Calisma Programim Hakkinda Sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozdemira tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ozdemira

ozdemira Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar,
    Ben daha önceleri kisa kisa sürelerle Vg yapmistim fakat artik bu isi disiplinli ve ciddi bir sekilde yapma zamaninin geldigini düsünüyorum bu yüzden forumda da kiymetli hocalarimizin da hep bahsettigi ilk olarak güzel bi temel atilmasi prensibi dogrultusunda su sekilde bi programim var
    Siz tecrübeli kisilerden su programimi bi göz gezdirmelerini ve eksik gedik fazlalik olup olmadigina bakmalarini rica ediyorum

BACAK
    Barbell Half Squat 3x12
    Leg Curl veya yerine Dumbbell Walking Lunge 3x12
    Standing Dumbbell Calf Raise 3x25

GÖĞÜS
    Bench Press 3x12
    Dumbbell Fly 3x12

SIRT
    3x6 Barfiks veya yerine 3x12 Front Lat Pulldown
    Seated Cable Row 3x12
    One Arm Dumbbell Rowing 3x12

OMUZ
    Machine Shoulder Press 3x14
    Front Dumbbell Raise 3x14
    Lateral Dumbbell Raise 3x14

KOLLAR
    Standing Barbell Curl 3x12
    Seated Alternate Dumbbell Curl 3x12
    Cable Pushdown 3x12
    One Arm Standing Dumbbell Extension 3x12

Program bu sekilde haftada 3 gün ve hergün bu yazili hareketlerin yazildigi sirasiyla uygalanmasi seklinde olacak. Bacak hareketleri hem her iki dizimde hemde sag ayak bilegimde bulunan sakatliklardan dolayi doktorumunda söyledigi gibi cok hafif kilolardan baslayacak ve hatta belki de hep hafif kilolarla devam edecek. (yaklasik 12 senedir profesyonel bi sekilde kayak yapmamdan dolayi bacak kaslarim da zaten normalden fazla hacim ve kas var). Ayrica her calisma sonrasinda mekik ve dizleri karna cekme hareketi de eklemek istiyorum. Bunun disinda yasim 21 kilo 76 boy 178. Beslenme konusunda da ögrenci yurdunda kaliyorum ve haliyle cok düzenli ve saglikli besinlerden olusan bi beslenme seklim yok. Bu zamandan sonra beslenmeme cok dikkat edicem fakat yinede bu olmasi gereken beslenme seklinden uzak kalacaktir bu yüzden whey kullanimina da simdiden baslamayi düsünüyorum.. Sizlerden ricam genel olarak bu programi artisiyla eksisiyle degerlendirmeniz..

Cok tesekkürler

Sayfayı Paylaş