Cardio'da Enerji Sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ignashov tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ignashov

Ignashov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Bu dönem cardio yapıyorum ve önemli bölümü koşudan oluşuyor, kondisyonu arttırmak ve yağ yakmak istiyorum.

Öğle yemeğinden sonra akşama kadar birşey yemeden, boş mideyle akşam 9 da antremana başlıyorum. Form durumum fena değil, dün mesela 3+2 km si tempolu koşu 7 km 40 dk interval koşu bandı yaptım ama enerji sorunu yaşıyorum. Şöyle ki gözlerim kararıyor, sürekli bir noktaya bakınca başım dönüyor dengem filan bozuluyor, halen koşmaya devam edebileceğimi hissediyorum ama bayılmaktan korkuyorum. Bu durumda antreman öncesi ya da sırasında enerji içecek/yiyecekleri almalımıyım, kesinlikle daha uzun bantta kalıp daha çok kalori harcayabilirim, enerji takviyesiyle daha çok koşmak yağ yakmak için anlamlı olur mu?

2. sthammer

sthammer Guest

spora başlamadan önce gerekli besinleri en az 1.5-2 saat önceden almalısınız, spor yaparken enerjiye ihtiyacımız var ve bu enerji yediğimiz besinlerden gelir, ayrıca tehlikeli yaptığınız, kan şekeriniz düşmüş açlıktan, bir de üstüne spor yapınca vücut iyice halsiz düşüyor

3. Ignashov

Ignashov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu performanslarda 10 km nin üstüne çıkmaya başladım, bunun 9 u koşu oluyor. Antremandan önce takatsizlik yapmasın diye, şeker ilaveli meyveli yogurt yiyorum ve performansı etkiliyor. Mideyi de rahatsız etmiyor. Sıvı l-carnitine ve bol su ile gerçekten çarpıcı sonuçlar almaya başladım. Günün aynı saatinde depolar boşken tartılıyorum ve böyle herbir antremanda 800 gr - 1 kg arası verdim ve bu su kaybı değil, 24 saat sonra da aynı geliyor. Kendimi ertesi gün çok yorgun hissediyorum ama buna değiyor. Mesafeler çok önemli değil önemli olan sınırları zorlamak bence..

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    sımdı cok bılmıslık yapmak ıstemem ancak antrenman öncesınde komplex karbonhıdrat alınlamıdır. yanı yulaf kepeklı makarna patates gıbı ben yulaf ve kepeklı makarna tercıh edıyorum enerjısı uzun oluyor dıye seker gıbı basıt karbonhıdratlar genelde antrenmandan sonra alınmalıdır. bırde bu sekılde dene bakalım fadasını görecekmısın ben gunluk aldıgım karbonun 3de 1 ını antrenaman öncesı ogunumde alıyorum faydasınıda göruyorum. bırde forumda antrenman öncesı ne yenılmelı dıye aratırsan daha cok bılgıye ulasırsın.

Sayfayı Paylaş