cardio programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mehhmet tarafından 16 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mehhmet

mehhmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    5 dk hafif tempoda
    30sn mola
    5 dk orta tempoda
    45sn mola
    5 dk hızlı tempoda
    1dk mola
    5dk orta tempoda
    30 sn mola
    5 dk hafif tempoda
    30sn mola
    5 dk orta tempoda
    45sn mola
    5 dk hızlı tempoda
    1dk mola
    5dk orta tempoda
    toplam:45 dakika
    kardiyo programı nasıl arkadaslar?

2. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    bence hedefin yağ yakımıysa mola verme belli bir hızda 30 45 dk arası cardionu yap mola verme çünkü hedef nabzı belli bir aralıkta tutuğ yağ yakma seviyesine getirmek

3. mehhmet

mehhmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım kardeş cok sagol

4. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    hiit yöntemine benzer bir program oluşturmuşsun ama dinlenmeleri cıkartıp yerine 1dk orta tempoda koşup 2dk hızlı tempoda koşarsan ve bunu toplamda 20dk yayarsan hızlı bir şekilde yağ yakabilirsin forumda hiit kardiyo ile ilgili yeterince konu var aratmanı öneririm yağ yakmak icin tek başına yeterlide deildir yağ yakmak icin düşük karbonhidratlı bir beslenme programı yapmalısın

neverzz bunu beğendi.
  5. mehhmet

mehhmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yanı caglar kardes toplam 20 dakıka orta ve yuksek tempoda kosumu yapayım?dıyetde yapıyorum.hafdada 3 gun karn ve 3 gunde oblık calısıyorum

6. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    bu şekilde koşmaksa amaç hiit programına geçmeni tavsiye ederim hiit programı normal olarak yapıldığında 1dk düşük tempo 2dk yüksek tempoda koşularak yapılır ve kondisyon kazanıldıkca yüksek tempoda koşmak dahada arttırılır hiit yönteminde koşmayı forumda veya nette biraz daha araştır daha net bilgiler elde edebilirsin genelde 20dk öneriliyor

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yağ yakmak için yüksek kalp atış hızında, yavaş tempoda ve sürekli olarak yapılan egzersize kardiyovasküler ya da kısaltılmış olarak kardiyo denir. 30 dakika boyunca durmaksızın yapılan koşu, bisiklet, yüzme ve kürek en popüler kardiyo egzersizlerdir.

Fitness salonlarında kardiyovasküler türdeki egzersizleri kısa sürelerde yapan kişilere sık rastlanır, oysaki bu tür kısa süreliğine yapılan bir egzersiz ısınma dışında pek bir sonuç getirmez. Kardiyovasküler bir çalışmanın istenen hedefe (yağ yakmak gibi) ulaşmada etkisi olması için, 15 dakikadan az olmamak kaydıyla ve mümkünse 25 – 35 dakika süreyle yapılması gerekir.

İnsan vücudunda, yağ yakma enzimleri ilk 10 dakikadan sonra harekete geçer. 10 dakika kadar yapılan kısa ve tempolu bir koşu yalnızca karbonhidrat yakmanızı sağlar. Böylelikle depolanmış yağları yakmadan spor yapmış olursunuz. Egzersizlerin minimum 25–30 dakika yapılması, yağ yakımının sağlanması için şarttır.

alıntı.

8. bydarkpowers

bydarkpowers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler ben bu forumda yeniyim ama spor geçmişim var size bir kaç bir şey danışmak istiyorum. Ben 1 sene lisanlı basket 2 sene lisanlı yüzme yaptım ve 1 sene boyuncada kick boks yaptım fakat sonra 1 yılda ÖSS olunca feci vurdu yaklaşık 25 kilo kadar aldım ve bunları atmak istiyorum ve eskisi gibi hacimsiz düz kas yüzücülerdeki gibi o halime dönmek istiyorum . Evde koşu badı mekik aleti z bar 2 küçük bar ve 30 kg ağırlık setim var bunlarla birlikte ne yaparsam eskisi gibi olurum biraz bilgi verirseniz sevinirim. Benim düşüncem 1 saat belli tempoda yürüyüş yapıp ve belirli setlerde şınav ve mekik çekip bırakmaktı ancak bunun dışında önerileriniz olursa dinlemek isterim

Sayfayı Paylaş