california

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve beyaz adam tarafından 10 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. beyaz adam

beyaz adam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar bildiğiniz gibi birçok büyük vücutcu california da yaşamaktadır. Vali ise Arnold. Sizce bu tesadüf mü ? ;)

2. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    olabılır :)

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    beyaz adam cok entersan bir konuya deginmissin seni tebrik ederim ;) bende merak ettim simdi :D

4. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    evet orada sulara protein tozu karıştırırlar. yaa yaa

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Joe Weider'in imparatorluğunun merkez ofisi Woodland Hills California'da, kendisi bu isi, tam bir sektor haline getiren adam.
    California'yı secmesinde oranin bu spora son derece uygun iklimi en önemli etkendir sanırım.
    Yalanda olsa bir laf var, "it never rains in Los Angeles", Los Angeles'ta asla yağmur yağmaz.
    Gerçi bu yalanmış, ama genede senenin büyük bir bölümü güneşli bir havası olduğu ve okyanus kıyısında olduğu gerçek.
    Bu da insana vücudunu senenin 12 ayı plajlarda sergileme olanağı sunuyor.
    Türkiye'de aman yaza kaslı gireyim derdi adamlarda 12 boyunca var.
    Pit adı verilen acik hava GYM'lerinde idman yapmak ücretsiz.
    Diğer GYM'lerde ise üyelik ücretleri cok cok düsük.

Arnold'ın buraya vali olmasının altinda ise, ileride Amerika Baskani olma planları var, Kaliforniya, Amerika'nın en büyük ekonomisine sahip eyaleti, dünyanın ise en büyük 13. ekonomisine sahip yeri.
    Buraya vali olmak demek, geleceğin başkanı olmak icin cok onemli bir adım;
    Bill Clinton Arkansas Valisiydi, Bush ise Texas valisiydi, ki Kaliforniya valisi olmak cok t....'li bir olay, walla kalbi yari yolda bırakmazsa Arnold Amerikan Başkanı olabilecek bir adam, vücut millet kaliforniya aşkı değil, başkanlık hayalleriyle oranın valisi oldugunu düşünüyorum ben ;)

6. Konz

Konz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    arnold başkan olamaz çünkü sonradan amerikan vatandaşı olma. başkan olmak için doğma büyüme olmak lazım =)

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu Arnold'da biliyor, değiştirmeye gayret ediyor zaten,Amerika'da hersey kulis işi, bunun olasılığı yıllardır konuşuluyor...

8. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    beyler arnold zaten vali olmadan öncede californiada yaşıyordu zaten orada yaşadığı için oradan adaylığını koydu newyorktan koyacak hali yokya tıpkı bizim vekiller gibi çevre işi bu işler şimdi bırakın siyaseti karıştırmayın foruma :D

9. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Arnie kıtabından ve roportajlarından okudugum dınledıgım kadarıyla tam bır gucetapan.Kendısının butun hareketlerı buyuk bır master plan cercevesınde.
    Kennedylerın kızıı ıle evlenerek amerıkanın en meshur sıyası aılesının ıcıne gırdı, kulısler ve cevre ıcın adım.Irak savasında falan sahın amerıkancı polıtıkalara destek verdı ıkıncı adım amerıkalılara bak bende sızın gıbı amerıkalıyım dıyor, ne yazık kı populıst yaklasımla oy ıcın sozde ermenı soykırımına falan gayet sıcak bakıyor kendısı, gecmısınden de -sporcu kısılıgı weıderla ılıskısı -bıldıgımız kadarıyla hedefe gıden heryol mubahtır dıye dusunen ve adalet hak hukuktan zıyade orman kanununu gecerlı kabul eden buyuk balık kucuk balıgı yutar o zaman buyuk balık olmalı dıyen bır adam.

Bodycı olarak tartısmasız bır efsane ancak polıtık goruslerı bızım aleyhımıze olabılecek bırısı, karasanın dedıgı dogru valılıgı baskanlık ıcın basamak olarak
    hedefledı ve kazandı.Fılm artıstlerının baskan olmasına yabancı degıl amerıka ,mesela ronald reagen, avusturya dogumlu olması yuzunden dogma buyume amerıkan vatandası olma konusunda kanunun degısmesı ıcınde asırı amerıkancı hareket edıyor.

Muhtemel bır baskanlık yarısından da basarıyla cıkabılır dıye dusunuyorum.Onu da yaparsa bır an durunup dusunun - ne hayat be - sampıyon sporcu, efsane adam,boy pos cusse, ınsanların sevgısı saygısı, fılm aktorlugu, para pul, fıstık bır es , onun vesılesıyle sırtı yere gelmeyecek bır aılevı arka, cocuklar,muhtesem
    vıllalarda gecen bır hayat ,calıfornıa valılıgı ve ustune bıde baskanlık, breh breh breh.

Tum zamanların efsane bodycısı olmasının dısında en etkıleyıcı kısılıgı olmaya aday, ve ıste butun bunların olmasını saglayan seyde, dısıplınlı calısma, hedeflere kılıtlenme, tabıı bıraz sans, dogru kısılerle bırarada olma ve narsıst bır kısılık, her ortamda en onde olmaya odaklı bır yapı.

Kesınlıkle saygı duymak lazım

Saygılar

10. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    okuduğum kitaplarda california nın ücut geliştirenlerin başkenti gibi olduğunu duymuştum. çok eskiden beri vücut geliştirme yarışmaları düzenlenirmiş roada. siyah beyaz resimleri mevcut bende. muscle beach varmış mesela. muscle, "kas" anlamına geliyor.

11. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Tüm yazılanlara katılmakla birlikte, bence es geçilmemesi gereken bir nokta da, dünyanın en büyük film stüdyolarının bulunduğu Hollywood'un California'da olması. Birçok bodyci, bodybuildingi aktörlüğe geçiş yapmak için kullanıyor. Bunların arasında benim ilk aklıma gelenler; Arnold, Levrone, Ferrigno ve Schlierkamp. Bodyde ilerlemek ve/veya aktör olmak için Amerika'ya göç eden bodyciler de Hollywood'u içinde bulundurması sebebiyle California'yı tercih ediyor bence.

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle Blitz, bende buna değinecektim, unuttum Arnold'a değinince, bu arada, aslında Kaliforniya kocaman bir eyalet, aslinda bunu Los Angeles'a indirgemek lazim, vücut geliştirmenin cenneti orası, yalnız ben orada yaşamak istemem, zira Amerikan insanı zaten ırk olarak iri, ve orda 95 kiloluk define bir vücut, gayet mütevazı kalıyor (hele muscle beach'te 110 kiloluk adele yığınlarına bile gayet sık rastlanabiliyormuş...
    Buna benzer bir durum Avustrulya'da da varmış, abimin boyu 1.87 ve yapılı sayılır, kendisini Avusturalya'da gayet ufak tefek hissetmiş :D
    Birde böyle bir durum var, Amerika'da genel olarak herkes ya obez ya da spor delisi, oranın insanının böyle bir avantajı var, protein tüketiminin çok yüksek olması ve her köse basında mutlaka bir havuz, bir spor sahası ve spor salonu olması, adamların sırrı bunlar bana kalırsa...

13. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    walla herhalde, Califronia lı bi adama sorsak " neden ??" diye bu kadar cok sebep suanamazdı.. süpersiniz arkadaslar ozaman ne deme lazımm

" welcomee to the hotel califoniaaa such a lovely place such a lovely face.."

14. Xayndro

Xayndro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Karasan'a bu California işini indirgemek konusunda katılıyorum.Ben bir yaz İngilizce kursu için gitmiştim Clifornia'ya,valla Los Angeles'ta veya sahillerde fln pek bulunmadım ama benim gördüğüm adamların %75'i göbekli göbekli adamlardı.Hani Amerikan filimlerinde oluyor ya sanki herkes doğuştan kaslı,bayanlar incecik fln yok öyle bir şey çoğu çirkin ve göbekliydi benim gördüklerimin.Valla bir tane kız görmüştüm, gerçekten çok güzeldi,o da Türk çıktı zaten :D Ama zencileri gerçekten ayrı bir yere koymak lazım,adamların çoğunluğu kaslı harbiden.

Bu arada ben oradayken tam da Arnold'un seçim propagandası vardı.Benim gördüğüm kadarıyla eğitimli insanların çoğunluğu Arnold'u desteklemiyordu.(Tabi şu andaki durumu bilmiyorum)Destekleyenlerin çoğunluğu bizde Cem Uzan'ı destekleyenler gibi iyi yürekli olsa da biraz kolay kanan insanlardı.Ama adam sonuçta kazandı.Bu arada bu olay, adamlarda bu sporu yapanlari mankafa görme mankafalığının (ülkemizdeki, bazı filmlerdeki adamları gerçek sanan kompleksif insanlardaki gibi) gelişmediğini gösteriyor.

Sayfayı Paylaş