Cardio çalışmaya başladım ama ...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Berkay1852 tarafından 24 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar.

Daha önce hiç spor geçmişi olmayan bir kardeşiniz olarak aşırı kilolarımdan kurtulmak için forumunuzla uzun süre önce tanıştım
    Başlıkları okdum üstadların önerdiği diyetleri okudum ve ona göre bir yol çizdim kendime

Ben 96 kg idim ve yasım 18 boy 1.78 2 ay içerisinde sabah kahvaltısında Tam yağsız beyaz peynir 1 tam domates 1 bardak su veya süt bazen 2-3 adet haşlanmış yumurta ve 2 dilim esmer ekmek
    öğlen geçiştirmek için Karpuz elma kavun havuç veya salatalık bunlardan herhangi birinden göz kararı az bir porsiyon ve akşamları ise evde yememem gereken yağlı bir yemek varsa iki dakikada kendim yağsız tuzsuz kesinlikle sos veya ketçap mayonez kullanmadan yediğim 1 tabak makarna .

Kendimce uyguladığım diyet buydu ne kadar doğru bilemem. Bu diyetin yanı sıra işe gidip gelirken dolmuş yerine yürümeyi tercih ettim. 3 km gidiş 3 km geliş artı şehir içindeki hiç durmadan ordan oraya kargodan kargoya gezmeleride sayarsak gün içerisinde en az bi 10 km yol yürüyordum.

Tüm bunlar çok çok faydalı oldu 96 kilodan 2 ay içerisinde 74 kiloya düştüm şu an kilo fazlam varmı bilmiyorum 1.78 boya göre ama eskiye nazaran çok çok daha zayıfım Xl giyerken M hatta S giymeye başladım.

Benim şuan tek sorunum göbek çevremdeki yağlanma . Halen işe yürüyerek gidip geliyorum ama çok bir faydası olmadı bir türlü erimiyor öyle çok çok fazla yok ama tişört giydiğimde felan çok farkedilmesede beni rahatsız ediyor.
    Az önce ölçtüm karnım tokken yemekden 1 saat sonra felan belim 85-86 cm arası.

Bu gün forumdaki önerileride göze alarak cardiyo çalısmaya başladım ama ne kadar doğru yapabildim bilmiyorum ben anlatayım siz karar verin.

Evden yürüyüş parkuruna kadar olan 1 km lik mesafeyi sürekli hızımı arttırarak yürüyerek geçtim. Yürüyüş parkurunda başlarda ilk 200 metre felan yine yürüyordum sonra parmak uçlarımda tempolu koşmaya başladım
    ama çok dayanamadım yaklaşık bir 150 metre sonra karın bölgemde aşırı bir yanma ve daralma hissettim ve yürüyüş pozisyonuna geçtim tekrar ama tempolu koşumun temposuna yakın bir hızda yürüdüm terim soğumasın diye.
    bunu sürekli tekrarlayarak 4 km gidiş 4 km geliş yürüyüş parkurunu bitirdim ama bu toplam 8 km nin en fazla 1 yada birbuçuk km sini koşarak geçmişimdir geri kalanını hızlı hızlı yürüdüm. Oldukça terledim eve 200 metre kalada koşabildiğim kadar hızlı koştum depar attım .
    Evin kapısına geldiğimde ayaklarım taşımayacak gibiydi beni :D hafif bir mide bulantısıda vardı ama karnımda hiçbir yanma yada ağrı yoktu. acaba birşeyi yanlışmı yaptım ?

Böyle yarı koşarak yarı yürüyerek hergün aynı mesafeyi 7-8km yolu yürüyüş + koşu olarak katedersem yağ yakımında yardımcı olurmu ?

Ek olarak karın ve bel cevremdeki yağlardan kurtulmak için yürüyüş ve koşudan döndüğümde evde yapabileceğim hareketleride yazarsanız çok sevinirim.

2 adet 10 ar kiloluk dumble var . yani çok bir mazemem yok .

Bu uzun yazıyı okuyup cevap verecek olan herkeze teşekkür ederim . :)

2. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Günaydın @Berkay1852, basit kondisyon bisikleti alıp her gün 30 dk kullanabilirsin, arkasından yarım mekik ve twist yapabilirsin. Bu arada kilo aldığımızda ilk göbek bölgesi yağlanır, kilo kaybı olunca da en son göbek bölgesi gider. O yüzden moralini bozma, beslenmene dikkat et! yağ oranı düşük gıdaları tüket, basit şeker tüketme ( bal hariç ). Kal sağlıcakla.

Berkay1852 bunu beğendi.
  3. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    yorumunuz için teşekkür ederim. Beslenmeme dikkat ediyorum bu başlık altında günlük gibi neler yediğimi yazmamın sanırım bir sakıncası olmaz.

Sabah tam saat 6:20 de 1 adet tomates tam yağlı çok az (kibrit kutusu büyüklüğünde ) Beyaz peynir yanında şekersiz kremasız kahve ve 2 dilim kepek ekmek tükettim.

saat 7:00 da koşuya çıktım yine dünki mesafeyi koşu artı yürüyüş olarak katettim son 200 metreyide eve depar atarak geçirdim. Düne göre daha rahattım sanki bacaklarımda parmak uclarımda koştugum için biraz ağrı varda ama engel olmadı bana . daha uzun mesafe koşabildim düne göre belki vücut birazcık alıştı belkdie psikolojik birşey bilmiyorum ama bugün kendimi zorladım.
    Hedef koydum mesela 300 metre ilerdeki reklam panosuna elimi değmeden durmucam felan diye :D böyle böyle 8 km parkur ar 1 km de eve gidiş 9 km yol yapdım. Öğlen saat tam 12 de birkaç porsiyon kavun yine çok az peynir ve 2 dilim kepek ekmek yemeyi düşünüyorum yemekten birkaç saat sonrada çekebildiğim kadar nizami şınav ve mekik çekicem . Akşam yemeğindede ya haşlanmış tavuk göğsü yada yağsız tuzsuz küçük bir tabak makarna. Bu uygunmudur sizce ? ve koşuyu hızlı yürüyüş + koşu olarak yapmamın bi zararı olurmu yinede yağ yakarmıyım. suan saat 8:25 7 de çıktığım koşudan eve ayak basdıgımsa saat tam 7:59 du :D umarım faydalı olur bu 2. günüm ve koşarken inanılmaz zevk alıyorum müziğinde etkisiyle :D

Son düzenleme: 24 Haziran 2011
  4. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Birde eski halimden çok foto yok ama belki bir nebze farkı görebilmeniz için şu resimleri eklemek istiyorum :))

Ekli Dosyalar:

• sax.jpg
      sax.jpg
      Dosya Boyutu:
      32,2 KB
      Görüntüleme:
      400
    • Eski.jpg
      Eski.jpg
      Dosya Boyutu:
      22,9 KB
      Görüntüleme:
      396
    • Adsız.jpg
      Adsız.jpg
      Dosya Boyutu:
      80,6 KB
      Görüntüleme:
      421
  5. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    öğlen uykusu 1 saat ardından yemek. 2 adet domates 1 adet soganı küçük küçük doğradım üstüne tat vermesi için 1 çay kaşığı nar ekşisi ve bolca limon sıkdım yedim :D harbi günlük gibi oldu ha xD

6. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    saat 6 da uyandım koşarım yine diye ama baldırlarımdan ayak bileklerime kadar inanılmaz bir sertleşme var daha 2 gün koşmuş olmama rağmen. Adım atamıyorum evin içinde büyük zorluk.

Sayfayı Paylaş