Cardiyo programı için tavsiye

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Saigon tarafından 8 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Saigon

Saigon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 17 yaşındayım. Boyum 1.78 , kilom 82.

Küçük yaştan itibaren 6-7 yıl ağır antrenmanlı futbol oynadım bu nedenle bacak kaslarım yaşıtlarıma göre çok ilerde. Fakat liseye başladığımdan beri sporu çok azalttım. Başka bir ilde okul kazandım, yatılı kalmak zorunda kaldım ve son olarak şimdi dedemlerin yanına geldim.

Genetik olarak vücudum yağlanmaya müsait bu nedenle bacak, kalça, göbek ve bel bölgesinden yağlandım. ( Dedemlerde bana yedirilen aşırı yemek ve sporsuzluktan dolayı :D )

Şimdi ise spora başladım haftanın çoğu günü gidiyorum. 30 dk koşu yapıyorum ( 8.0 hız ) sonra da standart aletlerde çalışıyorum.

Size sorum şu olacak; kişisel olarak yağlanmaktan nefret ediyorum ve hızlıca kilo vermek istiyorum. Bunun için cardiyo ağırlıklı mı çalışmalıyım yoksa tamamen mi cardiyo yapmalıyım bundan emin olamadım. Spora gittiğim yerdeki hocaların da bilgisi bana güven vermiyor. Okul başlayınca çok fazla spor yapamayacağım. Fakat beslenmemi kontrolde tutmayı planlıyorum hafta sonları spor salonuna gelirim.

Kısaca benim planım bu ve size onaylatmak istedim 17 yaşında olduğum için kilo vermem hızlı olur diye tahmin ediyorum ve amacım neredeyse tüm yağlardan kurtulmak vücut geliştirmeyi ileri ki yıllarda yaparım diye düşünüyorum. Kısaca amacım şişmek değil fitleşmek ve incelmek.

Sizden tavsiye ve öneri bekliyorum. Bu arada hiç bir yan madde kullanmayı düşünmüyorum.

Teşekkürler şimdiden.

2. Omerali7

Omerali7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorunu bende yaşıyorum. yağlanma bölgelerim aynı yani :D
    Ben 1 haftadır spora gidiyorum. 45 dakikalık cardiyo yapıyorum. ardından ağırlığa geçiyorum. hafif ağırlıklarla hızlı hızlı kaldırıp indiriyorum.Nedeni nabızı hızlandırmak.Tavsiyemde bu.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Aralık 2012
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ağırlık antremanı ile cardioyu beraber götürmelisin yani ben öyle yaptım antrenörümde öyle önermişti.Başta bende bu konuyu düşündüm ama kas inşa ederken kiloda verebiliyorsun.Fitleşmek diyorsun bir Fitness Modeli baz alırsak onların tarz bir vücud istiyorsun yağ oranı minimuma inebildiği kadar inmeli , öncelikle 1.78 boy 82 kg isen yağ oranını yazmadığın için tahminde bulunucam yağ oranın max %17-18 olma olasılığı var , minimumda %14-13 bunu %8 in altına niye çekemeyesin?Ama beslenmene biraz dikkat etmen gerek bunu unutma yediğin şeyleri yakamazsan onlar yağ olarak gidebilir , bu yüzden beslenme konusunda forumu bayağı bir incele kendine programın varsa yoksa yap varsada ordaki yanlışlıkları düzeltmeni tavsiye ederim , bu konuda salon antrenörün yardımcı olabilirse ondanda yardım istemen avantajdır.Kilo vermeye yönelik beslenme unutma.Ayrıca yaptığın antreman tarzı seni en kısa sürede istediğin hedefe yaklaştırıcak antreman tarzı olmalı bu yüzden yağ oranını azaltmak istediğini antrenörüne belirtirsen ilk aydan sonra sana hedefe yönelik antreman programı verir diye düşünüyorum , yağ yakımı! ağırlık çalışmasıylada , cardio ilede oluyor ama şunu unutmuyalım ki sen galiba ilk ayındaydın yazıda göremedim , kas kütlesi oluşturman gerek vücudda kas vardır ama bu kütle büyütülmeli hacimlenme olmalı yani ondan sonra bu hacimlenen kası sıkılaştırma evresine geçiş yapılabilir.Sen hem ağırlık çalışarak hemde cardio yaparak hem kas kütleni büyütüceksin hemde yağ yakımını hızlandırmaya çalışıcaksın.Bu sporla ilgili daha birçok şey var sabır vesaire birçok şey forumu okumanı tavsiye ederim...Sayın üye bu sporun sizi hedefinize en ii şekilde ulaştırıcağınızı düşünüyorum.

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Eğer kas kaznamak gibi bir deridm yok tek amacım yağ yakma ise; o zman sana tavsiyem ağırlık idmanları olduüu gün carido yapma...cardio yu off günlerde yapmaya özen göster.

Daha detaylı bilgi için lütfen linke göz atınız...

Neden Ağırlık Antremandan sonra cardio Yapılmaz ???

Sayfayı Paylaş