Cardio ve Kilo Verme Soruları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zallas003 tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba Ben 1.79 Boyunda 85 Kiloyum 16 Yaşındayımthums:.
    Vücudumda Fena Şekilde Yağlanma Var. Yarın Veya Perşembe Günü Spor Salonuna Yazılıp Cardio ya başlayacağım. Başlamadan Önce Size Sorularım Olacak;

1. Genellikle Cardio Çalışacağım Bunun Yanında Hafiften Ağırlık Antremanı yapmama gerek var mı? Yaşım İtibarı ile kemiklerimi çok zorlamak İstemiyorum 1.85 1.90 Olmak Gibi Niyetim Var da.(Genetik Olarak Ailemde Kuzenlerim Dahil Herkes +185cm De:p)
    2. Cardio yu Haftada Kaç Gün yapmamı tavsiye edersiniz. Genellikle Okuldan Geldikten Sonra Saat 5 Gibi Yapacağım.
    3. Kış Sezonunda Olduğumuz İçin Cardio yu Yaza kadar yapıp Yazın Hergün Yüzme yapsam bu benim için daha mantıklı olmaz mı?
    4. Çok Ağır Ağırlık Çalışmasam Sadece Hafif Bikaç Göğüs Omuz ve Karın Antremanları yapsam Bunun Gelişimime veya Boy Uzamama Negatif Etkisi Olmaz Dimi Yavaşlatmak Gibi?

Cevaplarınız İçin Şimdiden Teşekkürler

2. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Kimse var mı?

3. tnraksy

tnraksy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Haftada 4 gün cardio yapmalısın bence. En Az 45 dakika olmak şartıyla.Yüzmek te çok yararlı bir spor olarak biliyorum.

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kalp sağlığı için kardiyo aletlerinden bisiklet ve yürüyüş bandı yeterlidir. Başlangıça ikisinin toplamının minumum 30 dakika, maksimum bir saat, ortalama 45 dakika civarı olması idealdir. Ekipmanlar üstünde nabız ölçer de temponuzu ayalarmada yardımcı olur.

Son düzenleme: 27 Ocak 2010

Sayfayı Paylaş