Cardio + ağırlık aklıma takılan soru?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve avieN tarafından 4 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. avieN

avieN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Öncelikle aranıza yeni katıldım ve bu spora yeni başladım. Aklıma takılan bir soru var, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şuanda yaşım 17, kilom 85 ve boyum 1.87, cardio + ağırlık olarak haftada 3 gün çalışıyorum, salondaki hoca vücutta fazla yağ olmadığından kilo vermem gerekmediğini söyledi, ancak benim aklıma takılan bir soru, vücuttaki yağlar kilo vermeden nasıl gidecek yada cardio ilemi yağlar yakılacak. Henüz yeni olduğumdan biraz bilgi yoksunu olabilirim, cevap verenlere teşekkürler.

Son düzenleme: 4 Eylül 2010
  2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kardiyo uygun nabız aralığında vücuttaki yağları yakar . ağırlık çalışmanda aşırı enerji harcatır dolayısıyla kilo verirsin bir süre sonra almaya başlarsın tekrar sorun olmaz . tek sorunuz kardiyo yağ yakar ise evet yağ oranı fazla olan arkadaşlarımıza da kardiyo yaptırıyoruz...

avieN bunu beğendi.
  3. avieN

avieN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap verdiğiniz için teşekkürler, gayet açıklayıcı olmuş. Son olarak bir konu takıldı aklıma, cardio ile kilo vermemek adına beslenmeme dikkat ediyorum yalnız. Yağlı yiyecekler yemesemde, ağırlıklı olarak tavuk, yumurta, kırmızı et gibi protein değeri yüksek besinler tüketmeye çalışıyorum. Yanlışmı yapıyorum acaba?

4. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    tavuk yumurta iyide kırmızı et e dikkat . beyaz et tercih edin . ekmek tuz şeker kullanmayın . protein ağırlıklı beslenin . tekrar söylüyorum beyaz et tercih edin ...

avieN bunu beğendi.
  5. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    bence mümkünse iki güne bir kırmızı ette yenilmesi gerekir. kırmızı et içerik olarak vücuda protein harici birçok şey kazandırıyo. kaslara çok iyi getirileri olduğunu okumuştum

6. avieN

avieN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, sağolun yardımcı olduğunuz için.

7. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kırmızı et in faydalarıda var ama zararları daha çok ve ön planda ... istediginiz kişiye yada doktora danışabilirsiniz kırmızı et yerine herzaman beyaz et önerirler ama tavuk yiye yiye gıdaklıycak duruma geliyoruz bazen öyle durumlarda bir et mangal iyi olabilir :D

8. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    benim tercihim haftada üç gün kırmızı etle desteklemek olur tabi abartmamak koşulu ile :) yumurta ve tavuk ikilisinden dolayı gıdaklamaktan korkuyorum :D

Sayfayı Paylaş