Cardio Programım Hakkında Yardıma İhtiyacım VAR

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve codespr tarafından 15 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Ben Yağları Eritmek ve vücuda şekil vermek için başladım.
    1.Ay Uyguladıklarımı yazayım.
    İlk Gittiğimde 15 Dakika 7 Km de Yürüyorum.
    Sonra Ağırlıklara Geçiyorum.

1-)Bel Hareketleri >> Sopa İle yan bel 3x50 , Yatarak Karna çekiş 3x20 , Ters mekik 3x20
    2-)Göğüs >> Butterfly 4x10
    3-)Sırt-Kanat >> Sırta Çekiş 4x10 (Omzum Ağrıdığı için her harekette kısıtlanıyordum ondan Göğüse çekiş yaptım bir süre Aynı kasları kapsıyormuş)
    4-)Omuz >> Mekanik yukarı doğru açma aleti ya da dumbeller ile yapıyorum.
    5-)Ön Kol >> Makinada yapıyorum.
    6-)Arka Kol >>Gene aynı şekilde.
    7-)Bacak>>Ön Ve Arka Bacak olarak.
    :cool:En son gene 1. deki hareketleri uyguluyorum.
    Ve Koşu Bandına Geçiyorum 20-25 dakika kadar.
    Hoca Yağları Eritmek istiyorsan Koşma Hızlı Yürü Demişti.
    1.Ay bitti benim ölçülerimde hiç bir değişiklik olmadı nerdeyse sadece belim 2 cm inceldi.Omuz Göğüs Hep Aynı Kaldı.Göğsüm de yağlıydı ama ölçüsü inmedi yada yükselmedi.Bayramda bitmişti zaten.3 gün gidiyordum.Hala Gitmedim Çarşamba Başlicam Tekrardan Haftada 4 gün olmak üzere.Bu ay program değişecek sanırım.Fakat Başarıya Ulaşabilir miyim şüphe duyuyor ve şefkim inanılmaz derecede kırılıyor.
    1.83 Boy 78 buçuk Kilodayım.Belim 80 Cm.Omuz 106 göğüs 90.Yaşım 16 olacak.Benim Yağ Sorunum Alt Bölgede Daha fazla.Bel ölçümle kilom yakın oranda Fakat Hocaya Sorduğumda Yağ Depon demekki alt bölgeymiş dedi.Burdan Okuduğum kadarıyla bölgesel erime diye birşey yok.Fakat Ben eskiden belimle orantılıydı alt bölgem fakat şimdi değil.Arkadaşlar Çok Uzun Yazdım fakat Bana Yardımcı Olursanız Hepinize minnettarım.Hayatımın En Kötü senelerini yaşıyorum..

2. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Ve Bir şey eklemek istedim.Yukarıdaki mesajda eklediğim gibi sol omzumda bir ağrı var.Fakat Sırta çekişi göğüse falan yaptım.Bu Arada 10 gün falan ara verdim.Omzum daha da kötü Oldu.İlk Ağrıdığında doktora gitmiştim.Temiz Çıkmıştı.fakat Ağrının üstüne yüklenince sakatlık mı yaşadım bilemiyorum.

3. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Bu 1 aylık program neticesinde kilonuzda ya da yağ oranınızda bir değişim oldu mu? Yağ yakamıyorsanız beslenme düzeniniz ile ilgili bir sorununuz olabilir. Ayrıca koşma yürümekten daha fazla yağ yakar. Forumda interval cardio ile ilgili arama yapın. Arama yapmak için imzamdaki linkte bulunan anlatımdan yararlanabilirsiniz.

4. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    kepekli ekmek yiyorum ve çok az ekmek yiyorum.6 Öğün olarak ara öğün meyve,ana öğünlerde okulda yemek var.pilav çıkıyorsa yarısını yiyorum herşeyin.akşamları 300 gr tavuk göğsü.Bu aralar meyve almıyorum yanınma.Aç Kalıyorum az yiyorum.Hoca Koşma Demişti.ondan 7 km civarında yürüyorum.Hızlı Bİçimde.nabzım 120 civarı sanırsam.ben bir yağ değişim farkı göremedim haftada 3 gün gidiyordum 79.600 başlamştım.78.300 mü neydi 1. ayın sonuda.Pek Bi değişim yok yani.Yanında kas çalıştığım için kas kütlesi armış olabilr mi diye düşünüyorum.Ama Bu Kalça Bölgesindeki yağlar Bazı PC başında çok oturan arkadaşlarda sorun oLmş.forumda 2 kişiye rasladım bu konuda.Birisi Liposakşın(türkçe yazıyorum)Yağ aldırmadan geçmicek diyordu.Yani üst bölgesi mesela göbeği yokmuş ama kalçası yağlıymş.Benim Tüm Moralim Hırsım Bitti Dün O yazıyı Okuduktan sonra.

5. aquamarine

aquamarine Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    23
    Yer:
    ankara
    codespr merhaba,

Durumunda moralini bozacak, hırsını kaybettirecek hiçbirşeyin olmadığını düşünüyorum. Daha yaşın kaç, kilon nedir ki ümitsizliğe düşüyorsun; ne kadar emek verdin ki de boşa gittiğini düşünüyorsun. Lütfen en çok ihtiyaç duyacağın dönemlerde motivasyon ve hırsını bu tip sakıncalı düşüncelerle kaybetme.

Bölgesel zayıflamanın olmaması senin yağlarından kurtulamayacağın anlamına gelmez ki. Yapısal farklılıklarımız nedeniyle kimimizde yağlanma karın çevresinde, kimimizde kalça bölgesinde olabilir. Karın bölgesinde olanlar da senin gibi bölgesel zayıflamadan medet ummaktadır. Aslına bakarsan şikayetin onlardan çok da farklı değil.

Yağlanma nerede fazla olursa olsun kurtulmak için reçeteler aynı. Uygun spor uygun beslenme.

Ancak şu da aklında olsun senin yağ depoların kalça bölgendeyse vücut yağ oranın azaldıkça en büyük değişiklik bu bölgede olacaktır. Bölgesel zayıflamanın olmayacağı doğrudur ama küçük bir tevile ihtiyacı vardır. Mesala, kalça bölgende 10 birim yağ varken, karın bölgende 2 birim yağ varsa; vücut yağ oranını %50 azaltırsan 5 birim yağ kalçandan 1 birim yağ karnından eksilir. Bu da şu anlama gelir karına göre kalçan 5 kat daha çok küçülmüştür. O yüzden bölgesel yağ yakımı konusuna fazla takılma. Senin en fazla yağ nerende ise çok tabi ki en fazla orandan yağ eksilecek.

Diğer taraftan antrenmanını ve beslenme proğramını çok iyi tahil etmek gerekiyor.
    Bir spor sakatlanmasından da söz etmişsin bu beni korkuttu. Lütfen bunu önemse, vücudunu iyi tanı, ihtiyaçlarını iyi tespit et ona göre muamele et. Ona zaman da ver. Bir de o zaman bak o da sana neler veriyor.

Ben de yürüyüş yerine sana interval koşmayı tavsiye ediyorum.
    Bu konuda forumda MT'nin de dediği gibi birçok yazı bulabilirsin. Özet olarak koşarsan, yürüşüten farklı olarak, antrenman sonrasında da vücudun yağ yakmaya devam edecek bunu unutma.

Sporu bir yaşam şekline dönüştür, bir tedavi aracına değil...

Derin sevgi ve selamlar

Son düzenleme: 17 Aralık 2008
    ernesta bunu beğendi.
  6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kosudan sonra ne kadar sure yag yakmaya devam ediyor vucut? Metabolizma'nin normale donmesi cok zaman almiyor cunku, kosu sonrasi yag yakimi kosu esnasindakine kiyasla da son derece az diye biliyorum. Bunun icin zaten agirlik kaldirma da tavsiye ediliyor yag yakanlara. Boylece metabolizmalari antremandan sonraki 24-48 saat boyunca normal seviyenin ustunde kaliyor.

Hoca hizli yuru kosma diyerek bence sizin daha yeni basladiginizi dusunerek sakatlanmanizi ya da kosu bandina bir sey olmasini engellemek istemis. Benim ilk spor hocami hatiliyorum da, (kucukyalinda bir yer vardi minubus caddesinde, adini hatirlayamiyorum) kosturtmamaya calisirdi beni. Nedenini sordugumda yuruyerek de yakarsin gibi seyler zirvalidiktan sonra, benim bu isi bildigimi ona hissettirince kosu bantlarinin motorlarinin cabuk yandigini kosacaksam da 20 dakika birinde kosup sonraki 20 dakika digerine gecmemi istemisti, ne gunlerdi yahu ...

Hocanizin niye yuru dedigini iyice anlamaya calisin.

Sopa ile Bel, luzumsuz bir harekttir, obliklerinizi daha da kalin gosterir, onun yerine cok daha faydali hareketler ekleyebilirsiniz programiniza.

Programda cok eksikler var, compund hareketler hemen hemen hic yok, hep ivir zivir aletlerle doldurmuslar. Tavsiyem Flexor'un yeni baslayanlar icin olan programini takip etmenizdir. Calismaya devam eder ve beslenmenize dikkat ederseniz hedeflerinize varacaksiniz.

Bu arada yag yakiminin %15'i egzersizse %85'i beslenmedir. Lutfen beslenme ile ilgili basliklari okuyun.

Kolay gelsin.

7. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    76 kiloyum antremandan sonra.interval uyguladım bugün.hocaya bildiklerimi anlattım.Başlangıç olduğu için böyleymiş.Yani Bu 2. ayda Farklı olcakmış program.Yan beli yapmıyorum.Fakat bugün iyi bel çalışması yaptım.ilk defa karın kaslarım görünmeye başladı :) Kilo sorunum yok ama her yerim yağ.Sporsuzluktan dolayı.iyi antremanda Umarım iyi yerlere ulaşıcam.Ama intervali tam nasıl yapmam gerketiğini bilmiyorum.Bacak biter bitmez geçtim yorulmuş olucam ki dalağım şişti 15. dakikada :) Mesela 1 dakika 7 km de yürüyorum.1 dakika sorna 11 km ye ayarlıyorum koşuyorum 1 dakika dakkada bir manuel yapıyorum aletinde varmış ayarı.Bundan sonra böyle mi yapayım yoksa Yavaş ve uzun sürede mi.Bana Güzel Bir Süre olarak interval cardio yazabilecek var mı ?

NOT:Yani PC başında fazlasıyla oturduğum için benim gibi alt bölgede yağlanma şikayet edenler hep yağ aldırmadan bahsetmiş.Bu Beni Çok Ürküttü.Adamın Göbeği yokmuş.Fakat Kalçasında yağlanma varmış.Böyle Bir şey umarım bende oLmaz.Beni Soğutan tek şey bu.Atletik Vücut yapısına ulaşabileceğimi bilsem daha sağlam alırım işi.Bu arada Bu Omuz işini tam bilmiyorum.Hocaya sölediğim için ağrıları alette yada 2 dumbelle yapmıyorum.Demire Tutunarak esniyorum yana öyle yapıyorum.Ağrı daha az oluyor Ve Yandığını hissedebiliyorum.10 gün ara verdim 1 hafta geçen ayki programı uygula dedi hoca.2. ay programını alınca Size Söyleyeceğim.

Sayfayı Paylaş