Cardio yapmalı mıyım (Boy 184 Kilo 78-79)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gokhanp tarafından 25 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. gokhanp

gokhanp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba, açtığım ilk konu, umarım yanlış yere açmamışımdır. Cardio ile ilgili forumda yeterince bilgi var ancak kişisel olarak sormak istediğim için yeni konu açtım.

Boy:184 Kilo: 78 ve Bel çevresi: 87 cm. 1 buçuk aydır salona gidiyorum (cardio yapmadan) Göğüslerde, omuzlarla, kollarda vs. 1-3 cm ölçü artışı oldu. Ancak bel çevresi hala 87. Genel olarak zayıf bir yapım var, ancak uzun süredir masa başı işte çalıştığım için yağlanma oldu. Cardio yaparsam kas kaybı yaşayacağımdan korkuyorum. Ama karındaki yağlanma da rahatsız ediyor.

Şöyle düşündüğüm zaman: Eski hayatıma göre daha haraketli bir yaşamım var. Antremanda da enerji harcıyoruz sonuçta. İdmanlara koşarak gidiyorum hafif tempo. (5dk falan sürüyor) Beslenme konusunda da eskiye göre daha az yağlı, daha çok proteinli gıdalar yiyorum. Yani spora başlamadan önceki yaşamımla kıyasladığımda daha fazla enerji harcıyorum. Bu şekilde uzun vadede de olsa yağ yakmam mümkün mü? Yoksa ayrı bir cardio programı da yapmalı mıyım?

İlginize şimdiden teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş