Calf Çalışması Hakkında ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ardaaaaa tarafından 8 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bu bölgeyi ilk kez programıma aldım hoca kilonun yarısı ile başla dedi ancak 20 kg ile başladım ben kilom 85 iyi verim almak için 45 ilemi başlayım ?

Makina bu

2. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Kalf yüksek ağırlıkla gelişen bir bölgedir o makineden bende kullanmıştım çok zorlamıyor 20 kg çok az ben direk 120-140 kgdan başlamıştım ama futbolculuğun verdiği güçten olsa gerek.

Ayrıca o makine beni tatmin etmedi kalf yapacaksanız tavsiyem squatta ayağınıza yükseklik koyup aynı görüntüdeki gibi hareket edin yada leg pressi kullanın,daha kalf yoksa ayakta önce squattla başlayın yeterince kalf varsa legpresse geçin.

3. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce hiç çalıştırmadığım için 20 kg bile çalışmadan sonra biraz ağrı yaptı. Leg curl leg extan lunge çalışmaları ile geliştiriyordum bacakları dediğim gibi yeni aldım ama 20 kg da az sanırım neyse ben her calısma 10 kg ekleyerek yapıyım faydalı olur sanırım ?

4. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Senin vücuduna kalmış birşey misal sen 20 kg da zorlanabilirsin başkası 100 de zorlanır sen bicepste 100 yaparsın kalf 100 yapan bicepste 20 de zorlanır.Ağırlık az dedim ama senin vücudun belirleyecek onu az dedim diye kaldıramayacağın ağırlığa girmek seni sakatlar gelişimde olmaz dediğim gibi squatta kalf çalıştırmayı hocandan öğrenirsen o daha fayda edecektir.Ama bu makinede yapmak istiyorsan vücuduna göre ağırlığı belirleyeceksin

5. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    daha önce çalıştırmadığım için ağrı oluştu sanırım 20 kg dedin gibi bencede az yani yaparken fazla zorlanmamıştım zaten birdenbire ağır giripte sakatlık olmasın yavaştan ağırlaştıralım bakalım. İlgin için teşekkürler..

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben futbolcu değilim ama calfı ta 120 yapmıştım 20 kg az gelır oraya

7. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    3 tane 20 şeklinde yapıyorum ama 120 biraz fazla kaçar :) en azından bana...

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    3x20 fazla 3x10 yapın en azından 20 kg hıc olmazsa hocanızın dedıgı gıbı yapın

9. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    20 Kg ile başladım 40 kg yi çıktım şimdide 60 kg ye geçmeyi düşünüyorum zorlanarakta olsa 80 ne kadar çıkıp yani kilom kadar kaldıracağım. Ancak antremandan 3-4 gün geçti kalflarım hala ağrıyor ayakta zor duruyorum bazen bu gelişime işaretmidir ?

10. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    20 kg kalf için az,yani kilonu hiç göz önünde bulundurmaya gerek yok :) Topukları maksimum indirip parmak ucuna maksimum çıkabileceğin en ağır kiloyu bulmalısın.Bu güne kadar kalfte en çok verim aldığım hareket ise donkey raise,eğer partner varsa bence kesinlikle yapılmalı.

Sayfayı Paylaş