Cardio Çalşması ..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve sefa01 tarafından 3 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sefa01

sefa01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar önce konuya baktıysanız lütfen yorum yapmadan gitmeyin çünkü çok bunalımdayım:( artık sinir kırızi geçiricem :(:(artık bu sorun bende takıntı oldu öncelikle kafam çok karıştı heryeri araştırıyorum kimisi diyo kas çalışması yaparsan yagların üstüne kas inşa edersin, peki ben gögüsümü eritmek için ne yapıcam dambılla çalışmam gerekmiomu? cardio bütün bölgedeki yagı eritirmi(örn:göğüs,göbek)?dambıllarla kas çalışması yapsam zararı olurmu kol bölgesi için?nasıl beslenicem ben hiç bişe yemeden durabilirim ama diyolar halsiz düşersin kilo veremessin diyolar ozaman ne yemem lazım kafayı yiyicem artık duh17 yasındayım 1.80 boy 86 kg yim günlük 45 dk koşuyorum dambıllarla calışıyorum yetmezmi siz söyleyin bişiler lütfen okullar açıkken çalışamıyodum kapandı nasıl çalışıcagımı bilmiyorum ne olur yardım edin uzman birisi söylesin 3 ayda eritelim su yagları ne oldur..bide evdew koşu bandı,bisiklet,mekik çekme aleti,dambil 2 tane 5kg lık,birde yay var spor salanuna gideyimmi sizce ? bunlar yetemi?beslenme konusunda ne yemeliyim bi yandan çok yesem kilo alırım diye korkuyorum öbür yandan veremessin diyolar şaştım kaldım günde saat 6 da 45 dk koşsam nasıl olur koşudan sonra 50-100 mekik çeksem dambıllarla çalıssam nasıl lütfen yardım...zaten tatilin bitmesine az kaldı sizin yorumlarınızı bekliyorum acil ama lütfen NE DERSENİZ YAPARIM YEMEM,İÇMEM KOŞARIM HER ŞEYİ YAPARIM YETERKİ SİZ SÖYLEYİN BEN HAZIRIM ..weightlifterdumbelllls

2. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Merhaba @sefa01, üzülmene gerek yok. Beslenme bilgisi edin, ve kararlı ol! Gerçekçi yorumlar yap. Mesela şu an kilona göre okul açılana kadar bence hedefin 75 kg olmalı. Önünde kocaman 2 ay var. Kendini tanıman için yeterli zaman. Bize son 3 günde yediğin kahvaltıdan bahset, yetersiz mi? besleniyorsun yoksa dengesiz mi? Hangi besini ne kadar tüketiyorsun, kısaca beslenmeni yazarmısın? :)

sefa01 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Cardio tabiki yağ yakımında en etkili etkenerin başında geliyor..ancak bennim idmanlarımda cardio son günümde spor sonunda son 5 dk bisiklet yapıyrum yani benim programımdaki cardio bu şekilde..belki hoca benim vücut yapıma bakarak az veriyordur..ancak 1 ayda 4 kilo ve yağ oranında % 6 gibi bir iniş yaşadım...tabi vücut herzaman aynı tepkiyi vermeyecektir..diğer aylarda haz az olacaktır bu oran ancak demek istediğim tabikide ağırlık çalışarakta yağ verebilirsin...

deneyimli arkadaşlarında fikirlerini almayı unutma sakın...ben benim bildiklerimi anlattım..moralini bozma azim vede,sabır ve en öenmlisi düzenli spor...beslenmeyi zaten dememe gerek yok...

saygılar...

sefa01 bunu beğendi.
  4. sefa01

sefa01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim yorumlarınız için zaten sizler olmasanız kimsenin ilham verdigi yok bana :((
    Drected : sabahları kalkar kalkmaz 30 dk koşu yapıyorum bazen kalkamıyorum bazen 10-11-12 gibi khvaltı yopıyorum kahvaltıda domates,salatalık ,kibrit kutusu light peynir yiyiyorum.
    öglen genelde zaten kahvaltıyı geç yaptıgım için pek bişi yemiyorum ama 6 gibi ögün atlamayayım diye salata yiyiyorum akşamlarıda salata ve çorba , tavuk yiyiyorum but ,kanat ,gögüs vb bazen makarna fln ,
    Yani benim canımı sıkan şey kafamın karışması Çok yersem kilo alırım diye korkuyorum az yersemde kilo veremem diye kimisi agırlık çalışma diyo kimisi çalış fln agırlık çalışmadan göğüsle,karını nasıl eriticem iki arada bi derede kaldım :((

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:13 ----------

Artık hergün bunları yapıcam nasıl ? ya bide çok çalışma metabolizma zayıflar kilo veremessin diyolar ben vücüdümda 0 yag istiyorum ..
    program bu :
    Artık Bu programı uygulayacagım(evde);
    saat6:00uyanış:................................... .................................................. ...............................SPOR
    *40 dk koşu=ortalama 150 kalori harcıyorum.
    *10 dk bisiklet.
    *10 dk mekik çekme 50-100 civarı.
    saat 7.00 kahvaltı yemeği :
    *100 gr peynir
    *2 ince dilim kepek ekmeği
    *domates,salatalık,roka
    *şekersiz çay
    saat 9.00 ara öğün:
    *1 porsiyon meyve
    saat 12.00 öğle yemeği :
    *2 porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği
    *salata (tuz,yag veya ekşi koymalımıyım?)
    *1 su bardağı yağsız yoğurt
    *2 ince dilim kepek ekmeği
    saat 14 ara öğün
    *1 porsiyon meyve
    saat 17 ara öğün
    *1 su bardağı yağsız süt
    saat 19 akşam yemeği
    *300 gr ızgara balık -----veya -----3 köfte kadar ızgara veya tavuk
    *bol salata ----------------------------1 su bardağı yağsız yoğurt
    *2 ince dilim ekmek------------ ------ 2 ince dilim ekmek
    saat21:00 spor:............................................. .................................................. .........................SPOR
    *40 dk koşu.
    *10 dk bisiklet.
    *10 dk mekik.
    saat 22 ara öğün
    *2 porsiyon meyve yanında 2 tam ceviz içi
    saat 23:00-00:00 uyku:
    bir porsiyon meyve örnek : 3 adet kuru kayısı,1 adet elma,1 adet orta boy muz vss....
    bir porsiyon sebze yemeği: 6 yemek kaşığı

YArarlımı dambıl çalışayımmı sizce???????

Directed bunu beğendi.
  5. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    40 dk koşuyu 30 dk indirip, bisikleti 30 dk çıkarabilirsin. Olmadı bisikleti 20 dk çıkar. Kahvaltına mutlaka yumurta ekle :). Bazı günler kahvaltıda peyniri azaltıp süt tüketebilirsin. Salatada yağ oranına dikkat et. Saat 14:00 ögününü çeşitlendir, uyku sorunun yoksa ayran tüket, hatta dondurma bile tüketebilirsin. Uykudan önce birşeyler tüketmesen iyi olur. Uykudan önce için yazdıklarını saat 17:00 ara öğünde tüketmeye çalış. Aşırıya kaçmamaya abartmamaya çalış. Tekdüze beslenme, hata yaparsan üzülme hatanı ögren. Bol su tüket, ve haftada 1 kez aç karnına sabah tartıl. Forumu takip etmeyi ihmal etme, Kal sağlıcakla.

sefa01 bunu beğendi.
  6. sefa01

sefa01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle çok teşekkür ederim bende bunu sorucaktım yumurta yememde sakınca varmı haşlanmış kilo yaparmı? birde sabah aç karnına 6 da kalkıp bunları yapmamda sakınca yok dimi hatta daha iyi ,spor saatleri nasıl?

Sayfayı Paylaş