Cable Curl yaparken ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve fischerspooner07 tarafından 26 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fischerspooner07

fischerspooner07 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    slm Cable Curl yaparken sağ kol ulnar nerve (dirsek kemiği siniri) de bi ağrı oluyo.özellikle bileğime yakın olan kısmında.hareti yaparken değil seti tamamladıktan sonra şiddetli kasılma ve ağrı oluyo(yaklaşık3-5sn ye süren) dirsek kemiği sinirinde.ilk olduğunda bırakmıştım.2 gün sonra spor salonuna tekrar gittiğimde aynı harekette ağrı oldu ve yarım bıraktım.hocama sordum.o tendonunu zorlamışsın az ağırlıkla falan çalış dedi(o tendon dedi ama resimlerde ağrıyon sinir olarak gözüküyo) ama zaten 24kg kaldırıyodum 18kg a düşürdüm.yaklaşık 1 hafta geçti üstünden ama yine devam ediyo aynı kasılma ve ağrı.ne yapmalıyım sizce bi fikri olan var mı?
    http://catalog.nucleusinc.com/enlargeexhibit.php?ID=11631 adresinden dediğim siniri görebilirsiniz

2. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Sadece Cable Curl yaparken mi ?Eğer öyleyse hareketi değiştirmeyi dene.

3. fischerspooner07

fischerspooner07 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet o harektte sadece ağrı oluyo.yani kolu sadece dirseklerden kırarak ağırlıkla aşşağı indirip kaldırdığımda o sinir kası ağrı yapıyo.(dumbella da denedeim aynı hareketi az önce)peki o hareketin yerine ne koyabiliirm programıma

4. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Anlaşılan kabloyla ilgili bir sorun yani kaldırırken kabloyu oynatıyorsundur.Onun yerine barbell curl yada e-z barlada yapabilirsin aslında.

5. fischerspooner07

fischerspooner07 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hmm.. en iyisi dediğiniz gibi başka hareketlerle o bölgeyi çalıştırayım.yarın gidince denicem dediğniz hareketi.tşkler

Sayfayı Paylaş