    tuzu kesmeye çalış olabildiğince zaten ilk etapta baya bir kilo verirsin.

13. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Sabah aç karına yapılan düşük yoğunluklu çalışmalar yağ yakımı için idealdir. Ağırlık basma ya da yüksek yoğunluklu aktiviteler için glikojen depolarının dolu olduğu saatler daha uygun.

Sayfayı Paylaş