Cardio, Beslenme ve Antrenman hakkında yardım...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ta38 tarafından 17 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ta38

ta38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler arkadaşlar önce fiziksel bilgilerimi veriyim. 1,84m boyunda 86 kg'yim. Yaklaşık 4 aydır body building sporuyla uğraşıyorum, bu zamanda büyük aşamalar katettim... Ama malum kilom ve yağım oldukça fazla veya bana öyle geliyor, rahatsız ediyor. 1,5 ay önce jinekomasti ameliyatı oldum ve görüntüm eskiiye nazaran düzeldi... Lafı fazla dolandırmadan konuya gireyim, bende özellikle göbek ve yanlarda yağ çok bunları eritmek , cardio'ya girmek istiyorum. Cardio nedir? Nasıl yapılır? Bana uygun olanı nasıldır bilemedim o yüzden böyle bi konu açtım.. Nevşehir'de yaşıyorum, burada büyük bir spor salonu veya bu işin ehli bir diyetisyen yok yani danışacak kimse yok. O yüzden sizlerden yardım istiyorum; devlet hastanesinde diyetisyen var fakat o benim isteğime tam anlamıyla cevap verebilir mi bilmiyorum, çünkü malum ülkemizde genellikle diyetisyenler obezitler için vs. kullanılıyor, tavsiyeniz nedir? Diyetisyen bana bu konular hakkında yardımcı olabilir mi?... Yağ yakıcıları araştırdım forumda ama orada da yeterli bir bilgiye ulaşamadım. Yağ yakıcılar nedir, nasıl kullanılır, faydası nedir? Eğer bu konuyu okuyan ve cardio veya beslenme programı hazırlama da yardımcı olmak isteyen uzman birisi varsa özel mesaj yoluyla bana ulaşırsa sevinirim.

NOT: Adminlerden ricam konuyu kaldırmamaları, önceden de böyle bi konu açmıştım ama araştırabilirsiniz diye kapatılmıştı. Forum da bu tarz konu oldukça çok. En doğal hakkım olarak bende forumdan faydalanmak istiyorum... Saygılar...

2. ta38

ta38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok mu kimse?

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kardiyo Nedir
    Vücuttaki istenmeyen yağları yakmak amacıyla belli bir tempoda, yüksek kalp ritmiyle yapılan egzersizlere kordiyovasküler ya da kardiyo denir. Kardiyo Nedir , belirli bir zaman zarfında durmaksızın yapılan koşular, sürülen bisikletler , yüzme egzersizleri, kürek çekme çalışmaları en çok bilinen ve uygulanan kardiyo egzersizleridir. Vücudumuzdaki yağ yakma enzimleri egzersize başladıktan sonraki 10 dakikadan sonra çalışmaya başlarlar ve 10 dakikaya kadar yapılan ritmik ve kısa bir koşu da sadece karbonhidrat yakmanızı sağlar. Bu zaman zarfı içerisinde depoladığınız yağları yakmadan spor yapmış olursunuz. Kardiyo çalışmalarından netice almak için haftalık en az 25-30 dakika düzenli egzersiz yapmalısınız. Hızlı yağ yakımını sağlamak ve yağlardan kurtulmak istiyorsanız kendinize haftalık egzersiz programı yaparak bir gün dinleniyorsanız bir gün kardiyo egzersizi yapıp ertesi gün tekrar dinlenip bir gün arayla kardiyo yapmanızı tavsiye ederiz.Kardiyo nedir örnek programı

Pazartesi günü Kardiyo egzersizleri, yüzme, en az 30 dk en fazla 1 saat
    Salı günü Dinlenme
    Çarşamba günü Kardiyo egzersizleri, bisiklet sürmek, en az 30 dk en fazla 1 saat
    Perşembe günü Dinlenme
    Cuma günü Kardiyo egzersizleri, koşma, en az 30 dk en fazla 1 saat
    Cumartesi günü Dinlenme
    Pazar günü Kardiyo egzersizleri, kürek çekme, en az 30 dk en fazla 1 saat
    Kardiyo nedir sorusuna cevap

Vücut yapınıza göre çalışma saatlerini siz belirleyebilir, size uygun şekilde uygulayabilirsiniz. Genel bir programa uymak yerine kendi belirleyeceğiniz bir programınızın bulunması, o programı uygulayabilmeniz açısından sizin için daha yararlı olacaktır. Çünkü günlük hayatınızı ve neye ne zaman vakit ayırabileceğinizi en iyi siz bilirsiniz. Kendi programınızı kendiniz yaparsanız daha kolay uygulayabilirsiniz. Böylece “o program benim yaşam tarzıma uymuyor” gibi bir bahaneniz de olmaz kardiyo yapmamak için. Kendi oluşturduğunuz programı uyguladığınız ilk bir haftadan sonra zaten vücudunuzun kendisi kardiyo egzersizi yapmanızı isteyecek, vücut diliniz sizinle konuşucaktır. Egzersiz programımızı uygulayıp yediklerinize de biraz özen gösterirseniz sonuç almamanız imkansız denecek kadar zayıf bir ihtimal.
    Kardiyo ve kalp

Günümüzde kardiyo egzersizlerinin kalp sağlığı açısından faydaları yadsınamaz.Özellikle yüksek tansiyonu ve kolesterolu olanların muhakkak yapması gereken bir egzersizdir. Tansiyonu düzenler ve kolesterol seviyesini düşürür. Irsi diyabet ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini en aza indirir.Kardiyo Nedir, kemiklerinizin daha güçlü olmasını sağlar ve yaşınız ilerledikçe kemik erimesi rahatsızlığına yakalanma oranınızı düşürür. Kardiyo Nedir, kardiyo egzersizleri sayesinde hem istemediğiniz yağlardan kurtulurken hem de sağlığınıza oldukça fazla katkı sağlamış oluyorsunuz. uygulaması oldukça basit olduğu halde faydası sayılamayacak kadar çoktur. Yeter ki vücudunuzu tembelliğe alıştırmayın.
    Kardiyo nedir sorusunun yağlara cevabı

Fazla yağlardan kurtulmak için bilinçaltımızı meşgul eden reklamlara ve günümüzde sayıları oldukça artan yayınlara aldanarak yağ yakmamız hem sağlıklı değildir hem de tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Asılsız yöntem ve teknikler gözümüze hoş gelecek şekilde önümüze seriliyor. Ancak bunların bir çoğu aldatmadan başka bir şey değil ve insan sağlığını oldukça bozucu şeyler.Ama biz yine de kolaya kaçıyoruz hep. Lakin bunu yaparak buna ancak geçici çözüm bulursunuz. Sürekli o kimyasal ilaçları kullanmak sizin sağlığınızı, bünyenizi, metabolizmanızı bozabilir. Doğal yöntemler en iyisidir ve en sağlıklı olanıdır.
    Kardiyo Nedir ? ;
    Kardiyo sizin hayatınızdır.

Kardiyo Nedir sorusunun hayatınızı değiştirebileceğini unutmayın.

alıntı : http://profesyonelvucutgelistirme.com/tag/cardio-nedir/

Cardio senin vücudundaki yağları yoketmeni sağlıycak yöntemin olucaktır.Beslenme programı olarak şu mantıkla ilerlemelisin kilo vermek , yağ vermek hergün aldığın kaloriden fazlasını yakarsan her ay kilo kaybın olur.Bunun için beslenmeni aşırı yağ ağırlıklı yapmaz isen beslenmede pek problem olmaz.Cardio çeşitlerini araştır ne çeşitlerini yapabileceğini araştır.Beslenme programı hakkında size pek yardımcı olamam o konuda benimde bilgim olmamaktadır.Karatay beslenmesini uyguluyorum.

4. bugraysl95

bugraysl95 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Protein<

Beyler Ben 17 Yaşındayım Boyum 1.87 Kilom 85
    Cok Zor kilo Verdim Ama Kas Yapmaya Devam Edebilmek İçin Yemem Gerekiyo Bir Günlük Kalori Ve Protein Tablomu Yayınlıyorum Lütfen Yorumlarınızı Yazın Hocam Sadece Kas kütlesi Olarak Kilo Alacagımı Söyledi Ne Dersiniz 5 Aydır Bodybuilding Yapıyorum :

Kalori
    5 Yumurta Akı (Haşlanmış) 15x5 =75 kcal
    50 Gr Yulaf Ezmesi =180 kcal
    100 Gr Haşlanmış Pirinç =128 kcal
    300gr Haşlanmış Tavuk (Göğüs) =450 kcal
    100ml Yağsız Süt =30 kcal

=863 Kcal
    PROTEİN
    5 Yumurta Akı (Haşlanmış) =15 mg
    50 Gr Yulaf Ezmesi =6 mg
    100 Gr Haşlanmış Pirinç =6 mg
    300gr Haşlanmış Tavuk (Göğüs) =90 mg
    100ml Yağsız Süt =3 mg

=120 mg

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    Daha önce benzer bir konu açılmıştır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş