Cardio yapıyorum bir sorum var...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve keremenes tarafından 27 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. keremenes

keremenes Guest

Beyler ben cardio yapıyorum koşarken bazen 1,5-2 km.den sonra kalbimin ordan ağrı geliyor yani saol taraftan yanma gibi orda durmam mı gerekiyo yoksa devam mı edeyim?

yaş 14 boy 1,82 kilo 94dumbelllls

2. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Bende de ayni durum spora ilk basladigimda olmustu. Hamliktan dolayi kalp atisi cok hizli yukseliyor ve bu duruma da aliskin olmadigimdan 10-15 dk.lik kardiyodan sonra birakmam gerekiyordu. Ayrica bas agrisi da yaratiyordu. Ama zamanla hem vucut kardiyoya alisiyor , hem de kendin kalp atis hizina gore hizini duzgun ayarlayabiliyorsun. Ben uc ay sonra 1 saatlik kardiyo calisabiliyor duruma geldim.
    Bir de kalp atisi cok yukseldiginde temponu dusur, daha sonra tekrar arttirirsin, onemli olan cok yuksek kalp atisi bolgesinde degil orta bir bolgede bulunmak. (sitede kardiyo icin gereken kalp atış oranı var ama yaklasik olarak dakikada 130-180 arasinda) Bunu da zamanla ayarliyorsun zaten. Baslangicta onemli olan hevesini kaybetmeden spor yapmaktan zevk alabilmek. Iki uc ay duzeni bozmazsan artik spora bagimli hale geliyorsun zaten. :)
    Yukarida soylediklerim tamamen kisisel deneyimlerime dayaniyor. Benim icin gecerli olan senin icin olmayabilir. Eger cok endise ediyorsan doktora danismani tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş